Broncho-Vaxom

Broncho-Vaxom | Autor: scostin80

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!
Sunt un tatic nou pe aici! Am si eu o intrebare legata de Broncho-Vaxom. Copilul meu, Rares, raceste mai tot timpul. Am fost cu el la prof. Bulucea si mi-a recomandat Broncho-Vaxom. Spunea ca e cel mai bun si se face si un studiu la sectia lui de pediatrie din Craiova. Daca puteti sa-mi povestiti din experientele voastre cu Broncho-Vaxom, v-as fi tare recunoscator.
Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

s-a mai discutat de bronchi-vaxom aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129392

daca dai cautare pe forum cu bronchovaxom sigur mai gasesti si alte topicuri

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Mie nu mi s-a parut nimic deoseit...l-a luat degeaba....nici baraka nu mi s-a parut cine stie ce...
Am rezolvat tusea si mucii cu nebulizatroul....

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Si eu i-am dat lui Rares al meu Broncho-Vaxom, pentru mine a fost apa de ploaie, gemenilor le fac si acum schema de Polidin, desi pentru unii li se pare ca este veche si ca eu mi-as chinui copii intepandu-i.

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS(15.09.2005) si RARES(13.12.2007)www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Eu am observat rezultate abia la a 3-a cura de Broncho-Vaxom. Adica i-am dat anul trecut in toamna, apoi in primavara si din nou in toamna asta. De racit a mai racit (e la gradi) dar am scapat fara antibiotice.Poze:
http://good-times.webshots.com/album/563179628WAusaK
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamirunei spune:

Noi suntem la a doua cura de Bronho Vaxom cu cea mare si nu mi-a racit decat o data in 2 ani. La noi a mers foarte bine. Miruna mea facea des amigdalita si de cand ii dau nu prea a mai facut.
Medicul mi-a zis sa-i dau si celei mici si ca ar fi bine sa incep de acum pentru ca vine primavara, incep virozele.
Pentru cei mici exista Bronho-Vaxom praf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Atat eu cat su fiul meu a m luat Broncho-Vaxom, 3 ani consecutivi. Eu raceam mult mai des inainte,am fost un copil indopat cu antibiotice pt orice, iuminitate aveam foarte scazuta, iar acum f.f.rar se intampla sa racesc, iar la noi in casa nu avem mai mult de 20 grade C, iar fiul meu si mai rar. Desi racea f.rar, la 3 ani pediatra mi-a recomandat sa-l ia si mi-a spus ca nu voi sti ce inseamna copil bolnav, ceea ce s-a si adeverit. Acum are 8 ani, iar tratamentul l-am facut de la 3 la 6 ani, 3 luni primavara si 3 luni toamna. Nu putea inghiti capsula, asa ca am desfacut-o, iar praful l-am pus in iaurt, iar el credea ca e zahar, ii dadeam dimineata pe stomacul gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorana spune:

Bine ai venit scostin!
Cat despre Broncho-Vaxom, atat eu, cat si pediatra Gabitei suntem foarte multumite de rezultate. La Gabita mea efectele Broncho-Vaxom s-au simtit dupa prima cura de 3 luni, dar pot fi necesare mai multe cure de tratament in functie de imunitatea fiecarui copil. Important este sa fie administrat corect, dimineata, cu o jumatate de ora inainte de masa!

Multa sanatate lui Rares!

Apropos, prof. Bulucea e din Craiova?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Costin, noi suntem pe terminate cu prima cura (a treia doza) de bronho-vaxom.

Dudu este in primul an la gradi, si are o sesibilitate la nasuc (trebuie sa il operam de polipi). Pe toata durata sezonului rece a avut muci si a tusit; am avut impresia ca dupa fiecare doza de BV s-a simtit mai bine (singurele perioade cand nu a tusit), dar pot fi si coincidente.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

Noi am terminat a treia cura cu broncho-vaxom, adica 3 sezoane. Intr-adevar, raceste mai rar, dar cred ca sunt implicati mai multi factori: copilul a mai crescut si cred ca si asta conteaza, am descoperit ca e alergica si se manifesta respirator, asa ca acum facem si tratament pentru alergie. Una peste alta, nu renunt la tratament si il voi reincepe in primavara si voi continua si anul viitor.

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

frumoasa mamei
sotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Rares nu e la gradi ca sa zic ca s-a imbolnavit acolo. Am vazut ca la alte persoane abia dupa a treia tura si-a facut efectul.
ioanaiub ai PM.

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS(15.09.2005) si RARES(13.12.2007)www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput