Leoaicele DC *(29)*-Alaturi de EMMA!

Leoaicele DC *(29)*-Alaturi de EMMA! | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj




Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23) (25) (26) (27) (28)

Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968 si Irina 2 aprilie 2004.

Mamagiuliei - 24 iulie 1978 si Giulia 16 august 2004

Leditia - 26 iulie si David-Cristian 18 decembrie 2008


Aurorra - 28 iulie 1979 si Robert-Matei 30 septembrie 2008

Anca_Vlad - 29 iulie 1977 si Vlad 5 noiembrie 2003

Adi69 - 30 iulie 1969 si Catalina-12 Martie 2002

Babyzapi - 30 iulie 1984 si Raphael Nicolas 23 octombrie 2008


Danyalo - 1 august 1976

Octavia75 - 2 august 1975 si Vesna -16 Octombrie 2008

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969 si Andrei 27 iulie 2002



LiliaToma - 6 august 1980 si Amelia 26 septembie 2004



Annie80 - 9 august 1980 si Clau 27 Mai 2003


Ralcat- 11 august si Mihai 27 octombrie 2005

Copilutz -12 august 1968

Dodo_pui - 13 august 1972 si Bogdan Andrei 29 octombrie 2002

Rhoneea - 14 august 1987 si Pierre-Sebastien 5 iunie 2007

Aeperju - 15 august 1978 si Andrei 21 sept 2007.

Mari-Paun - 16 august 1974
MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979 si Bianca Maria-2 noiembrie 2005




Nikolle_t - 22 august 1976 si Ioana Alexandra 9 februarie 2001

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!











[



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!




Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neatza

Dodo, multam pt nou capitol ..

Dar de ce CLau meu e scris cu rosu, si ceilalti baietei cu albastru ?

Noi suntem ok, am fost ieri la Dubai city, inca e Dubai shpping Festival, am mai cheltuit niste bani , deh atatea lucruri frumoase si mai vezi cas si la reduceri ...off.

cel maitare a fost ca am bunghit o rochita neagra , superba, dar nam vazur ce magazin era...vad rochia, nu vad pretul, dar vad alaturi o camasa...superba... pretul 1000 + dolari...magazinul era Channel asa ca mia trecut de rochie
miam mai luat carti, "cum reusestc femeil sasi bata joc de viata lor (traducere libera) si ceva de invatat franceza, niste creme...si inrest rupt picioare...

Ploaie tot drumul...vreeo 150 km, cum nam mai vazut, ca aici ploo pe regiuni, nu prea am vazut asa nonstop ploaie

azi program de Homemaker, asa ca am sa mai revin



------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annie80
Dar de ce CLau meu e scris cu rosu, si ceilalti baietei cu albastru ?

Sa nu se deoache-gata am reparat

O zi frumoasa tuturor.
Poftiti la si

Astrele spun:

Ai de luat multe decizii carora le dai o importanta mult prea mare.

Concentreaza-te pe ceea ce este bine pentru tine acum.

Vei stii sa te descurci foarte bine ca de fiecare data.


Noi suntem ok,BB misca,misca,Bodo e bine o singura data a mai tipa azi noapte iar peste zi tot odata si-a amintit...o sa-i treaca





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna dimineata de la IAsi!

RAportez o noapte linistita,fara varsaturi si fara temperaturi.
Aseara la culcare avea 37 cu 4,am mai pus un spuzitor ,toata noaptea am pipait-o sa-i simt temperatura iar dimineata avea 37.fix.
Acu..is paranoica sau nu e prea bine 37 ..parca de obicei e putin sub..?
MAcar nu mai varsa..si-i pot da sa bea si sa pape.

Daria,multumesc,saruri ptr deshidratare i-am dat,hidrasec ii mai dau si azi ,de control,sirop nu puteam sa-i dau ca varsa ,de aia i-am pus spuzitoare,paracetamol si novocalmin,alternativ cate unu la doua ore..
Nu i-am dat debridatul,copilul pare bine nu-l mai doare burta,sa-i dau?
Am citit inprospect ca e ptr dureri ..ce s afac?

Deci Catalina bine,deocamdata,pe mine insa ma doare iar burta si cred ca incep iar cu raceala..tre sa dau o fuga sa-mi iau pastile..uf..

Annie,sa folosesti cu placere ce ti-ai cumparat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata, cu un rest de in fata!
Gabi, multumim de capitol nou!
Adriana, ma bucur ca e mai bine Catalina, ce episod urat ati avut si voi! Eu zic sa nu-i mai dai Debridat daca n-o mai doare burta, dar tu stii cel mai bine, zic si eu asa!
Annie, sa-ti fie de bine cu cumparaturile cele noi si sa le folosesti sanatoasa!
si celelalte Leoaice!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Buna fetelor !

