Ceaiurile si sarcina

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

din punctu este de vedere nici eu nu ineteleg de ce nu am voie anumite ceaiu in sarcina si in ce perioada nu este voie

Citat:
citat din mesajul lui sunshine_szb

eu consum chiar multe tipuri de ceaiuri, nu inteleg de ce ar fi contraindicate in sarcina, mai ales daca bei numai 2-3 pahare pe zi.


4 +un la termen astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Fete eu va spun sincer ca am mai baut ceaiuri la ambele sarcini si n-am avut probleme, am avut baieti mari (peste 4 kg ) sanatosi si cu analizele bune.
Nu am exagerat.
In ce priveste ceaiul de menta, acesta nu constipa ci regleaza tranzitul.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionescuana spune:

Am intrat in a 5-a saptamana de sarcina, si am baut din saptamana 4 si pana acum, ceai de cretisoara si de tei. Ceaiul de tei stiu ca i l-a recomandat dr si sorei mele cand a fost insarcinata. Deci este ok. Nu prea stiu insa de ceaiul de cretisoara daca e recomandat inca din prima luna. Daca sunt mamici care au consumat, sau gravidute, si nu au avut probleme, le-as ruga sa ne impartaseasca acest lucru. Ma gandesc ca nu trebuia sa beau ceaiul de cretisoara insa din prima luna. Sper sa nu ii faca rau bebelusului.
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

fetelor nu am putere sa va citesc postarile din urma. am ceva probleme cu deranjatul stomacului. vreau sa iau ceai de sunatoare, dar dr a zis sa nu fac experimente pe mine pt ca nu stiu cum reactioneaza corpul meu in sarcina. imi poate spune cineva daca a baut ceai de sunatoare cu acordul medicului?
multumesc anticipat

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
28+ - Maria-Emilia
http://community.webshots.com/album/575239850kJqaRO
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_Hope spune:

Buna fetelor.Eu sunt insarcinata in 7 sapt si 2 zile si beau cate o cana sau doa de ceai de menta pe zi.nu am probleme cu constipatia ci chiar simt ca ma ajuta.Va pup si va urez multa sanatate pt toti cei dragi voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veroniica spune:

Buna dimineata,
Nu stiu daca e cineva asa matinala ca mine pe forum, insa am si eu o intrebare.
Sunt noua pe forum si sincer, nu am apucat sa citesc tot ce scrie.
S-a confruntat cineva cu diaree in sarcina? nu de lunga durata, de 1 zi...si daca da, e ceva grav?
Multumesc mult,
Vero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filipac1979 spune:

buna fetelor
intreb si eu pt o prietena proaspat burtoasa: ceaiul de amestec de fructe uscate cu petale de trandafiri si cred ca ceva macese e ok in sarcina?ati auzit ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ceaiul de fructe de padure (zmeura, afine, macese) a auzit cineva sa fie interzis in timpul sarcinii?

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinukaaa

Ceaiul de fructe de padure (zmeura, afine, macese) a auzit cineva sa fie interzis in timpul sarcinii?

4+


nu cred ca sunt interzise
ceaiul de cretisoara e bun la inceputul sarcinei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Multumesc de raspuns mirela2, dar care sunt beneficiile ceaiului de cretisoara? O sa merg chiar azi sa caut...

4+

Mergi la inceput