America (138)

America (138) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Oare pe unde-o fi Andrada, ca nu am mai vazut-o de ceva timp?

Ramona, haha, te inteleg de mai demult si la mai multe subiecte

Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Buna dimineata si La Multi Ani pe 2009!

La noi a inceput anul cu un linx (bobcat) pe carare. Barbatul l-a vazut, i se pare cat o pisica grasa sau un catel mai mare tuns . Voi aveti asa ceva sau ati auzit povesti despre...? Mi-e teama oarecum pentru copii (am inteles de pe Net ca ataca de la gaini pana la caprioare), desi banuiesc ca evita oamenii (abia acum am descoperit cine ne rasturna gunoiul si cotrobaia in el noaptea).

Si mai sunt 3 veverite zburatoare care si-au construit cuib intr-o margine de acoperis (intra printr-un loc mai mic decat palma). Habar n-am avut ca isi fac veacul acolo, pana cand a plouat non stop vreo doua zile si tot caca si pipiul din ascunzatoare ne-a curs pe peretele casei. Ce priveliste!!!
A batut barbatul cu un bat lung in acoperis si au zbughit-o in sus pe cosul de fum. Apoi, speriate si-au luat zborul in padure. N-am vazut niciodata asa ceva. Planeaza ca un avion de hartie pe zeci de metri si, cumva, noaptea, se urca in copaci si se intorc la cuib, adica la noi. Ne-a promis nenele care ne-a construit casa ca vine si astupa si ne scapa de ele. Sotul crede ca una asteapta pui. Asta mai lipsea!

Am fost pana la urma cu copiii la doctorita (s-au imbolnavit amandoi inainte de Craciun) si mi-a spus ca ea da antibiotice si la raceli virale pt. ca parintii ii cer (asta nu inseamna ca este de acord d. p.d.v. medical). Bine ca ma linistii cu un fix .

Fara legatura... ce parere aveti despre zipline? V-ati dat drumul? Le place copiilor? As fi vrut sa punem una aici, da' mi-e cam teama sa ma las dusa. Cred ca la fel copiilor, dar poate imi povestiti voi.


Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

ML, ce e zipline?
Mai, dar e interesanta viata la tara. Nu auzisem in viata mea de veverite zburatoare. Avem si noi multe, dar nu din astea. Dupa viteza cu care alearga ceva pe la noi prin pod, cred ca au ajuns unele si pe acolo. Sper ca nu fac ceva "damage".
Cu bobcat as fi si eu ingrijorata. Cred ca trebuie sa inchideti bine gunoiul, sa nu mai fie atrasi in zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Da chiar ce e aia zipline?
Moamaa cate animalute.

Mai fetelor eu am o problema si voiam sa va intreb demult. Voi cum tineti minte ce a spus toata lumea pe 5 pagini si raspundeti individual? Ca eu nu tin minte decat ce au spus 1-2 persoane, nici un caz nu pot raspunde asa la rand cum am vazut, decat dc. dau "quote" la fiecare mesaj. O fi batranetea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Ramona m-am inscris pe Spakpeople, acu sa vad cit ma tine macar imi calculez caloriile bagate ca tot timpul am fost curioasa cit maninc, ca husbandu ride de mine ca el ar muri de foame cu ce maninc eu. Las ca acu ii arat eu negru pe alb
Spusei ca azi biciclesc dar sunt sub ocupatie rusa asa ca mai bine ma apuc de calcat , e si asta kind of workout
Eu anul trecut am slabit 4 kg dar in timp (citeva luni bune), mincind cereal cu lapte de alea special K, multe fructe, si din ce gateam doar lunch-ul si portii mici iar dupa 5 pm nimic, eventual ceva fructe daca chiar nu rezistam. Am papat mult pepene rosu, si am biciclit every other day cam 13-15 mile. Am mai si pacatuit cu cite o inghetata sau praji, deci mi-am adaptat eu asa un fel de regim dupa ureche. Si a dat rezultate mai bune decit orice alta dieta unde ce mi-era interzis fix de aia mi se facea pofta .
Acum la sarbatori mi-am cam facut de cap ... adica am mincat normal cu ai mei dar de ieri gata am trecut iar la regimul meu. Ieri de exemplu am mincat cereale cu lapte si o cafea dimineata, apoi la lunch am avut 2 cartofi copti cu iaurt, later inghetata cappucino cam un cup , o para si o portocala si asta a fost tot pe ieri.
Dar mie mi se pare tare mult ... voua?


Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J

ML, ce e zipline?
Mai, dar e interesanta viata la tara. Nu auzisem in viata mea de veverite zburatoare. Avem si noi multe, dar nu din astea. Dupa viteza cu care alearga ceva pe la noi prin pod, cred ca au ajuns unele si pe acolo. Sper ca nu fac ceva "damage".
Cu bobcat as fi si eu ingrijorata. Cred ca trebuie sa inchideti bine gunoiul, sa nu mai fie atrasi in zona.

Lume multa, oameni putini


De-aia de care iti dai drumul de pe o platforma (casa, copac), alunecind pe-un cablu si atirnata de cablu si aterizezi in alt punct, mai jos ca inaltime.
E super, daca ai posibilitatea, pune-ti! Eu mi-as pune zipline
Aiurea cu animalul, cred ca n-as mai avea curajul sa o las pe fiica-mea nici la citiva pasi distanta de mine.
Ce-s alea veverite zburatoare? N-am auzit niciodata de asa ceva. Inainte de a le trimite la plimbare, fa-le o poza, ca sa le vedem si noi. Cum li se spune in engleza?

Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


ml- nasol cu veveritele daca va dau bataie de cap,dar mai rau e cu linx-ul,brbrbrbr.

sanzi- ne vedem deseara?

La multi ani ,pt sotul iubit, sa fie sanatos si sa te scoata la plimbari romantice pana la adanci batraneti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ruxij, citeodata ma bazez pe memorie si atunci incurc numele fetelor, intimplarile etc. Alteori deschid DC in doua windows separate, pe una citesc si pe cealalta raspund.

Oana C, multumesc pentru lamurire, acum stiu ce e. Ar fi loc unde sa punem asa ceva, dar cam peste tot avem copaci in cale. Ma mai gindesc!

Alintaroma, eu as lesina cu asa putina mincare! Felicitari pentru Sparkpeople, sper si eu sa ne tina ca ador site-ul ala si nu stiu ce altceva m-ar putea motiva mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ruxi ca sa raspunzi la toata lumea, iti deschizi concomitent doua pagini (forumul de doua ori) si pe masura ce citesti raspunzi in cealalata fereastra.



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ahaaa asta era smecheria :)) Merci!:) Tot cred ca o sa mi se para greu. Eu arunc cate un rand-doua

Alinataroma, da, mi se pare ff putin. Dc. as manca io asa as slabi sigur si rapid de tot. Inseamna ca esti deja f. slaba de nu slabesti mancand asa putin.

Mergi la inceput