De Ce Nu? Femeile Care Inseala

De Ce Nu? Femeile Care Inseala | Autor: olguta12

Link direct la acest mesaj

Imi tot plimb ochii pe forum de cateva ore bune, si vad foarte multe subiecte despre masculii care isi inseala sotiile, prietenele... cei care cumpara cadouri pt amante- dar care isi neglijeaza sotiile. Am gasit o droaie de exemple, motive si explicatii- de ce, cand si cum isi inseala barbatii partenerele "oficiale" de viata.
Poate nu stiu eu sa caut cum trebuie- deh, baba naftalinoasa si oleaca chioara - dar n-am gasit subiecte despre damele ce si-au inselat, isi inseala, sau se gandesc sa-si insele "jumatatea".
Din moment ce e bine sa stii ambele "parti" ale unei povesti- un fel de "HE SAID, SHE SAID", sant tare curioasa sa stiu cum gandesc femeile. Daca au fost tentate sau curioase vreodata, sa faca pasul acela imens in ale "tradarii".
O sa spuneti ca nu-s intreaga la tartacutza. Asta ar insemna ca ma cunoasteti mai bine decat as fi crezut posibil- recunosc ca-s putin intr-o "cuta"..dar sant si curioasa.
Multumesc cu anticipatie- pt. sinceritate si curaj. Astept nerabdatoare sa va citesc gandurile si..experientzele

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Io n-am ce povesti..monotonie totala :-) cand? unde? cum? ca pentru asa ceva trebuie sa ai o groaza de TIMP, ce sa mai ai si amant cand la 8 tre's sa faci baita copilului, sa pregatesti lapte, sa fugi in toate directiile toata ziua

A fost la un moment dat cineva nu foarte demult, care marturisea ca isi inseala sotul cand merge in vacantele in Ro, avea o relatie de durata cu amantul (sper ca imi amintesc bine).
A fost foarte blamata si judecata in toate felurile, nu cred ca se vor incumeta foarte multe sa se spovedeasca pe aici.










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Mindy multumesc. Esti o dulce.
Nu ma refeream neaparat la "experiente personale"...doar in general.
Si sant mai mult ca sigura ca ai dreptate... Subiectul a fost citit de aproape 80 de persoane, si ai fost singura care a raspuns.
A fost si un mic "test"- eram curioasa de reactia tuturor.
Stii tu vorba... the more things change..the more they stay the same .

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

...olguta,nu ai cum sa gasesti prea multe povesti de genul asta...cele care posteaza sunt cred in proportie 95% femei.
Cati barbati posteaza care sa spuna ca au fost insealati?

Dar da, sunt si femei care au relatii extraconjugale,eu cunosc destule, motivele:emotii, dragoste, iubire sau lipsa sexului cu desavarsire.

Si in astfel de cazuri nimeni nu va posta sa-si spuna povestea.E intim, e dureros,e frumos sau nu,e sublim sau injositor,simplu sau complicat...e mult plea complicat sa vii sa-ti spui trairile interioare.

Mindy,amantii pot aparea la femei mult mai tarziu decat la varsta cand trebuie sa faci baie la copii, si la 40,45,50,55 de ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Pai ce reactie Olguta, ce inselatorii.. aici e forum majoritar de femei serioase si cu copchii, ne vedem de treaba.

Io l-am inselat cu gandul.. asta se pune?

Cateodata ma gandesc ca ar fi fain sa am amant. Iti dai seama? flori, chestii, complimente, bucuria cand te intalnesti, nu m-ar interesa sa ma culc cu el, doar sa ma faca sa fiu mereu cu gura pana la urechi sa ma simt ca o adolescenta rebela.... mai uiti pentru cateva clipe de vase, de haleli, de probleme.
Cand sta sotu' la cate un meci de 3-4 ore nici nu mi-ar simti lipsa.
M-ar vedea si el mai fericita ca si asa se plange ca nu mai imi sclipesc ochii ca la inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta
Mindy,amantii pot aparea la femei mult mai tarziu decat la varsta cand trebuie sa faci baie la copii, si la 40,45,50,55 de ani.



Bine zici.
O vecina de-a mea mereu avea un amant stabil. Avea pe la 55, arata foarte bine... copii erau deja mari. Sotul habar nu avea. Si nici nu ii pasa, zicea ca atata timp cat el are mancare si e curat in casa nu il intereseaza ce face. Ea se simtea asa de mizerabil cu el incat simtea ca 'merita' si ea macar un amant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

mindy,sunt situatii destule in viata de zi cu zi,dar aici pe forum posteaza cele care sunt interesate de net,cele care isi umplu timpul cu asa ceva din diverse motive, cele abia intrate in viata,cele care au copii mici, cele inselate....lista ar continua...cele trecute de 38 de ani sunt mult mai rezervate in comentarii si nu mai spun niciodata ca eu "niciodata".
Cu siguranta viata se vede altfel la fiecare varsta.
Si inca ceva, mindy, virtual se pot spune multe...real mai va.
De asta sunt perfect convinsa.
Cazurile "infidele" pe care le cunosc eu, si de o parte si de alta, le cunosc doar EU.
Societatea vede cuplul perfect pt ca atata este lasata sa vada si uite asa apar exemplele de genul si s-au "iubit pana la adanci batraneti".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mindy
Ea se simtea asa de mizerabil cu el incat simtea ca 'merita' si ea macar un amant.



Nu prea inteleg...daca se simtea asa de mizerabil...ce naiba mai statea cu ala sa-l slugareasca?
Sau nici amantul n-o voia (decat asa, olecuta...)?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ce frumos ar fi ca viata sa fie numai in nuante de alb si negru... din pacate este mai mult in nuante de gri.
am deschis candva si eu un subiect de genul asta, raspunsuri putine. nu sunt multe persoane dispuse sa isi etaleze viata si sa isi ia rosii de la niste straini. au indraznit vreo 2...si au fost ucise instantaneu. si pana la urma ce sens ar avea sa vina cineva sa isi exprime aici sentimentele? in ceea ce priveste povestile altora...cat de obiectivi putem fi? e asa usor sa critic fara sa stii ce simt persoanele respective sau de ce au ajuns acolo... ar fi doar barfa...fara suport.
balanta . ti-am urmarit in timp postarile. felicitarile mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

...Rufus, crezi ca e atat de simplu in cojunctura actuala sa iei viata de la capat la o anumita varsta cu tot ce presupune ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Mindy
Ea se simtea asa de mizerabil cu el incat simtea ca 'merita' si ea macar un amant.



Nu prea inteleg...daca se simtea asa de mizerabil...ce naiba mai statea cu ala sa-l slugareasca?
Sau nici amantul n-o voia (decat asa, olecuta...)?



Pai - problema clasica cred.. apartament cu valoare destul de mica, nu le ieseau socotelile daca divortau, si sa-si tina de urat la batranete. Amantul era si el insurat. Complicat.

Am auzit si cateva femei de 55-60 care spun ca regreta ca nu si-au inselat sotul cand inca erau in forma si aratau bine.

Mergi la inceput