Peeling chimic

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Vad ca sunteti in tema, ajutati-ma si pe mine cu niste informatii. e adevarat ca peelingul chimic ajuta la indepartatea petelor solare (petele alea maro si urate care apar de la soare...). Am o gramada de pete din astea pe umeri, in special. Si daca da, cam in cate sedinte? Si cam cat costa o sedinta? E dureroasa procedura? Am auzit ceva de anestezie....Multumesc!Poze:
http://good-times.webshots.com/album/563179628WAusaK
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Carrye, ti-ai facut peeling-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Nu l-am facut! Ca ma chinui sa ma angajez si mi-e teama ca apare jobul perfect si eu as fi blocata in casa...in schimb si-a facut sora-mea.
L-a facut miercuri si a tinut-o 7 zile. Inca mai este rosie pe fata, se vede diferenta dintre fata si gat, dar deja foloseste fond de ten. Insa are probleme la demachiere, mi-a zis ca o ustura rau cand da cu demachiant. E drept ca n-avea nici cel mai bun demachiant, folosea un L'oreal Derma Genese. Si-a luat azi Vichy si sunt curioasa daca o sa ii fie mai bine. Zice ca nu si l-ar mai face a doua oara, are un ten foarte fin, straluceste de curatenie, este foarte bine hidratat de la crema pe care a folosit-o dar...cam atat.
Eu am mai multa nevoie de peeling pentru ca am foarte multe semne de la acnee.
A! Si nu are voie la soare 3 luni! Cred ca are si poze, daca sunteti curioase, le pot pune pe picasa.
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Da,da pune poze te rog!
Ma tenteaza si pe mine, am un ten f incarcat, dar parca ma sperie si procedeul in sine si ideea de a fi legata de crema cu SPF atatea luni, mai ales ca vine caldura. Cred ca pt inceput o sa incerc o microdermabraziune.
Si-a facut cu TCA nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Da,da pune poze te rog!
Ma tenteaza si pe mine, am un ten f incarcat, dar parca ma sperie si procedeul in sine si ideea de a fi legata de crema cu SPF atatea luni, mai ales ca vine caldura. Cred ca pt inceput o sa incerc o microdermabraziune.
Si-a facut cu TCA nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Am 2 poze la mine in laptop, maine o intreb, cred ca are mai multe. Astea sunt facute luni, in a 5-a zi.
http://picasaweb.google.com/boterson/PeelingChimic?feat=directlink
Ma asteptam sa o puna sa isi cumpere creme multe si scumpe dar a folosit o singura crema de 30 lei toata saptamana, cred ca mai are si acum. Este o crema extrem de hidratanta.
Sigur, ca e destul de speriata de chestia cu soarele, si o sa il sune pe doctor sa il intrebe care este factorul de protectie pentru crema, banuim ca 50-60.
Da, i-a facut cu TCA. A zis ca te arde din momentul in care iti pune betisorul ala pe fata, doctorul s-a miscat foarte repede insa apoi a trebuit sa astepte cateva minute pana sa poata neutraliza acidul.
Ce sa zic, are un ten, ca de bebelus! Cel mai rau e in primele ore cand esti putin umflata la fata, cand te arde, apoi in restul zilelor este destul de frunstrant ca trebuie sa stai in casa dar ea este si o persoana extrem de dificila. Prefera sa se vaite decat sa faca ceva cu timpul liber.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Ce se vede acolo...ii arata superb tenul. Eu citisem pe niste site-uri ca ramai mai mult de o luna o culoare rozalie mai ciudata,dar la ea nu pare aiurea. Se vede diferenta mare intre ten si gat, sa para masca? Si tot pe undeva am citit ca trebuie SPF 100. Eu max ce-am vazut era 50+.
As vrea sa te mai intreb daca s-a schimbat tipul tenului? Adica sa se fi normalizat daca era gras, sau sa fie uscat.
E obligatoriu sa fie repetat? Daca nu pielea isi revine treptat la normal?Scuze pentru lista de intrebari, dar ma gandesc ca deja ati discutat cu doctorul chestiile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Diferenta intre ten si gat este destul de mare, dar incepe sa isi revina foarte bine tenul. Apropo, ea are un peeling mediu, nu este profund si nici superficial. Doctorul i-a zis ca nu trebuie sa il repete desi si noi am citit ca trebuie facut de mai multe ori. Elena Basescu, spre exemplu, il face de 2 ori pe an. Si cred ca mai sunt vedete care fac peeling chimic cel putin o data pe an, daca nu ma insel si Oana Zavoranu, ca prea are tenul ala misto in ultima vreme.
O intreb maine si daca i s-a schimbat tipul tenului, ea avea un ten destul de uscat in ultima vreme dar acum cred ca il si hidrateaza foarte mult cu crema aia.
Stai linistita, nu ma deranjezi, eu am deschis subiectul!
Revin cu alte informatii sa o mai intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Merci, Carrye, esti o scumpa! Pt inceput eu cred ca o sa incep cu o serie de microdermoabraziuni. Sunt prea fricoasa pt peeling

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Din pacate, alea sunt singurele poze pe care le are. Am intrebat-o si despte ten si a zis ca este foarte foarte uscat. I se cojeste daca nu da cu crema aia...Bine, a si inceput sa se dea cu fond de ten ca de azi a plecat la birou.
O sa citesc si eu despre microdermabraziune, auzisem ca nu este foarte eficienta.

Mergi la inceput