Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Broncho-Vaxom

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 33

scostin80
scostin80
nou venit

Romania
Craiova

49 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 18/01/2009 :  12:46:33 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

Broncho-Vaxom

Buna ziua!
Sunt un tatic nou pe aici! Am si eu o intrebare legata de Broncho-Vaxom. Copilul meu, Rares, raceste mai tot timpul. Am fost cu el la prof. Bulucea si mi-a recomandat Broncho-Vaxom. Spunea ca e cel mai bun si se face si un studiu la sectia lui de pediatrie din Craiova. Daca puteti sa-mi povestiti din experientele voastre cu Broncho-Vaxom, v-as fi tare recunoscator.
Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre!

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

ioanaiub
mama de "ciuchiluti"

Romania, orasul dintre dealuri
1756 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 18/01/2009 :  15:24:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ioanaiub  Trimite mesaj yahoo luiioanaiub Adauga semn de carte la raspuns Trimite ioanaiub un Mesaj Privat  Reply with Quote
s-a mai discutat de bronchi-vaxom aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129392

daca dai cautare pe forum cu bronchovaxom sigur mai gasesti si alte topicuri

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

lorellay
Supermami:)

Romania, Mioveni
2252 Mesaje
11 Prieten(i)
Trimis la: - 18/01/2009 :  16:34:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lorellay  Trimite mesaj yahoo luilorellay Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorellay un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mie nu mi s-a parut nimic deoseit...l-a luat degeaba....nici baraka nu mi s-a parut cine stie ce...
Am rezolvat tusea si mucii cu nebulizatroul....

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

[ Codrin]
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
adaca
adaca
mama celor 3 cipenday

Romania, resitaCARAS SEVERIN
960 Mesaje
11 Prieten(i)
Trimis la: - 18/01/2009 :  21:24:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adaca un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu i-am dat lui Rares al meu Broncho-Vaxom, pentru mine a fost apa de ploaie, gemenilor le fac si acum schema de Polidin, desi pentru unii li se pare ca este veche si ca eu mi-as chinui copii intepandu-i.

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS(15.09.2005) si RARES(13.12.2007)GAZELE MELE
ralucutza77
ralucutza77
membru junior

Romania, bucurestiBUCURESTI
938 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 19/01/2009 :  10:19:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiralucutza77 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralucutza77 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am observat rezultate abia la a 3-a cura de Broncho-Vaxom. Adica i-am dat anul trecut in toamna, apoi in primavara si din nou in toamna asta. De racit a mai racit (e la gradi) dar am scapat fara antibiotice.

Poze:
http://good-times.webshots.com/album/563179628WAusaK
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/Miruna
mamamirunei
mamamirunei
nou venit

Romania, bucurestiBUCURESTI
30 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/01/2009 :  10:35:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mamamirunei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi suntem la a doua cura de Bronho Vaxom cu cea mare si nu mi-a racit decat o data in 2 ani. La noi a mers foarte bine. Miruna mea facea des amigdalita si de cand ii dau nu prea a mai facut.
Medicul mi-a zis sa-i dau si celei mici si ca ar fi bine sa incep de acum pentru ca vine primavara, incep virozele.
Pentru cei mici exista Bronho-Vaxom praf.

danamiha
membru matur

Romania,
2920 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 19/01/2009 :  11:55:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danamiha un Mesaj Privat  Reply with Quote
Atat eu cat su fiul meu a m luat Broncho-Vaxom, 3 ani consecutivi. Eu raceam mult mai des inainte,am fost un copil indopat cu antibiotice pt orice, iuminitate aveam foarte scazuta, iar acum f.f.rar se intampla sa racesc, iar la noi in casa nu avem mai mult de 20 grade C, iar fiul meu si mai rar. Desi racea f.rar, la 3 ani pediatra mi-a recomandat sa-l ia si mi-a spus ca nu voi sti ce inseamna copil bolnav, ceea ce s-a si adeverit. Acum are 8 ani, iar tratamentul l-am facut de la 3 la 6 ani, 3 luni primavara si 3 luni toamna. Nu putea inghiti capsula, asa ca am desfacut-o, iar praful l-am pus in iaurt, iar el credea ca e zahar, ii dadeam dimineata pe stomacul gol.
Tudorana
Tudorana
nou venit

Romania,
94 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/01/2009 :  20:16:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Bine ai venit scostin!
Cat despre Broncho-Vaxom, atat eu, cat si pediatra Gabitei suntem foarte multumite de rezultate. La Gabita mea efectele Broncho-Vaxom s-au simtit dupa prima cura de 3 luni, dar pot fi necesare mai multe cure de tratament in functie de imunitatea fiecarui copil. Important este sa fie administrat corect, dimineata, cu o jumatate de ora inainte de masa!

Multa sanatate lui Rares!

Apropos, prof. Bulucea e din Craiova?

Adriana mica
membru matur

Romania, Bucuresti
1715 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 19/01/2009 :  20:20:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Adriana mica Adauga semn de carte la raspuns Trimite Adriana mica un Mesaj Privat  Reply with Quote
Costin, noi suntem pe terminate cu prima cura (a treia doza) de bronho-vaxom.

Dudu este in primul an la gradi, si are o sesibilitate la nasuc (trebuie sa il operam de polipi). Pe toata durata sezonului rece a avut muci si a tusit; am avut impresia ca dupa fiecare doza de BV s-a simtit mai bine (singurele perioade cand nu a tusit), dar pot fi si coincidente.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
Povestea merge mai departe...

cgeea
membru incepator

Romania, Iasi
340 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/01/2009 :  08:53:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cgeea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi am terminat a treia cura cu broncho-vaxom, adica 3 sezoane. Intr-adevar, raceste mai rar, dar cred ca sunt implicati mai multi factori: copilul a mai crescut si cred ca si asta conteaza, am descoperit ca e alergica si se manifesta respirator, asa ca acum facem si tratament pentru alergie. Una peste alta, nu renunt la tratament si il voi reincepe in primavara si voi continua si anul viitor.

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

frumoasa mamei
sotul meu
adaca
adaca
mama celor 3 cipenday

Romania, resitaCARAS SEVERIN
960 Mesaje
11 Prieten(i)
Trimis la: - 21/01/2009 :  13:45:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adaca un Mesaj Privat  Reply with Quote
Rares nu e la gradi ca sa zic ca s-a imbolnavit acolo. Am vazut ca la alte persoane abia dupa a treia tura si-a facut efectul.
ioanaiub ai PM.

Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS(15.09.2005) si RARES(13.12.2007)GAZELE MELE
Pagina: din 33 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com