Leoaicele DC*(30)*-Alaturi de EMMA!

Leoaicele DC*(30)*-Alaturi de EMMA! | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj




Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23) (25) (26) (27) (28) (29)

Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968 si Irina 2 aprilie 2004.

Mamagiuliei - 24 iulie 1978 si Giulia 16 august 2004

Leditia - 26 iulie si David-Cristian 18 decembrie 2008


Aurorra - 28 iulie 1979 si Robert-Matei 30 septembrie 2008

Anca_Vlad - 29 iulie 1977 si Vlad 5 noiembrie 2003

Adi69 - 30 iulie 1969 si Catalina-12 Martie 2002

Babyzapi - 30 iulie 1984 si Raphael Nicolas 23 octombrie 2008


Danyalo - 1 august 1976

Octavia75 - 2 august 1975 si Vesna -16 Octombrie 2008

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969 si Andrei 27 iulie 2002



LiliaToma - 6 august 1980 si Amelia 26 septembie 2004



Annie80 - 9 august 1980 si Clau 27 Mai 2003


Ralcat- 11 august si Mihai 27 octombrie 2005

Copilutz -12 august 1968

Dodo_pui - 13 august 1972 si Bogdan Andrei 29 octombrie 2002

Rhoneea - 14 august 1987 si Pierre-Sebastien 5 iunie 2007

Aeperju - 15 august 1978 si Andrei 21 sept 2007.

Mari-Paun - 16 august 1974
MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979 si Bianca Maria-2 noiembrie 2005






Nikolle_t - 22 august 1976 si Ioana Alexandra 9 februarie 2001

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 sau

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna inca odata.
Daria
Dany nu-i nevoie sa citesc muuult in urma caci am retinut ideea cu
Cata ,punctul meu de vedere,rezista cu gipsul.Ma rog sa zica dr ca-i ok si sa scapi de el.Dar sper sa fie totul ok.
Katty,Anca,Raluca,Aurorra,Ledi...



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 sau

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Multumim, Gabi, de capitol nou!
Fiindca e capitol aniversar, meritam o sampanie !
Dany, ce romane ai scris! Se vede ca ti-a fost dor de noi! Ma duc imediat sa ma uit si la poze!
Intre timp le-am vazut, foarte frumoase, foarte frumoasa vila la care ati stat si foarte curata! Ai surprins foarte bine atmosfera din vacanta! Multa veselie! Si, ai niste copii tare frumosi, si multi!!!
Catutza, stai cumintica, nu cred ca-ti va da medicul acordul sa-ti scoti ghipsul! Daca totusi iti aproba s-ar utea sa-ti dea o fesa elastica cu care sa-ti tii stransa bine glezna! Totusi nu cred ca se va intampla asta, asa ca, rezista eroic!
Sa aveti un weekend frumos!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Am ajuns tarziu acasa de la Iasi. A fost cumplit atat va spun. Sunt fff slabita si incerc sa mananc o supa dar mi se face greata (cica e de la anestezic).

Acum sper sa ma ajute Dumnezeu sa ma fac bine si peste 6 luni sa reusim sa mai concepem un bb care sa fie sanatos tun. Doamne ajuta!

Ma duc sa ma odihnesc ca sunt varza si tremur ca varga. Dupa ce mai pleaca anestezicul din organism sper sa pot papa mai bine. Maine ma duc sa-mi iau si reteta pentru tratamnetul de dupa/.

Va pup si va multumesc ca v-ati gandit la mine!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Neatza si de la noi .... capitol aniversar eu aduc pizza/lasagna

Dany, se pare ca te-ai distrat, nu gluma, suna tare bine din ce povestesti, m-ai facut sa-mi fie dor de o vacanta, pe care o astept de vro 5-6 ani

Emma refacere rapida si incearca sa nu te mai gandesti la ce a fost, gandestete la ce va veni

Daria sac ca nu am gatit nimic ieri, dar azi....nush ce, probabil supa instant cu niste purcel la tigaie

Cata, tre sa stai cu gipsul, rezzista, e aiurea dar..e pt bine tau

noi ieri am fost la dubai, cica sa luam un hard disk, si cum la 5 era devreme sa ne intoarcem, am fost la Burj al arab, facut poze, si luat cina pe pplaja la o terasa, cu vedere la burj al Arab, toate gramada a fost o zi reusita petrecuta in famile fara reprosuri, pufniri, iesire, nervi, ..desi s-a mai enervat pe trafic..si pe ce rute sa o luam..dar nuuuu, eu sunt soferul, eu decid, desi uneori prinde bine cand ma ratacesc.


am auzit ca aveti vreme frumoasa

ce mai gatiti?

un we frumos

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Intru pe scurt sa va urez un we frumos
Emma, iti doresc sa te refaci repede Cred ca a fost inimaginabil de greu
Catutza, e musai neaparat sa rezisti, altfel vei trage toata viata
Dany, Doamne ce frumos ai povestit totul
Dodo,
Merg sa-mi fac treaba.
tuturor fetelor !



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...

La Navodari e ceata ,noi suntem prin casa cu un chef "nebun " de nimic.

Va poftesc cu drag la si
Ema refacere rapida

Astrele spun:

Te simti implinita si te bucuri de fiecare clipa petrecuta cu iubitul.

Nu te solicita prea mult cu sarcinile casei. Pot sa astepte! Esti sentimentala si vrei sa te simti iubita.

Petrece-ti timp cu partenerul, bucurandu-va unul de altul.

Petrece-ti seara in companiei unei prietene pe care nu ai mai vazut-o demult.






Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 sau

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata, sunt intr-o buna dispozitie, si incerc sa va inveselesc si pe voi, in special pe Emma!
Banc:
O femeie se duce la politie insotita de o prietena.
- Dle politist, am venit sa reclam disparitia sotului meu si vreau sa mi-l aduceti inapoi.
- Bine, doamna, pentru inceput va rog sa-l descrieti.
- Pai, sotul meu este un barbat inalt, frumos, sportiv, inteligent, un sot si-un tata exemplar.
La care intervine prietena:
- Cum, tu, stii bine ca barbatul tau e mic, gras, chel, betiv si curvar!
- Da' ce, am zis eu ca pe ala il vreau inapoi?!


Si inca unul:
Un barbat avea o aventura de cativa ani cu o italianca. Intr-o seara, femeia i-a marturisit ca e insarcinata. Nedorind sa-si distruga reputatia sau casnicia, acesta i-a propus femeii o suma mare de bani pentru a pleca in Italia sa nasca in secret. Daca era de accord sa ramana in Italia si sa creasca acolo copilul, el i-a promis ca-i va acorda sprijinul financiar pana cand copilul va implini 18 ani. Femeia a acceptat, dar s-a intrebat cum va sti el cand se va naste copilul. Pentru a mentine discretia, el i-a spus sa-I trimita o carte postal pe spatele careia sa scrie "Spaghete". La primirea acesteia, el se va ocupa de pensia alimentara a copilului. Intr-o zi, dupa aproximativ 9 luni, cand barbatul s-a intors de la lucru, sotia l-a intampinat confuza:
Dragule, i-a spus ea, azi ai primit o carte postala extrem de ciudata.
Ah, da-mi-o doar, iti voi explica mai tarziu despre ce e vorba.
Sotia ascultatoare i-a inmanat cartea postala. El a citit-o, s-a facut tot alb si a lesinat.
Pe cartea postala scria:
" Spaghete, spaghete, spaghete, spaghete, spaghete. Trei cu chiftelute, doua fara.

Trimite mai mult sos!!!!!"


Dany, am uitat sa-ti zic ca painile tale din poze m-au dat gata! Si cornurile si tot ce-ai pus acolo!
Emma, asa ti-au zis la clinica, sa stati 6 luni? Eu stiam 6-8 saptamani! Bine ca a trecut! O sa treaca si perioada urmatoare si o sa va pregatiti sufleteste si ptr. BB2! Sper sa-ti revii repede si fizic si sufleteste!
Annie, frumos ati petrecut ieri! Abia astept pozele cu Burj-al-arabul! Nu ca n-as fi vazut...
Daria, spor la treaba! Si pe mine ma asteapta o zi de trebaluiala!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello!

merci de incurajari dar maine il dau jos eu acasa, nu il mai suport, sunt foarte constienta ca nu fac bine dar nici cu el nu mai stau. Luni si marti stau acasa dar de miercuri trebuie neaparat sa merg la servici. O sa-mi cumpar o glezniera si o sa folosesc in continuare carjele iar pe picior nu voi calca deloc, promit!!!

