Leoaicele *(28)*-alaturi de EMMA!

Leoaicele *(28)*-alaturi de EMMA! | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj




Dragi LEOAICE, veniti la un pahar de vorba, de cafea, de capuccino sau o ciocolata calda
Capitole anterioare:
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)(12) (13) (14) (15) (16) (17)
(18) (19) (20)(21) (22) (23) (25) (26) (27)

Leoaicele DC - adica cele mai fumoase, inteligente, istete, modeste, devotate, responsabile, pasionale, luptatoare, generoase, decise, curajoase, mandre, cele mai iscusite femei de pe site si din lumeee !!!

Ladymina77 - 23 iulie 1977

Iruse- 24 iulie 1968 si Irina 2 aprilie 2004.

Mamagiuliei - 24 iulie 1978 si Giulia 16 august 2004

Leditia - 26 iulie si David-Cristian 18 decembrie 2008


Aurorra - 28 iulie 1979 si Robert-Matei 30 septembrie 2008

Anca_Vlad - 29 iulie 1977 si Vlad 5 noiembrie 2003

Adi69 - 30 iulie 1969 si Catalina-12 Martie 2002

Babyzapi - 30 iulie 1984 si Raphael Nicolas 23 octombrie 2008


Danyalo - 1 august 1976

Octavia75 - 2 august 1975 si Vesna -16 Octombrie 2008

TatianaS - 2 august 1980

Katty - 3 august 1969 si Andrei 27 iulie 2002



LiliaToma - 6 august 1980 si Amelia 26 septembie 2004



Annie80 - 9 august 1980 si Clau 27 Mai 2003


Ralcat- 11 august si Mihai 27 octombrie 2005

Copilutz -12 august 1968

Dodo_pui - 13 august 1972 si Bogdan Andrei 29 octombrie 2002

Rhoneea - 14 august 1987 si Pierre-Sebastien 5 iunie 2007

Aeperju - 15 august 1978 si Andrei 21 sept 2007.

Mari-Paun - 16 august 1974
MsLara -17 august 1977

Catutza - 17 august 1979 si Bianca Maria-2 noiembrie 2005




Nikolle_t - 22 august 1976 si Ioana Alexandra 9 februarie 2001

Asta este listutza noastra !!!
Daca am uitat pe cineva, sa sara !
Bun venit leoaicelor noutzeee !
Astept poporul la semnat de condica sa nu se zica de noi ca suntem puturoase chiar in asa hal
Sa-mi ziceti sa trec si puiii de leoaice in lista !!! Si data nasterii a puilor !!!











[



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Cata daca nu m-ar "necaji" arsurile astea -care sunt pe zi ce trece mai "urate" si nu trec cu nik totul ar fi ok.Asa ca acum "pot" in functie de intensitatea "arsurilor"

drag sufletului meu.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Gabi , multam pentru capitol nou
hai ca mai ai putin si scapi si tu de arsuri, imediat trece vremea si citim ca ai nascut si tu o mogaldeata mica

Dany , ce fcai, nu mai spui nimic? ce au facut copii tai la teze?




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

La multi ani!!! Va doresc un an nou numai cu bucurii si impliniri!!!

Gabitz multumim ptr. noul capitol.

Annie ce face matzicul???? Sar’naaa de urare !!! Sa te auda Dumnezeu!!!
Ptr. starea de cacao … incearca sa papi o bucatica de ciocolata amaruie … Valabil si ptr. Daria . Una bucata mica ptr. corason!!!
danyalo draguta mea!!! Cum sa te las io singurica aspiranta de aici???
Daca vrei merge “ de manuta” la dr. Eu incep cat de curand …. Ma voi duce in ianuarie la prima consulatie la dr. Dracea la Gynera.
Aaaa ... si Perlutza a papat grauletul pus la incoltit de sf. Andrei.
Acum i-am pus la incoltit iarba …
Daca nu are “ceva bun verde” roade pungile din plastic pe care le gaseste.. (daca le gaseste).
Emma Insanatosire grabnica copilutzului “Andreiul”
Cata esti bestiala cu linkul cu mancarica … salivez...
L-am salvat la favorite sa imi mai arunc si eu ochii pe el…
Pup pe Biuta !!
Dodolica ptr. previziunile astrale!!! Ce frumos ca a nins ..
Vreeeau si ioooo zapazicaaa ,.. vreau sa ningaaa!!!
Offff … asta este singura problema care ma indispune.
Lilia incerc , si vreau sa raman optimista. De obicei iau totul in gluma.. Sefutzul meu imi zice mereu ca … Nu mi-am terminat copliaria..
Fac numai glumite, sau zambesc tot timpul.. deh… dar mai fac si prostioare …
Am plans , m-a impresionat f. muuult “povestea unei luptatoare” .
Frumos , foarte frumos!!!
Frumoasa mami de bebe David Voi ma faceti sa imi salte inima de bucurie!!! Doamne ce frumosi sunteti in pozici. eu manuta mica !!!
Daria te inteleg… si am avut ani cand de sarbatori imi venea sa ma dau cu capul de ..
Uram Craciunul, oftam cand impodobeam bradul ..( de multe ori nu il mai facem…) , casa era pustie,... plangeam… parca ma apasa pe la… ”mansarda” .
Lasand gluma la o parte … ma calmam bagand tigati la greu in fizic….
Nu stiu care este cauza de mi-a trecut ,… dar ma bucur .. auuleeoo morocanoasa eram… si Maxi depresiva. Dar tot nu m-am lasat de fumat...
Adriana sper ca v-ati “destrabalat” prin zapada si ptr. mine ca salivez de mult dupa asa ceva…

Va rog din suflet sa ma acceptati cu tot cu diminutivele mele de care ma pot despartii.
Va pup si va imbratisez pe toate!!!


