America (137)

America (137) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136


Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Generozitatea unor bogatani
http://www.tmz.com/videos?autoplay=true&mediaKey=2f7a97b3-8741-4f46-8d4a-773c4ecc530f

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

ligeea poti sa-mi scri pm.
Daca cumperi bilete de zbor on line, ti-as sugera www.kayak.com; la fel pt rezervari de hoteluri sau masina.
E safe sa circuli pe autostrazi in US. Noi nu am avut incidente si ne place sa umblam mult. In New Orleans nu am fost dar SF, LV si Miami le-am vizitat de repetate ori.
San Diego e inca un oras demn de vizitat.
Iti sugerez sa faci o lista cu punctele de atractie pe care le urmariti in fiecare loc si asa sa planuiesti cate zile sunt necesare intr-un oras. In LA de exemplu daca vrei sa vizitezi un parc de distractii precum Six Flags sau Disney iti ia o zi intreaga si merita sa mergi intr-o zi din saptamana pentru ca weekendurile sunt muuult mai aglomerate.
Daca de ex. te intereseaza sa vizitezi Universal sau Warner Bros Studios sau Sony Pictures Studios sau orice alte studiouri de filme, e recomandat sa iei bilete on line de pe site-urile lor. Sunt multe lucruri de vazut si depinde ce e interesant pt voi si ce nu.
Eu de ex. nu sunt curioasa sa vizitez theme parks dar pt familiile cu copii mai maricei sunt puncte interesante de vazut. In LA presupun ca 3-4 zile ar acoperi in mare ce e de vazut in Bevelry Hills, Hollywood, Malibu, Santa Monica, Venice Beach, Pasadena, poate chiar mai la sud Manhattan Beach, Huntington, Newport Beach. Daca shoppingul e o activitate interesanta pt voi, as zice o zi pentru Bevely Center, Rodeo Drive si/sau Merlose Ave.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

hohoho, ok, poate cam tarziu.
am petrecut si noi f frumos de Craciun si ne-am bucurat de bucuria copilului, care ingrijorat ca eu n-am primit nimic (nu ajunsese inca la cadourile din spatele bradului), mi l-a oferit pe Mickey al lui. sarmalele au iesit excelent, asemenea si salata boeuf (nu mai fac cu pui ca nu se merita), am facut si eu torturl cremos si l-am dat gata cu prietenii nostri, toata lumea l-a laudat, iar friptura cam nasoala, mai bine ne lipseam.
am vazut si eu pozele celor 2 adriane si cu motatele lui cami, muuultele poze ale lui sanzi, unde ma bucur mereu sa regasesc si alte fete cunoscute, f frumosi copii si o gramada de cadouri. pozele lui carmen le vazusem la copilasi, si ma tot mir de cat de inalt si frumos e eric.
avem si noi cateva poze aici:
www.apha.shutterfly.com
pupici
ps ramona, anmul trecut am fost si noi la o casa din asta aici langa noi, f frumos, anul asta n-am mai ajuns, am fost numai in parcul de lumini din orasul nostru.
cami, mi-ai facut o pofta de cozonac...


philip
18weeksbaby
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

la multi ani y'all, va spun si din 'heart of dixie'

eu vin si cu o problema: am avut accident de masina, suntem bine amnadoi, ne-a fost taiata calea deci va plati celalalt, dar masina e praf...s-au deschis amandoua airbagurile, e acordeon in fata, deci nu cred ca o mai repara ci mai degraba primim ceva bani pe ea

nu stiu cat, nu am idee cum se calculeaza, masina, toyota, e din 98, are 90 mii mile dar am cumparat-o dupa ce a avut un alt accident si a fost reparata, deci nu are clean title

unde vreau sa va cer sfatul....cu economia asta, ar fi oare mai bine de cumparat o masina noua acum? daca gasesc un deal bun, poate cu apr 0%, sau sa asteptam cam 1 1/2 - 2 pina plecam de aici la un job si sa luam atunci?

mai avem masina mea

www.fertilityfriend.com/ticker/uta79/ttc.png" target="_blank">asteptam, asteptam


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

uta, deci sa inteleg ca va mutati? daca asa, eu as zice sa asteptati pana ajungeti la locul nou, asta daca va puteti descurca numai cu o masina.
apropos de asta, barbat-meu vrea sa-si cumpere lincoln suv, adevarul ca e super masina, dar cand ma gandesc la paymentul lunar si nu stiu unde am parca-o (noi avem numai un car garage si nu vrea sa vanda nici una din masini). am fost si am testat-o sambata. super.
oana c unde sunt pozele tale de zice adriana ca le-a vazut?

philip
18weeksbaby
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Uta, bine ca sunteti bine!! Acum ar trebui sa gasiti super deals la masini ca mai toti baga rebates de $500 pana la $3000 vazusem intr-un anunt.Acum e adevarat ca era numai pt SUVs.

Andreea, chiar vreti sa va incumetati la un Navigator? :) E foarte frumoasa intr-adevar, are si cumnata, dar e uriasa si cred ca consuma pe masura.

Am uitat sa va spun...compania de asigurari nu o lasa balta pe nepotica mea!!
Au amenintat cumnatii cu un lawsuit monstru si acum nu mai stiu aia de la asigurari cum sa le pupe picioarele. Ma bucur mult pt ei.
Cumnata, ca sa sarbatoreasca, si-a cumparat in Mercedes Benz de $90.000. Ma deranjat faza pt ca toti cunoscutii si neamurile se chinuie sa stranga $300.000 pt nepotica mea, pt stem cell treatment si ea arunca banii pe o masina de lux. Ma simt cam fraiera in chestia asta si presupun ca si ceilalti care au dat bani se simt la fel.Pana acum au reusit sa stranga $5000...

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Adriana ma bucur mult pt vestile legate de nepotica ta!
Si eu am avut probleme cu compania de health insurance si totul s-a rezolvat de abia dupa ce mi-am luat avocat (asigurat gratis de universitate). La o saptamana dupa ce a luat avocatul legatura cu ei s-a solutionat cazul. Dupa aceea nu am mai avut probleme cu ei, sa vedem cat de prompti o sa fie la nastere.

Oricum cam ciudata faza cu cumnata si masina, chair nu avea ce face cu banii aia?

Uta_ciun important este ca voi nu ati patit nimic. Cu masina nu stiu ce sa iti spun, nu ma prea pricep, poate mai bine asteptati sa vedeti cat de mult aveti nevoie de o a doua masina.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Uta, ma bucur ca sunteti bine! Cit despre masini voi stiti mai bine daca va este absolut necesara inca o masina. Deal-uri bune sigur gasiti si probabil si cu dobinda foarte mica sau chiar 0.

Blackpanterro ma bucur pentru nepotica ta, dar despre cumnata nu pot sa spun decit wow! Incredibil....Te cam lasa fara cuvinte....

Anca, Andreea (8 ani) si Monica (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

uta - bine ca sunteti bine cu toti!

am vazut poze frumoase ,copii care mai de care mai frumosi!

iar pt gasca - sanzi - crismir - jos palaria fetelor !stiti sa va distrati!aratati super in poze!

pantero- cat despre cumnata,nu am comnentarii.penibil!
ma bucur pt nepotica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

adriana, nu navigator ca n-am de gand sa fac 5 copii, asta:
http://www.theautochannel.com/news/2007/12/20/073869.2-lg.jpg

philip
18weeksbaby
mommyandreea

Mergi la inceput