Emma este iubire! continua lupta cu cancerul (11)

Emma este iubire! continua lupta cu cancerul (11) | Autor: anda

Link direct la acest mesaj


cap.1 , cap.2 , cap.3 , cap.4 , cap.5 , cap.6 , cap.7, cap.8, cap.9, cap.10


Anii au trecut si Emma este in aceeasi lupta crancena , doar ca cu o mult mai mare intensitate.
In asteptarea unui miracol ne unim rugaciunile in fiecare zi la ora 13 ora Romaniei.

EMMA ESTE IUBIRE.






Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Citat:
citat din mesajul lui principe
Miha,

Ce frumoasa rugaciune ai pus
Sa o citim ptru Emma.



AIDUCULE,nu-ti mai chinui mintea.

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i



cu mine vorbeai? nasha virtuala a Emmukai?...daca da o pun aici ca sa o citim impreuna si sa ne unim in rugaciune pt puiutza mica:


www.crestinortodox.ro/forumactive/showthread.php?t=5244" target="_blank">Canon de rugaciune pt copilul bolnav

mihi



ceata lui pitzigoi


"Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete,
invinge-o. Viata este viata, apar-o."
Tereza de Calcutta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta23 spune:

Off, dragele mele!! M-a bufnit desigur plansul cand am citit faza cu "fara sanse de supravietuire". Darcine spune asta Aida?? Cine hotaraste ca Emma nu are sanse de supravietuire?!?! SUnt indignata, mahnita, revoltata. Cum poate un om, un dr sa declare asa ceva? Cine isi asuma raspunderea pentru astfel de vorbe aruncate?? Chiar daca asa ar fi, sa spunemca e un caz f grav - si este, din pacate - cum pot sa afirme ca nu are sanse? Orice individ pe lume asta are dreptulla a i se acorda o sansa. Si ei declara ca nu???
Se gandesc la parintii carora le spun astfel de lucruri? In sufletul lor, in mintea lor, stau o secunda sa se gandeasca cat rau pot face cuvintele?
Zmulg orice sansa a unuui om de a lupta pentru viata si fericirea lui.
Eu nu cred asta Aida! Emma are sansa de a fi iubita atata timp cat este posibil - sa dea Dumnezeu o viata intreaga, lunga si frumoasa!! Are sansa de a va avea pe voi doi - pe mamica si taticul ei. Are sansa de a demonstra unor oameni ca are sanse de supravietuire - scuza-mi jocul de cuvinte! Adica de mai bine de un an, ea traieste desi toti doctorii superpregatiti si superprofesionisti spuneau ca nu.
Ma bucur ca nu te-ai lasat influentata de ceea ce au spus acesti oameni. Tu trebuie sa iei ce e bine din tot ce spune fiecare.
Sper din suflet sa fie totul in regula cu Kissulina mica si scumpa. Sper sa fie fericita alaturi de voi, parintii ei cat mai multa vreme!
Imi sunteti tare dragi si ma gandesc mereu la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Dragelor , "fara sanse de supravietuire" este o expresie. Arata ca sunt depasiti de situatie.

Trebuie sa intelegem ca un doctor oricat ar fi de priceput si oricate calitati ar avea , totusi nu este Dumnezeu. Practic nu este vina lor ca nu mai au ce face. Ca stiinta nu a avansat atat de mult.
Acum un an cand a facut a 2-a recadere au zis ca sunt depasiti de situatie si ca a facut Kissy ca tratament tot ce era posibil si ca nu au nimic nou , nu au o continuare... Sigur asta nu a insemnat mergi acasa si asteapta. Am fi putut sa facem chimioterapie pana in ultima clipa care ar fi venit mult mai repede din cauza ca otrava asta ataca iremediabil organele...
Dar noi ca parinti am cautat la clinici si am vorbit si am luat decizia sa nu o mai chinuim cu chimioterapie , un tratament care in 2 ani de zile nu a dat rezultat , sa nu o mai tinem izolata , sa incercam in timpul care il mai avem sa ii aratam cate ceva si intre timp poate gasim ceva care sa mearga ...

Sigur ca in vara am incercat un protocol trimis de St. Jude (asta pt ca uitasem de decizie si mai ales uitasem din cauza fricii de concluziile la care ajunsesem) ... dar nu a mers , asa ca am renuntat dupa primul bilant ...

Am preferat adevarul ca sa stiu ce am de facut decat sa ma minta si sa imi dea sperante desarte ... intelegeti ce spun?

... revin mai la noapte

Aida ... 6+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Aida, est extraordinara!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihi

Citat:
citat din mesajul lui principe
Miha,

Ce frumoasa rugaciune ai pus
Sa o citim ptru Emma.



AIDUCULE,nu-ti mai chinui mintea.

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i



cu mine vorbeai? nasha virtuala a Emmukai?...daca da o pun aici ca sa o citim impreuna si sa ne unim in rugaciune pt puiutza mica:


www.crestinortodox.ro/forumactive/showthread.php?t=5244" target="_blank">Canon de rugaciune pt copilul bolnav

mihi



ceata lui pitzigoi


"Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete,
invinge-o. Viata este viata, apar-o."
Tereza de Calcutta





Da,cu tine "vorbeam".
(te-am botezat..am sa-ti aduc si tie o closhca..una e promisa Aidei..am sa caut o oferta 2x1)


AR FI F BINE SA SPUNEM ACEASTA RUGACIUNE PTRU PUIUL EMMA.




Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Aida si Emma , o avem pe micuta mereu in rugile noastre.


17+


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

aida o noapte linistita va doresc

ANDANII

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

o noapte linistita

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank">Clipe de viata 2008
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

o noapte usoara.

sper ca analizele de azi sunt mai bune decat celelalte.


mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GiaDavid spune:

Aida, Dumnezeu e mare si chiar daca nu sunt toate caracteristicile prezente (ma refer la eliminarea celuleor cancerigene), tot e bine! Las ca va veni si transpiratia, nu dispera!

Pup si ma gandesc la Kissulina mereu!

Mergi la inceput