M-am intins ca o placinta!!!!
Sunt nascuta pe 12 august 1968 . Trufanda nu ????



PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Isabela , ce tinerica si dragutica esti! iar bebel tau e tare haios imbracat in Mos Craciun!

Copilutzu , ma faci sa , ma bucur ca ti-a placut bucatareala mea mie mi-a placut mult pisa ta grasa si pufoasa , ce as zmotoci-o si eu

fetelor va ma retrag la somn




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Hello dragutele mele da ce de mai scriserati!!

Eu pe la 20.00 am ajuns acasica..mancarea de o facusem ieri s-a terminat chef nu mai am si nici putere sa fac ceva si nici nu prea mai am variante multe...Dar tot tre' sa gasesc resurse pt. a tranti o iahnie sau o ciorba de fasole!
Zi plina ...am fost la corectat dimineata :doar 130 de lucrari. Am gatat vreo 50 mai am restul maine dupa ce termin orele.Apoi am fost la scoala ca nu are cine sa-mi tina locul.Si cam atat...copiii supper agitati tot in vacanta se cred...si eu reauaaaaa...am mai ascultat pe ici pe colo...dar am fost buna am dat 10 asa zic sa le mearga bine dar oricum sunt copii destepti nu mi-e rusine cu ei!
In rest nimic nou despre noi Daria . Eu coc un nou Fiv ( DD stie cum o sa fac rost de bani ca rudele nu mai lasa din cauza ca mi-a fost taaare rau atunci)eu tot bat moneda la sotz ( bate saua sa priceapa iapa ) ca asta e singura sansa..si cum explic io mai bine...vine o mandra de pretena care-i zice..." vezi si noi tot caz fara iesire si uite-ne cu bb la purtator.Asa ca...timpul trece roata merge...noi cu drag muncim.Daria te rog sa te duci la farmacie sau la Plafar si sa iei de la Doppel Hertz ceva cu omega 3 si complexul de B-uri.O sa vezi ca o sa te simti ceva mai bine. Asa cum au zis fetele bucura-te ca va aveti una pe cealalta, ca ai pe cineva alaturi care va iubeste( MAAARE LUCRU!!!)ca sunteti sanatoase! Este tot ce conteaza...Stiu suntem leoaice si f. pretentioase/exigente insa de multe ori si eu imi impun sa nu mai am asa de multe asteptari de la cei din jur. Atat cat poate fiecare.Nu cat as vrea eu! Ideea e ca nu-mi iese niciodata!Sa-ti ajute DD sa fie bine sa te vedem colo cu rochie alba si maine -poimaine cu-n flacau/ fratior la printesa!
Vrei sa-ti spun ceva?? Pana la 6 ani peretii de acasa de la parinti au fost scrijeliti si scrisi cu pix si alte cele...nu mai stiu daca luam bataie...probabil...si io eram tartorita..eu dadeam tonul la prostii, sor/mea mai mica scorpioanca dar mototoala mica se lua dupa mine...Ioi doamne cate traznai /prostii nu-mi treceau prin caaap!Las-o in pace poate-i trece!
Ledi,Aurorra,Anca,Izabela,Lilia,Annie,Raluca,Gabi,Emma,Nikolle

Adi-ti-am sorbit cuvintele!Eu sincer te invidiez tare de ce revelion / sarbatori ati avut! Nu ca la noi ar fi fost urat...dar sincer as fi vrut sa topai / dansez. Sincer in 2 sau 3 nu prea merge...tre' cineva sa faca atmosfera etc.da m-am resemnat!
Daaa pisi' a mea s-a calmat ! O mai apuca pe ea nebuneala dimineata ( are damblale sa ne scoale din somn fix la 6 fara un sfert)in rest...doarmeee a la long!
Multumesc frumos pt. urari. Doamne Ajuta tuturor!
Katty ne mai tii mult pe jar???Cum a fost!
Cata- hai sa fie intr-un ceas bun ! Esti salariata cu acte! la primul salar' dai de beut cate-un suc la doamne!
Eu inchid aici..ma duc intr-ale mele...maine o luam de coada again!
Va urez noapte buna si somn usor!

copilutzule you cu tot cu diminutivele tale!Esti de-a noastra si te iubim!Pup si pe Perlutza( mie tot poza aia cu matza' n oala-mi place tareee sa stii!!!). Care este prenumele tau ?? Ahaaa...sa inteleg ca te apuci de Fivuletzzz???Sa stii ca si eu as vrea la Dr. Dracea . Cat ai asteptat pt. programare??Te duci la cabinet sau la Giuly pt. consultatie?I-l faci la cab. sau la spital??Tot ma sucesc si ma rasucesc poate sa castig la loto sau nush...vad ca tot dam bani pe aia, pe aia, io asta vreau da se pare ca pt. ce vreau eu nu sunt bani.. daca ar fi mai putini m-as apuca de strans...dar stii si tu cam cati trebuie.Cand am facut prima data la Spital nu la particular ...m-a dus totul-totul cam 70 si ceva de milioane...in conditiile in care vreo 50 ne-au dat socrii! Atunci am plecat f. pesimista...acum as pleca optimista...dar n-am finantul la purtator! Dar...mai sper sa gasesc vreo comoara pe jos!Iti urez de pe-acum muuulta baftulitzaaa! Daca nu te descurci cu ceva intreaba-ma ca-ti raspund! Injectii...sunt expertaaa! Eu care nu as fi facut o injectie in veci...faceam in burta cu zecile! Tot treb. sa se duca Edi sa presteze stii tu ce...dar ma tot duce cu zaharelu'.Sunt taare curioasa daca mai e ceva pe acolo!!! Scuze am cam scris cu picioarele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Dany iar!!!
Copilutzu –> prenumne Doina ( deh era tatuca putin matol cand m-am nascut si de bucurie ca are fata a intrebat-o pe moasa cum o cheama si mi-a pus numele ei…)

Prima consultatie o voi face la Gynera .Am sunat ptr . programare in septembrie (pe la sfarsitul lunii..) ,… si m-a programat pe 12 ianuarie. Uuuufff greu a trecut timpusorul ... dar mai este un pic.
Abia astept. O sa refac sigur analizele dar poate , nu toate….
FIV-uletzul il fac la Giulesti ptr. ca atat imi permite bugetul. Am facut credit si nu am putut sa iau mai mult de 2500 de euro… asta este..
De strans nu pot sa pun un banisor la saltea… Imi zice sotul terminatoarea de bani!!! Iar eu ii spun ca am orgasm multiplu cand merg la shopingareala….[D]
Stii ..??!! Ma gandeam ca daca… Doamne fereste … nu reusesc … mai “bag “ o refinantare la creditutul actual si mai pun de-un FIV…
Sar’naaa !! Chiar ca o sa am nevoie de experienta ta in domeniul “acelor si injectiilor” Sper sa reusesc sa-mi fac injectiile ca … sunt cam burtoasa… am un colacel mai gros pe burta!!![D]
Apropo de prestat … sper sa nu fie nevoie sa repetam ptr. ca este in zadar… II duc biopsia … Noi avem 0 barat!!!! Scrie clar pe rezultatul biopsiei. (cred ca te refereai la prestat la borcanel....)
Cata o zmotocesc eu ptr. tine ca … zgarie si musca ca un caine….
Ma duc la culcarica sa fac Nanu Maare ca maine merg la muncuta 12 ore..
Noapte buna!!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...
Va poftesc cu noaptea-n cap la si caci e marti....deci Constanta cu recuperare si plati de rate la banci

Copilutz te-am trecut in listutza sa dea DD sa se implineasca si ce srie la semnatura

Dany sa dea DD sa strangi banutii necesari si sa apara rezultatele dorite

Daria chiar si magne B6 face minuni daca nu vrei medicamente incearca ceva naturist sa-ti descretesti fruntea

Kattyyyyyyyyyyyyy?
dragi sufletului meu



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Am uitat

Astrele spun azi


Reusesti astazi sa te impui la locul de munca.

Gasesti solutii salvatoare la probleme stresante si castigi apreciere din partea colegilor. Superiorii iti observa eforturile, lucru care va conta pe viitor.

In aceasta seara, partenerul de viata se bucura de atentia ta nedistribuita. Va veti petrece seara intr-o atmosfera calda is relaxanta.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neata, ?

Daria cum esti?

Cata eu sunt mai bine, m-a ofticat ca am platit amenzile, deh neatentia...sau nush dar o alta parte din mine e "evil" las sa simta, aniuei.... pt Bia cea cuminte

copilutzu de care matz vb? ala cu blana...e momentan obosita dupa o noapte de ...somn.. binenteles.... si cred ca are probleme la capshor, prefera sa bea apa din cada.... dar tot o iubesc, cat matzul fara blana dar cu coditza, e un miorlait cand e vb de trezit...dar diseara va merge la nani la 8.00 PM

zici e cioco amaruie, sincer e preferata mea , n-am mai mancat de...aha..anul trecut

Dodo si zici ca o sa am o noapte romantica?



------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza.
Copilutzu,
Dany, asa, mai incurajaza-ma
Dodo, , asteptam ecografia
Catutza, ce-ti face printesa ?

Io raportez ca ... ne-am luat patine. Din`alea de plastic, nu erau clasice, sper sa nu raman fara shale

Multumesc de sfat, voi incepe sa iau complex de vitamine, ca tre` si pt ochi, da` m-am facut ca uit



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput