HELP ...unde gasesc afine?????

HELP ...unde gasesc afine????? | Autor: adrianafedorca

Link direct la acest mesaj

de aseara a dat diareea in mine si am citit ca afinele fac minuni si ca te repara la burtica imediat, pastilute nu prea pot lua ca-s gravi

unde gasesc eu afine in bucuresti....

a fost sotul meu la gima la mallul din vitan la carefour langa targul de masini.....ati vazut pe undeva?????



_____________________________________________________________________
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 17+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisvocheci spune:

Daca vrei sirop de afine gasesti la toate farmaciile naturiste. Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

ceaiul de afine e de asemenea f bun, tinctura de afine...vezi tot la plafar.
Dar cu menta clasica nu ai incercat? Sau cu smecta

Sanatate multa!



Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hai la plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu am vazut la Kaufland des, e vreo 8 lei o cutiuta de 200grame...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Am vazut la Kaufland, Metro si Mega Image. La Mega Image am vazut chiar dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianafedorca

de aseara a dat diareea in mine si am citit ca afinele fac minuni si ca te repara la burtica imediat, pastilute nu prea pot lua ca-s gravi

unde gasesc eu afine in bucuresti....

a fost sotul meu la gima la mallul din vitan la carefour langa targul de masini.....ati vazut pe undeva?????



_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 17+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler





Sunt multe variante de a trata o diaree chiar si daca esti insarcinata insa uneori daca ti-e pofta pe afine .... asta e... pofta mare!

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

afinele sau sucul de afine sunt cele mai bune tratamente pentru diaree, indiferent daca esti sau nu insarcinata. Aici in Suedia e singurul "medicament" prescris in caz de "voma de iarna"-asa se numeste boala care te tine 3 zile la pat cu voma si diaree, nu stiu cum sa o traduc altfel.
Noi gasim in magazine afine congelate mereu si suc de afine care e mai recomandat. Cam un litru pe zi. Daca nu gasesti afine incearca sucul de la Plafar.

Din experienta proprie va spun ca va pune pe picioare mai bine decat orice altceva. Si carbunele medicinal e de foarte mare efect, nu stiu daca e sau nu indicat la gravide...

sanatate multa!


www.blogger.com/profile/16547766189292998717" target="_blank"> vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Si eu am vazut in MegaImage ieri! Acum depinde in zona ta cat de repede se cumpara!

Crixia mami de Alexia-Maria ( 22.iul.2003) & +9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

multumesc mult fetelor pentru raspunsuri,
marius crede-ma am incercat toate variantele....la halul in care eram eu ieri chiar nu aveam nici o pofta....oricum varianta cu afine a functionat
am uitat sa va zic ca nu a fost o simpla diaree luasem de la baietelul meu o enterocolita...in fine bine ca a trecut

la mega image am incercat la hala traian dar nu aveau , am luat ceai de afine, m-a mai linistit putin
intr-un final am gasit in dorobanti ..nu va spun cat a fost o caserola...dar ce mai conteaza dupa ce le-am papat parca mi-a luat Dumnezeu cu mana...toata noaptea a fost bine sa vdem azi...oricum mai am o caserola de afine

deci mie nu-mi vine sa cred ca a au avut efect asa de rapid....va spun sincer sunt ehiar miraculoase
o sa ma uit peste tot si cand mai gasesc mai cumpar si le bag la congelator




la vara stiu ce am de pus la congelator

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 17+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Asa sa faci! Si sa-i dai si la micut, sunt foarte sanatoase!
Eu pun in fiecare an 7-8 pungute la congelator si le-amestec ori cu iaurt, ori le pun in prajitura. Fetitelor mele le plac tare mult!
Si, da, in diaree sunt chiar miraculoase. Ma bucur c-ai scapat!
(Sarcina usoara in continuare, sa fiti sanatosi cu totii! )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Stiam ca sunt excelente pentru vedere, din subiectul asta am aflat ca-s bune si pentru altceva si unde le pot gasi iarna.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput