Broncho-Vaxom

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

si noi am incheiat a treia tura de 10 pastilute pe luna (i-am pus praful din capsula in mancare). Desi nu este un copil care raceste des si rau (niciodata cu febra sau tuse), totusi anul trecut in sezonul rece am avut muci 5 luni la rand (in ture de cate 2 sapt). Acum a avut doar 3 tentative de raceala (f slaba si a trecut f repede).
Efect a avut, clar in cazul nostru, dar cred ca era mai bine totusi daca nu apelam la metoda asta pt ca nici nu merge la gradi si poate ar fi fost mai bine sa-l las sa-si creasca imunitatea singur.


Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Va multumesc mult pentru experientele voastre,din care am vazut ca bronho vaxomul a dat rezultate.Am mai discutat cu doctorul Bulucea din Craiova si mi-a spus ca are experienta cu acest imunostimulator din 90.Am inceput deja o cura si o sper ca Rares sa nu mai aiba probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

Si noua ne-a mers f bine cu brncho0vaxom. am luat plicuri, dar ultima cura (noiembrie) nu am gasit in farmacii si am luat capsule de copii pe care le-am desfacut in iaurt. Eliza nu a mai avut decat 2 tentative de raceala, oprite la nas mucios, dar fara augmentin, klacid si alte chinuri. vom incepe in martie cura de primavara. Mie ORL-ista mi-a recomandat pt sinuzita cronica (stau tot sezonul rece cu caciula) broncho-vaxom si sunt f multumita pana acum, sigur ca voi continua la primavara. nici vremea asta nu ne ajuta, caldurile sunt destul de periculoase, poate scapam de viroze :))

sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Eu sunt foarte multumita de Broncho-Vaxom. Fetita mea, toata iarna nu a racit, a avut doar o scurta perioada cu stranut si nasuc infundat. Si din ce am vazut la alti copii, Broncho-Vaxom a avut rezultate bune. E adevarat ca unii reactioneaza mai repde, altii putin mai greu, dar efectele se vad pana la urma; totul e sa nu abandonezi imediat tratamentul.
Costin, poti sa-mi spui, te rog, unde anume il pot gasi pe profesorul Bulucea in Craiova? Am o verisoara in Slatina si ar vrea sa mai ceara parerea unui pediatru pentru fetita ei bolnava de astm. Multumesc anticipat pentru raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Si mai e ceva. Noua ni s-a spus ca trebuie luat 3 ani la rand, toamna si primavara cate 3 luni ca sa aiba pe deplin efect si dupa intreruperea lui.

Sanatate multa !

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scostin80 spune:

Salut!
Mai avem putin si terminam prima cura si vad ca e mai bine.Nu a mai facut temperatura si nici nasucu n-a mai curs.Am auzit pareri ca ar trebui si un antibiotic,dar nu vreau sa risc,sa nu fie ceva viral.Praful din pliculete s-a dizolvat foarte bine in ceiut,si Rares n-a avut nici o problema cu el.
Pentru Adriana : il gasesti pe prof. Bulucea la Pediatria Spitalului Municipal,langa intrarea in Parcul Romanescu,sau la Policlinica Cordis,la ANL-urile din Craiovita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Adriana,pentru fetita cu astm ti-l recomand cu caldura pe Dr. Diaconu Radu,din aceeasi clinica.Se ocupa in mod special de copiii cu astm bronsic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana1979 spune:

Multumesc frumos scostin si iahim. I-am transmis deja verisoarei mele; inca nu stiu la care dintre doctori se va duce.
Deocamdata a inceput sa ia si Broncho-Vaxom la indicatia pediatrului din Slatina care i-a spus ca este foarte bun si pentru copii cu astm infecto-alergic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Suntem deja la a treia cura, de data asta partial facuta cu pliculete de Broncho-Vaxom, aparute cu putin timp in urma pe piata noastra. Zic partial pentru ca am inceput in prima luna cu capsule, pe care le-am desfacut, intrucat cel mic al meu nu inghite niciun medicament de marimea asta la cei 2 ani ai sai... :) In celelalte doua luni am apelat la pliculete, dupa ce m-am convins ca produsul e identic, indiferent de forma de prezentare!

In fine, e clar ca Broncho-Vaxom da rezultate. Suntem deja in februarie si Vlad al meu nu a mai racit, ba chiar devine pe zi ce trece mai hiperkinetic... dar asta nu are legatura cu topicul despre Broncho-Vaxom. :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amie spune:

adriana1979 ai perfecta dreptate sa ai rabdare cu bronchovaxom si sa-l iei cum trebuie, adica 3 luni la rand. am mai vorbit ca mamici la gradi la eliza si din pacate unii renunta in timpul tratamentului din cauza unei raceli aparute sau altele dupa 1 cura completa. pediatra elizei (dr zapucioiu-sp gr alexandrescu) ne-a explicat ca bronchovaxom nu se opreste daca apare o raceala sau se poate incepe chiar in momntul unei raceli, alaturi de nurofen, antibiotic daca e ceva mai grav. daca copilul se afla la gradi trebuie sa le dam de 2 ori pe an bronchovaxom mai multi ani la rand, in functie de evolutie; mi-a zis ca imi voi da singura seama cand ne va ajunge doar cura de toamna sau chiar cand va trebui sa-l oprim, inseamna ca organismul a ajuns la un nivel optim de functionare a imunitatii.

Mergi la inceput