Dany , foarte frumoase pozele tale! si mi-a placut mult vila. In Predeal, nu? cati bani pe noapte, cate camere? Tu ai fost singura cu toti copii aia?
Cum se mai simte sotul tau? a mai ajuns la dr?

Emma , refacere rapida si multa putere sa treci peste!

Katty , ce ai facut bun azi? unde va mai plimbati?

Gabi , mai poti? hai ca mai ai putin si nasti si tu...ce repede trece timpul!

Daria , voi ec a-ti facut azi? ce mai face nazdravana Giulik?

Lilia , scoate capul pe forum, ce vrei sa vin peste tine?


revin, ma duc sa ma mai plimb ca nu mai am stare deloc, azi am citit deja o carte!




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui catutza
Gabi , mai poti? hai ca mai ai putin si nasti si tu...ce repede trece timpul!

Trebuie sa rezit cu nervi,cu stres cu doza de plans aferenta....dar sunt fresh in fiecare dimineata cand Donu'imi zambeste sau imi spune"Buna mani,buna bebe!"Zambesc ...si o iau de la capat...caci sigur se poate si mai rau





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 sau

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Off mai Cata nu faci bine o sa vezi cat o sa simti pe urma !DAr daca zici ca nu mai poti...
Cumpara-ti musai atunci o glezniera elastica gasesti la orice tehnico-medical sau la unele farmacii mai mari.
Am fost in Busteni nu in Predeal... camera a fost scumpa 100 de lei pe noapte , 2/3 in camera am avut 6 camere din 7 ale vilei.Da am fost singura cu toti copiii...9 fete si 3 baieti .Nu e prima data.Prietena mea cea mai buna cu care merg de obicei are bb mic si nu poate veni cu mine iar pe altcineva nu iau !Prefer sa merg singura dar fac selectie intre copilasi! Si acum au fost vreo 2-3 dar neavand parteneri de nazbatii au fost rezon! Ce faceam eu acum....deja visam la tabara de la vara .Unde vreau??? Pam-oam -la Felix- m-au innebunit astia mici ca ei vor la balaceala!Asa ca Daria pazea ca venim la vara peste voi!
Emma sa-ti revii mai repede!!Desi nu am ramas niciodata insarcinata ma gandesc ca e cel mai cumplit lucru sa fii obligata sa faci avort .
Taman acum ce vb. cu prietena mea ce-mi zice de o colega de-a noastra invatatoare f. f.f. bine cotata care trebuia sa vina la Busteni alaturi de vila unde am stat noi...saraca ma ia cu rau pe sira spinarii: duminica a plecat la un film cu niste prieteni si i s-a facut rau si a lesinat la film. Tocmai ce-si facuse inainte toate investigatiile caci zisese ca avusese ceva cheaguri si asa i se mai intamplase de la o extrauterina! Dar doar ce facuse toate analizele si-ii spusesera ca nu e nimic!
Asa ca o interneaza la spital...alba...cu tensiune 7,5 si puls aproape inexistent. Cand i-a scazut rau pulsul dr. a decis sa o bage in operatie intuind de extrauterina.O taie si ce sa vedeti...a aspirat 1,5 l de sange si abia apoi a dat de sarcina extrauterina de la care explodase trompa! Avea 3 luni , ea nu a stiut nimic neavand niciun simptom si daca pleca in tabara murea cu zile la Busteni ca nu se uita nimieni la ea!Avea hemoragie interna si la un pas de moarte! Offf brrr...Si e femeie la 40 si ceva de ani!Dar noroc ca dr. taman ce-i facuse analizele si a luat-o la sigur /a taiat-o si a descoperit buba! Acum e bine dar f. slabita/ anemiata!Offf....

Aaaa..ref. la sotul meu: dupa tensiunile luate si dupa starile de rau pe care le are... pare ca atunci ii scade tensiunea !Luni merge la cardiolog si om vedea ce va fi! Doamne ajuta sa fie bine!
Va urez o seara placuta in familie

Mergi la inceput