America (139)

America (139) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

Incepuram in forta anul asta: s-a scris un capitol in numa 3 zile!

Eu am pierdut ziua de azi pe Sparkspeople- super misto.

Ramona, trimitem si mie linkul de la grupul(topicul) pe care l-ai initiat- am vazut ca mai era o gasca de romance pe acolo(nu americance). am acelasi nick.

Ocebine- vezi ca poti sa castigi puncte facand diverse lucruri pe site(citesti articole, chestionare, setezi niste goaluri...)eu castigai azi vreo 80.

Alintaroma- eu nu stiu unde sa caut profilul membrilor. Am incercat si cu Cherrymama si ma descurc.

Imi place trackingul de food- eu am mancat mai subtirel azi si mi-a ramas mai pe seara vreo 400 de calorii- toate numai proteine- asa ca am barbotat un steak. N-am bifat nimic la fitness- dar am avut cleaning day la serviciu si am transpirat toata dimineata.

Aha- eu am incercat sa-mi setez sa slabesc pana la 1 martie si la cate lbs mi-am propus- astia mi-au zis ca realizabil este la 1 mai! E bine si asa! Situl e super istet si plin de resurse dar n-am avut eu timp sa-i descopar toate chichitele.

Noi am vrut sa ne cumparam casa din primul an cand am venit aici(aveam resident card), dar desi aveam mai mult de 30% down nu ne-a bagat nimeni in seama fiindca nu aveam credit history. Era barbati-meu asa nervos ca nu vroia nimeni sa ne ia valiza cu bani- tot zicea ca in cel mai rau caz posibil banca ramanea cu casa deci nu ar fi fost pierdere ptr ei. Sau zicea sa ne mutam in TX ca acolo ne permiteam sa luam o casa cu toti banii aia.

ma rog, pana la urma am dat peste un banker mai volubil(Rus- trecut si el prin asta cu ceva ani in urma)si ne-a invatat ce si cum sa facem sa ne crestem credit scorul (credite micute ptr o bijuterie, masina, joburi amandoi, taxe si bills la zi, carduri de credit) si dupa vreun an sa incercam din nou cu casa. Am facut cum ne-a sfatuit si acum avem casuta noastra.

Ne-am gandit la refinantare, dar se pare ca nu ne calificam- trebuie sa ai casa mai mult de 5 ani(?) iar valoarea casei(evaluata la conditiile pietei actuale) sa fie mai mare decat suma ramasa de rambursat- plus ca am inteles ca trebuia sa mai venim cu niste bani de acasa pentru closing cost si alte taxe (vreo 5000). mai asteptam sa vedem ce-o fi, ce se mai intampla cu economia, cu real estate- ca eu nu ma vad locuind in aceeasi casa 30 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Uff, sunt plina de nervi! In seara asta fuse finala la forbal american si au castigat ai nostri (University of Florida) titlul de campioni nationali a treia oara in istorie. Ei bine aici de cate ori e vreun meci (si acum cu atat mai mult), se dezlantuie nebunia....nici acum nu s-au dezmintit, petreceri, artificii....

Dupa ce ca dorm ca naiba, ma trezesc de 3-4 ori pe noapte, cand mi-era somnul mai dulce m-am trezit in zgmomot de geamuri sparte. La parter avem niste vecine mai "turbulente", tipul de college girls si se pare ca una dintre ele a confundat usa cu geamul de la living room, de m-am speriat si era gata sa chem politia. O parte din geamurile noastre dau inspre o padure si m-am gandit ca o fi atacat-o naibii cineva. Acum se aude un zgomot intermitent, cred ca este jaluzeaua izbita de perete din cauza vantului si e al naibii de enervant..
De-abia astept sa se nasca Aidan, sa le stric si eu somnul.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Anca, Alex a avut 7 ani si jumatate si i-a pus retainer (de fapt ii zice corect "removable appliance"). La el problema e la maxilar...impinge dintii in afara si nu mai calca maselele una peste alta corect. Deocamdata sta cu retainer si apoi cind ii mai ies dinti permanenti (trebuie sa aiba ramasi doar 4 dinti de lapte) ii pune braces. Stiu ca retainerul a fost in jur de $600 (la noi acopera integral asigurarea: braces & retainer). Oricum in citeva luni i s-au retras dintii vizibil.

Ramona, ne-ai bagat in priza cu Sparkpeople si acum nu ne dai informatii corecte (sau deloc)...unde-i echipa? Hai ca sa ne mutam de aici ca uite nici Andrada nu mai intra...plictisim lumea cu grasimile noastre!

Ruxij, si eu ma vaicaresc de economii dar parca deprivarea aia de de toate care am suferit-o copil fiind inca imi da de furca...am tendinte de cheltuiala pe care sotul nu le intelege...Stiu ca o comit dar parca sint "powerless" (sint o victima).

Miere, vad ca esti inca pe baricade...cind incepem galeria aici?


Azi am tras tura de alergat cu AC/DC in urechi asa ca sint total alerta (ca sint 25 de grade afara si am nasul rosu ca la Rudolph nu va mai spun).


Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am vazut ca am bagat-o in sperieti pe Andrada si sint de acord s-o imbunam mutindu-ne suncile.
Sorry, am sarit coarda si n-am mai putut sta pe forum dupa aia ca mi-am dat sufletul.
Adrianaloy, te caut spe Sparks. Anamaria, daca n-ai primit nici un mesaj de la mine cred ca ti-ai facut cont privat si asa se explica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ocebine, si eu sunt cheltuitoare, dar cum am ramas pe un salariu, vorba ceea, bea Grigore Aghiasma Trebuie facut ceva. Chiar acu' in 20 min ma duc la sefu' ca vreau sa imi mai creasca si mie leafa, desi nu prea vad cum, ca au inghetat astia tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Ia uitati ce m-ar astepta miine daca as lua metroul:

www.nbcnewyork.com/around_town/the_scene/Attention-America-Take-Off-Your-Pants.html" target="_blank">Pants-Off Day!



Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Bine ca aveti leafa!!! Eu stau pe buzunaru sotului...daca intr=o zi vreau sa imi iau boccelutza si sa plec? Ce fac?

Cel mai bun regim: scoatemaseauademinte.com ...Am piedut un kil (cred ca juma numai sange fu!!!)... si nu pot sa bag nimic in gura, decat trag ceva supa prin pai!!!! Sunt umflata la fata ca un boxer!!!

Multam pentru urari!!!! ...Ziua mea fiind dupa ziua sotului si ziua de nume a bunicii mele, nu isi mai aduce aminte nimeni de mine...si tocmai ce trecu si Craciun, An Nou...eh...nu s-au orientat ai mei!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ce vorbareatza sunt!!
Mai am 350 de postari si fac 10.000 de postari!! hihi
Dau de baut shot-uri!!! atunci!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

OanaB, linkul de la sf. capitolului 138 te duce tot la 138, nu la 139.
Eu azi am o febra musculara tare placuta la fund si picioare. Diseara merg iar la sala sa imi lucrez muschii. Sa nu mai fiu facuta din branza . Sa imi simt carnea tare .
Miere, nasoala sperietura. Ce face pisicuta cu labuta? Ai dus-o la medic?
Ocebine, nu as putea alerga la asa temperaturi. Brrr, dar frig pe la voi! noi ieri am avut 17 grade C, iar azi avem tot cam asa.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana

Bine ca aveti leafa!!! Eu stau pe buzunaru sotului...daca intr=o zi vreau sa imi iau boccelutza si sa plec? Ce fac?

Cel mai bun regim: scoatemaseauademinte.com ...Am piedut un kil (cred ca juma numai sange fu!!!)... si nu pot sa bag nimic in gura, decat trag ceva supa prin pai!!!! Sunt umflata la fata ca un boxer!!!

Multam pentru urari!!!! ...Ziua mea fiind dupa ziua sotului si ziua de nume a bunicii mele, nu isi mai aduce aminte nimeni de mine...si tocmai ce trecu si Craciun, An Nou...eh...nu s-au orientat ai mei!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,






[red]Sanzi[red], ce experienta urata avusasi cu maseaua de minte. Eu nu am avut nici o problema cu scoaterea lor. E normal sa te simti asa?
la multi ani si sa fii sanatoasa si fericita langa ai tai!
Ce tzicla ai primit?

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput