Emma - continua lupta cu cancerul *8*

Emma - continua lupta cu cancerul *8* | Autor: aidaciolac

Link direct la acest mesaj

cap.1 , cap.2 , cap.3 , cap.4 , cap.5 , cap.6 , cap.7

Anii au trecut si Emma este in aceeasi lupta crancena , doar ca cu o mult mai mare intensitate.
In asteptarea unui miracol ne unim rugaciunile in fiecare zi la ora 13 ora Romaniei.

Acum Kissy (Emma) un copil slabit de boala care sta mai mult in pat si aproape deloc in picioare care reuseste inca sa se mai bucure si sa rada , dar ochii sunt mai tot timpul tristi , iar glasul ei nu mai stie sa cante

Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Anul nou sa va aduca sanatatea si zambetul pierdut!


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Anul Nou sa vina la voi cu multa sanatate! Aida, fii puternica pentru Emma, pupa-i ochisorii tristi din partea mea!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Aida, abia acum am citit si eu un pic despre Ema si povestea voastracu tremuratoare..Of, sunt cu lacrimile in git si ma rog la Dumenzeu sa va dea putere, mai ales tie, sa reusesti sa treci prin toata suferinta asta, ma rog pentru o minune, ma rog sa fie bine.
Doamne AJuta! Multa rugaciune si putere. Va imbratisez

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

D-zeu sa va ajute, sa puteti trece in continuare prin aceasta mare durere. E atat de frumoasa, de blanda, de inocenta EMMA. Ma rog pentru ea alaturi de celelalte mamici.
Doamne ajuta acest copil, da-i sanatate Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Doamne ajuta!
Durerea ta Aida, ma face sa ma simt rusinata pentru nemultumirile mele de zi cu zi, nimicuri de altfel! Iti duci crucea, cea mai grea dintre toate pe acest pamant, cu o mare demnitate si dragoste!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

kissy,ti-am auzit azi glasisorul,ca un clopotel,si mi-ai luminat sufletul.
Te pup si te iubesc..tu esti o invingatoare


Aida,nu-ti fiet teama,alunga gandurile negreDD are grija de voi!

..


Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:



La multi ani, fete frumoase si curajoase!

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


sa nu-i uitam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Doamne ajuta!



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Dragelor va multumesc sunt fericita ca si cum problemele sunt rezolvate , desi nu se intrevede nimic inbucurator , dar traiesc in continuare niste zile magice.
De cand am venit din spital parca e altfel si parca si eu vad altfel. Cand o aud vorbind e ca si cum cea mai frumoasa melodie imi gadila urechile ... sa va mai spun ca ieri ii canta mamei mele la telefon? da , canta. Nu imi venea sa cred .
Ieri dimineata am ras pana ne-au durut burtile pe toti trei ca a intrat Kissy mica (catzelusa) in casa si s-a trezit si dihania de 50 de kg de labradorita sa intre si se tot cerea si aia mica isi apara casa si apoi cand a reusit dihania sa intre in casa nu stia sa mearga pe parchet si aluneca mai ceva ca pe gheata
Zilele astea nu a avut dureri , dar se pare ca trebuie sa maresc iar doza i.v. Eu o sa intarzii asta cat mai mult posibil , dar nici nu o sa fortez nota prea mult.
Tratamentul inceput in Ajunul Craciunului este tolerabil , acum asteptam sa vedem si efectele. In 5 zile ar trebui sa vedem primele efecte benefice , atat de departe sunt astea 5 zile. Cred ca zilele astea am trait atat de concentrat incat mi se pare o vesnicie.

Va dragelor si va doresc un 2009 plin de impliniri si bucurii


Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Aida,ma bucura mult un mesaj optimist de la tine.
Si eu ca si restul fetelor,sper pina in pinzele albe ca Emma isi va reveni.

Va dorim un An Nou frumos si magic la fel ca zilele astea.

La multi ani!

Alina

Mergi la inceput