Un mic ajutor daca se poate!!!

Un mic ajutor daca se poate!!! | Autor: doinabita

Link direct la acest mesaj

Am rugamintea de a ma ajuta sa cumpar un medicament.O prietena , are nevoie de el, contra cost.A facut comanda la farmaciile din Bucuresti dar fara succes.De fapt este un : IMPLANT HORMONAL.Se numeste:
RISILLE- IMPLANT HORMONAL, DOZA DE 25 MG.Ea din cauza unor fibroame imense, a trebuit sa i se scoata uterul, ovarele, tot...iar acum are nevoie sa cumpere acest implant pentru a nu avea dereglari hormonale.E si asa cam intarziata treaba caci de o luna trebuia schimbat cel care il are...dar nu a gasit.Acest "medicament"este produs in Anglia, romanii il importa de la Olanda.Dar nu il au de loc in Romania.Va rog mult cine poate sa se intereseze si sa imi spuna, caci prietena mea trimite banii pentru a fi cumparat, pentru taxele postale tot!!!Are nevoie urgent de el!!!!

Doina Bita

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Stiam ca la farmacia 2NA iti aduc cam tot ce comanzi. Ai incercat acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Da a incercat si acolo, dar e o ncurcatura intre pretul de importator si casa de asigurari...si de asta nu aduc...iar implantul care il are trebuia schimbat din ianuarie, au aparut umflaturi la ochi...si altele...dereglari hormonale...

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Da, s-ar putea sa fie problema de care stim cu totii de la tv( cu pretul de import).
Ma uitam pe net ca nici la Dona nu il mai au.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Se cheama riselle din sapaturile mele pe net... (ai scris un I in loc de E) si este de la Organon.
Cel mai probabil se gaseste si in germania sau austria... poate ar fi bine sa scrii fetelor de la sectiunea de grupuri de rezidenti ( http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=24 ) sa intrebe la farmaciile de pe unde stau: de ex. daca cei de la farmacie accepta si retea scanata (nu prea cred sa poata cumpara fara retea).
M-au ajutat fetele din Austria cu unele nelamuriri ... imi trebuia ceva produs tot de Organon si nu se gasea in tara

EDIT: dupa denimirea riselle nu prea l-am gasit in siteurile din afara, doar subs activa: ESTRADIOL IMPLANT 25mg Organon


Uite si aici: http://www.efarma.ro/nomenclator-medicamente/medicament/riselle-25mg
Poti intreaba daca il aduc sau nu...

In site la Mediplus: http://www.mediplus.ro/ro/product_search.php cauti dupa producator (Organon) si exista in lista lor de produse, Vezi daca il mai au, daca ti-l aduc...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Doinabita,am gasit asta pe net.Vad ca au sediul in militari,eu locuiesc aici,daca asta este medicamentul pot suna maine si sa ma duc sa cumpar dupa sa il trimit mai departe.Doar spune-mi daca este asta si cantitatea pe care o vrei

http://www.efarma.ro/nomenclator-medicamente/medicament/riselle-25mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu il cumparam de la sensiblu pe vremuri

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Doinabita,as putea sa ma uit maine in farmacii sa vad daca este sau sa intreb .Problema - daca este un medicament care se ia doar cu reteta nu stiu ce sanse voi avea.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Razade soare, multumim mult!!!asta este!!!o sa sunam maine i daca il au iau legatura cu tine.
Adelyna, daca nu il gasim in militari o sa te rog maine sa te interesezi tu, daca e nevoie de reteta putem trimite , numai ca va fi in limba romana, nu stiu daca e valabila la voi!!!
Va multumim mult de tot!!!maine iau legatura cu voi sa va spun !!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Razade soare, am incercat la farmacia din Militari dar nu mai au de cateva luni si nici la comada nu aduc din cauza diferentei de pret dintre cursul leu-euro.
Adelyna, te rog daca poti tu sa te interesezi de implant, cat costa iti trimitem inainte de a cumpara si taxele si tot.Deja prietena mea a inceput sa aiba ceva probleme din cauza implantului care il are si nu mai este cu medicament in el.Te rugam mult de tot daca poti!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Doinabita in maxim 2 ore vin cu un rspuns.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput