Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Peeling chimic

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 5

Carrye
Carrye
membru junior

Romania
912 Mesaje
2 Prieten(i)

Trimis la - 27/01/2009 :  13:50:47 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Carrye un Mesaj Privat  Reply with Quote

Peeling chimic

Hello!
Revin asupra subiectului, intrucat m-am hotarat sa recurg la aceasta procedura. Tenul meu arata foarte rau pentru varsta mea datorita acneei care inca imi da batai de cap plus ca am cateva riduri fine.
Am fost deja la consultatie, urmeaza sa il sun pe doctor sa stabilim ziua. Mentionez ca este vorba de peeling facut la chirurg si nu in cabinete cosmetice.
O sa fie un peeling mediu cu TCA (acid tricloracetic).
As fi curioasa daca ati facut si cat timp are efect. Pe site-uri am citit ca intre 6 luni si un an in functie de cum intretii tenul dupa procedura. Mie mi-a spus ca este suficient o data.
Oricum, o sa imi fac poze in fiecare zi sa vad etapele.
Astept pareri.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
dooku3
dooku3
membru incepator

Romania,
408 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/01/2009 :  14:58:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dooku3 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca il faci pentru semne de la acnee,nu te astepta la cine stie ce rezultate.Da,in prima luna vor parea mai"slefuite"ca sa zic asa,dupa care,incet incet,isi revin la forma initiala.Cel putin asa a fost la mine.Si mie mi s-a spus la fel,ca e de ajuns 1 sedinta.Insa recent am citit ca,pentru rezultate bune,sunt necesare trei sedinte.Eu fac un peeling sau doua in fiecare iarna,pentru regenerare.Am facut superficiale si unul mediu,aha respectiv tca si nu mi s-a parut ca exista vreo diferenta intre ele ca durata a rezultatelor in timp.Oricum,chiar daca,de obicei,acneea are o cauza hormonala(este si cazul meu), peelingurile ajuta daca sunt facute in mod constant.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Carrye
Carrye
membru junior

Romania
912 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 27/01/2009 :  17:38:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carrye un Mesaj Privat  Reply with Quote
Il fac pentru mai multe dar am si semne lasate de acnee. Nu pot sa spun ca sunt foarte mari, deranjante, doar ca la frig se inroseste pielea in zonele respective si se accentueaza destul de tare. Mai am probleme cu punctele negre in barba si pe frunte si niste riduri fine pe frunte. Eu ma asteptam la un peeling chimic superficial si mi-a zis ca el nu face peeling superficial, mai bine imi dau cu malai acasa, ca e acelasi lucru.
Chiar sunt curioasa cat o sa ma tina efectul...
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
mama lia
mama lia
membru junior

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
1035 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/01/2009 :  07:54:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mama lia un Mesaj Privat  Reply with Quote
si eu am facut 3 sedinte de peeling superficial, cu AHA, si nu mi se pare nici o sfiriiala ...doar bani dati aiurea....poate citeva pete estompate.....in rest nimic.....si am si eu si acnee si urme de la acnee si ceva riduri...(am 42 de ani)

rezultate mai bune am obtinut cu o crema pe baza de acid glicolic..

cred ca pentru semne este indicat un peeling cu laser, combinat cu profractional, sau un Fraxel....dar sunt scumpe ....

mama domnisoarei Cristina (28.09.1993)
dooku3
dooku3
membru incepator

Romania,
408 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/01/2009 :  11:26:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dooku3 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ridurile chiar am impresia ca mi s-au accentuat din cauza peelingurilor.S-ar putea sa fie doar o iluzie optica(sunt obsedata,ok:P)dar pielea se sensibilizeaza mult dupa un peeling.Acidul glicolic mi-a hiperpigmentat fruntea..am sters-o cu fraxel.Merita,e adevarat,dar te seaca la buget.Nu mi-a sters"craterele"dar hiperpigmentarea si acneea s-au diminuat.Si asta chiar daca n-am facut decat doua sedinte.
Carrye
Carrye
membru junior

Romania
912 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 28/01/2009 :  13:00:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carrye un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma gandeam ca poate nu se merita sa imi cojesc un rand de piele, mai ales ca mi-ati spus ca nu sunt rezultate spectaculoase, dar m-am uitat mai devreme in oglinda...daca mi-ar rezolva 30% din semnele de pe fata si tot as fi multumita.
dooku3
dooku3
membru incepator

Romania,
408 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/01/2009 :  18:51:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dooku3 un Mesaj Privat  Reply with Quote
La unii efectul e mai vizibil si dureaza mai mult in timp,la altii mai putin..stii si tu,in functie de diversi factori.Mai exista si riscuri/efecte colaterale care presupun ca deja ti le-a expus medicul.Dar n-oi fi tu aia "norocoasa"sa faci cine stie ce surpriza dupa-sunt foarte rare cazurile.Mai ales ca nu mergi la un salon ci la un chirurg din cate am inteles.Poate ca la tine se vor rezolva chiar mai mult de 30%din probleme,poate mai putin..insa,pentru cel putin 3 luni dupa,te vei bucura de un ten mai frumos:-)
tasia
tasia
membru junior

Romania, Bucuresti
883 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/01/2009 :  19:57:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luitasia Adauga semn de carte la raspuns Trimite tasia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cred ca rezultatul depinde si de ceea ce faci tu dupa peeling. Ai putea mentine un rezultatg bun daca mergi la cabinet cosmetic macar odata pe luna (pentru masti, masaj, etc) si poti incerca si dermobraziune.

Anastasia, mamica de Mario-Fabian (25.09.2006)

Criss75
Criss75
soacra in devenire

Romania, targu muresMURES
2875 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/01/2009 :  20:12:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCriss75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Criss75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am vazut de curand o emisiune, era prezentat cazul unui tanar care avea urme de la acnee si era la a treia sedinta la cabinetul dr. Dana Harbuz. Ea folosea o metoda cu laser, spunea ca inlocuieste peelingul chimic si ca e o metoda mai eficienta, dar ca pentru rezultate vizibile e nevoie de cateva sedinte, care nu sunt deloc ieftine. Dar in opinia ei, merita toti banii.

Criss si Alex (11.05.2003)
antonika
antonika
nou venit

Romania, arad
2 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/01/2009 :  23:29:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiantonika Adauga semn de carte la raspuns Trimite antonika un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mi-am facut si eu peeling chimc ,Blue Peeling ...mai bine nu-mi faceam ,am suferit degeaba,nu s-a vazut chiar nici o imbunatatire dupa.Cred ca mult mai bine ajuta microdermabraziunea,macar nu e atat de invaziva.Parerea mea .....nu-ti fa.
Annie80
Annie80
Naughty*purrr*Kitty

Australia,
2401 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 29/01/2009 :  06:07:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Annie80 un Mesaj Privat  Reply with Quote
am vb cu beauticianul meu , si mia spus ca depinde de concentratia acidului care se foloseste, si ca cel mai bine se incepe cu un 20%, apoi 40% si ce mai urmeaza dupa.
efectele pozitive apar cu siguranta

Mie mia facut cu un 20% si diferenta se vede...

Sa iasa asa cum itit doresti!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.
Pagina: din 5 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com