Raceala sau gripa?

Raceala sau gripa? | Autor: Angelinne

Link direct la acest mesaj

Suntem bolnavi toti in casa de o saptamina si nu da semne sa ne treaca,,,, a inceput ca o viroza, apoi am facut febra cu greturi acuma o tuse cu expectoratie care nu se mai termina,,,, nu mai stim ce sa luam ca sa ne treaca....ca nu vreau sa luam anticbiotice.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Dar pina acum cu ce v-ati tratat?
la medic ati fost? Daca da, ce v-a prescris?
Totusi nu e de gluma daca sunteti prinsi toti si nu da semne sa treaca...
Sanatate!




Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hai la plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Nu am fost la medic...am luat coldrex, humex...de astea cu paracetamol.... sunt altii pe aici de 3 saptamini cu o tuse groaznica...nu stiu ce virus e asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Angelinne

Nu am fost la medic...am luat coldrex, humex...de astea cu paracetamol.... sunt altii pe aici de 3 saptamini cu o tuse groaznica...nu stiu ce virus e asta.


Angelinne




Sa inteleg ca orice alternativa e maibuna decat medicul?
Cel mai probabil nu e virus , e infectie microbiana , iar pt. asta e nevoie de antibiotice.
V-as propune sa nu va jucati cu de-astea , ca de la o banala faringita ramane copilul netratat si peste ani o sa va multumeasca in timp ce asteapta pt. o proteza valvulara cardiaca , sau ajungeti si voi in acest stadiu.
sanatatea cred ca e mai presus decat toate , mergeti la doctor si nuva jucati, daca nu e nimic nu'i problema , conteaza ca ati prevenit.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Nu avem copii.... iar noi din lipsa de timp nu ne-am dus la dr...ca doar mai nou asa ne tratam dupa ureche si pe deasupra trebuie sa mergi bolnav si la servici....ca poate se mai molipsesc si altii.

Mergi la inceput