Strumficu meu e mai bine cu bubitele, incep sa treaca si alea de pe corp, iar fatzuca e deja curata a mai ramas gusa, dar trece si aia. Iubi e racit de 2 zile asa ca numai eu stau cu bebicu acum si noaptea e tare greu fara ajutor, dar trece si asta cand se face iubi bine si o sa recuperez atunci somnul pierdut

Mamagiuliei multumim frumos. Carticelele alea pe care le-ai citit despre relatia parinte-copil unde le pot gasi si eu? in librarie sau din hipermarket gen carrefour?
Dodo mersi mult. Felicitari pt vestile bune de la eco si sarcina usoara in continuare. Si multi pt Bogdan sa uite cat mai repede experienta urata.
Ledi iubita nu te mai invinovati pt ca este David bolnavior , chiar nu este vina ta sau a lapticului...ma rog sa-i treaca si sa nu ajunga la antibiotic. te cred ca este greu sa nu dormi noaptea...nu ai pe nimeni sa te ajute sa mai stea cu bebicu si sa te mai odihnesti si tu?
Katty super bancurile amandoua.
Adi ma bucur sa aud ca se simte mai bine printesica ta si acum sper sa nu te ia pe tine burtica. Suntem nascute amandoua pe 30 iulie
Annie lectura placuta!



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Deci ,debridat nu-i mai dau,dar eu am racit la burta asa ca inghit pastile.

Isa,am observat si eu ca santem in aceeasi zi,..si sa-ti mai spun ca daca n-as fi pierdut prima sarcina,s-ar fi nascut in septembrie si ar fi fost baietel..doar ca i-as fi spus Stefan nu Nicolai(amandoi sfinti de decembrie)

Ca diferenta as pune 15 ani si vre-o 50/60 de kg..,tu nu stii cum sa te ingrasi,eu,pana acum doi ani nu mai stiam cum sa slabesc.(de doi ani nu-mi mai pasa nu ca am slabit).

Ar fi interesant sa vedem daca sant asemanari in cursul vietii si in caracter..


Ce mai faceti?
Noi azi am fost la piata,am spalat si mai spal,acum hoinaresc putin pe net si sotul meu s-a ambitionat sa faca paine cu cartofi.
Precizez ca e prima data cand face,si-a cautat retete pe net,..e bagat in bucatarie pana peste urechi,si Catalina-i canta..cica-s brutari amandoi,cu sortulete si suflecati la maneci.
L-am intrebat daca are nevoie de ajutor,n-a vrut,prin urmare eu lenevesc putin,pana termina ei pe acolo,ca dupa intru la pregatit papica.Pui pe sticla cu cartofi,copti sau prajiti..mai vedem,si salata de cruditati..
Desert o sa mancam paine calda cu miere..cred,ca n-am chef sa fac nimic,am decongelat degeaba visine,voiam sa fac briose cu visine si ciocolata...da ..n-am nici loc la cuptor daca face el paine..


Seara placuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va salut si eu ca "prajesc" un dvd cu muzica pt plozi sa vad daca vor aprecia, ca vin cativa prieteni de-ai Giuliei la noi, cu mamicile aferente; am pregatit 2 tavi de pizza, bombe de biscuiti si cocos si un platou micut cu branzeturi si mezeluri si legume, o salata mica de vinete

Babyzapi, felicitari pt bb mic ca ii trec bubele, cred ca esti foarte, foarte fericita, Doamne da sa nu mai aveti niciodata belele cu sanatatea
Cartile le-am luat din oibrarii sau on-line.

Adriana, of, sanatate multa amandurora

Annie, shopping ai zis , noah sa porti sanatoasa noile achizitii !

Katty, ce mai face nazdravanul tau cu ochii albastri ?

Dodo, pupam bb_mic miscaret si muuulti lui Bogdan sa-i treaca buba

Eu o raportez pe fi`mea a lovit urat un baietel la gradi joi, eu am aflat abia aseara, luni dimineata merg la fatza locului.
In rest, am fost la eco mamara, sunt ok, thanx God. Mai ramane oftalmologia si ... gineco (numa` ca aici am de repetat toate alea si-mi tre` buget).

Si cam atat dp frontul de vest. Cred ca ploua Maine mergem la teatru de papusi, in sfarsiiit

WE frumos sa aveti si haideti la semnat condica



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Bonsoire si de la mine
Ioi ca abia acum am ajuns si eu la calc. si l-am zburat pe sotulache de la birou! Acum sunt la rand si nu ma mai dau jos de aici pana la 24!
Raportez o zi full...piata, curatenie, spalat rufe, intins, pregatit mancare, spalat vase...naspa viata asta...
De gatit nu mare lucru dar migaloase toate mai urmeaza si maine o tura... deci: curatat peste - 3 pastraviori pt. sufletelul meu si vreo 4 platici pt. consort. Apo iam pus pestii la fript pe gratar in cuptor.
Apoi am facut din 2 piepti de pui -pui shanghai si pui cu susan dupa ce in prealabil i-am lasat un pic la marinat.
Apoi am pus de o placinta cu dovleac( am gasit in piata dovleac gata curatat la punguta) da-i si fa aluatul... coace placinta!
Mai aveam de facut o ciorba de perisoare si un orez dar talpile mele ardeau si le simteam umflate. Asa ca acum stau cu picioarele in sus la calc!Macar pt. 2 zile nu vreau sa mai aud de cuvantul gatit si bucatarie...sa vedem.
Intre timp aflu despre voi ca...

Daria- e ok cu tzitzicile doamne ajuta! ca Giulia a batut un copil ooops...asta nu-i bine!Daria suna bine cartile de le-ai dat acolo..o sa incerc sa le iau si eu pt. Teo.Eu acum citesc de John Grey :Barbatii sunt de pe Marte iar femeile de pe Venus - e super si v-o recomand tuturor. Este de cum sa eviti discutiile si sa fie armonie si buna intelegere in cuplu!
Asaaaa NEXT:
Ledi- sanatate multa piciului si tie timp mai mult pt. odihna!Eu nu stiu ce sfat sa-ti dau cu bb!mamicile de aici dau sfaturi bune insa!

Next
Aurorra- o pozica ceva sa vedem si noi delfinasul cel marisor ???
Anca- ne-ai parasit de tot? Niciun semn?
Adi-offf Sanatate multa va doresc ! Refacere cat mai rapida sa reveniti cat mai repede la normal!
In 2007 cand am fost noi la dl. de la V. Dornei am dat 40 de lei pe camera.Nu ofera si masa!Noua ne-a spus insa pe unde sa mergem si a fost ok! Intre timp am mai descoperit si noi pe acolo una alta ...chiar am si mancat la pensiunea unde tot dumnealui ne-a trimis!
Oricum atunci avea printre cele mai mici preturi din statiune.
Vara trecuta unde am stat e adevarat totul nou mare spatios...modern 80 lei camera.
Isa ma bucur ca i-aiu trecut bubitele printisorului.Off oboseala asat este groaznica!
Katty- multumim pt. bancuri!
Am inteles cu intalneala...cand sunt pe mess mai dati-mi cate un buzz...poate punem de o conferinta...erati o data sapt. trecuta parca vreo 5 leoaice on line pe messs...dar eu nu aveam atata timp si cred ca nici voi !
Lilia, Emma, Raluca
Annie-sa stapanesti/ porti sanatoasa toate achizitiile!
Gabi- mai-mai ce bb activ ai! Ma bucur ca Bogdi si-a mai revenit! Offf...Noi tot nu am reparat masina dar sa stii ca primul drum la mare la voi va fi!
ce mai fac copilasii de la orfelinat?Ma gandeam daca ai putea sa-i intrebi pe cei de acolo... daca primesc si haine/ lucruri purtate dar ok !Ma gandeam sa-i responsabilizez un pic pe copiii astia ai mei si sa demaram o actiune : fiecare sa faca o punguta in care sa puna fie jucarii in buna stare cu care nu se mai joaca, hainute care au ramas mici dar in buna stare, incaltaminte asemea...dar aici treb. intrebat daca cei de acolo vor.Nu ar face toti probabil dar mai mult de jumatate sunt sigura ca da...iar parintii mi-ar da concursul!Ma gandesc numai la faptul ca nu-i ajuta nimeni!
Zilele trecute o fetita de la o clasa de-a V-a ma ruga daca nu vreau sa iau acasa un catel-i-am spus ca e imposibil ca am deja o matza...ca ea si cu bunica au grija d eniste caini dintr-un fel de adapost care era sponsorizat de 9 sponsori care cu criza asta s-au imprastiat care-ncotro. Cainii trebuie eutanasiati...sau plasati pe la familii! Offff....F. trist!

Cata si voua!Sper sa fiti bine!!

Eu am scapat vineri si mi-am luat o pereche de cizme impermeabile pt. zapada de la TCM cu 75 lei si o geaca de la reduceri( DIKA) cu 85lei . Bineinteles ca acas' le-am dat ca facand amandoua 100 de lei!! Nu-mi zice Edi nimic niciodata...dar i-l mai vad adesori cand spun cate un pret ca face ochii mari...asa ca mai tund si eu din scoruri! Ioiii cat scrisei...v-am plictisit...dar simteam nevoia sa ma descarc de ziua asta asa rea si grea!!!Da vine ea maine..o sa sed in vf. patucului si o sa privesc la teveu ( filme)
Va pup si va urez noapte buna...Ma duc sa citesc si ultimul capitol!
Scuze pt. greseli sigur sunt dar ma lasa neuronul si nu mai am rabdare sa citesc pomelnicul!Asa de oftica la sf. am baut si 2 canute de vin rosu...o sa dorm neintoarsa..de -aia am si limbarita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Felinele mele dragi,
am intrat sa semnez condicuta .
Citesc din urma si revin...
Ca tareee harnicute ati mai fost!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

salutare si de la mine. Stiu, stiu ca am promis ca vin cu comentariile mele obisnuite, dar inca nu sunt gata
Vroiam doar sa va pupic. Noi suntem binisor acuma. In we ca de obicei: smotru, spalat, mancare... doar ca seara am avut cateva ore de relax intre niste prietene.. ca o gura de aer..

revin intr-o zi...

Mergi la inceput