Clinica virtuala a necuvintatoarelor noastre

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Doar un an...un an pisicesc cica echivaleaza cu 10 umani.Asa ca e tauras .Al meu a fost mai precoce,pe la 7 luni i s-a facut de femei.Si cred ca stiti bancul ala cu cei doi motani care s-au dus la fete,asa era si el:mai f... o tura si vin repede acasa,inghetat si satul(de frig),evident .

Deia,pai a ta e "versata" la virsta ei,vrei sa corupa trufandaua Mishei.Corupere de minori,lasa-l sa mai creasca si el un pic.Daca vrei ti-l dau pe al meu potent,e uns cu toate alifiile (de la bataile incasate cu rivalii)



Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Oh, Mishule, educa-ti urechile de pe acum, ca nu se potoleste daca nu-l castrezi. Al nostru se trezea pe la 3-4 noaptea, se ducea in inspectie prin sufragerie (dormea cu mine) si cand se vedea singur pe hol incepea sa raga ... facea intr-un fel de ti se ridica parul pe tine . Si cu cat urla mai tare, cu atat nu ii raspundea nimeni. Tare dezamagit a mai ramas

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Mai bine ii dau zaharel. Chiar nu as putea sa-l castrez.
DOAR PE EL






***********************************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Misha,eu chiar nu pot sa va inteleg.Ma refer la tine si la al meu barbat.Nu ma mai apuc de teorii,ca m-am saturat cita lupta am dus in familie.Daca vreti binele motanului(numai al lui) nu inteleg de ce va feriti de castrat.

Sint satula de teorii:"asa l-a lasat mama natura,sa simta si el".Pisica dupa ce mi-a fatat 3(norocoasa am fost),a fost la operat desi e mult mai complicat.Animalele nu stiu ce e aceea placere,ele procreeaza din instinct.

De ce m-am apucat sa ma bag unde nu imi fierbe oala :al meu motan iubit pina la cca un an venea capacit saptaminal,speriasem vet-ul.Nu suporta sa il doftoricesc,nu suporta sa il coase vet-ul.Musca toata lumea.Venea nebuna cu haimanaua!

Acum e ditamai motanul,dar tot sint ingrijorata cind salbaticul nu vine acasa.Cind il tin cu forta inchis,in perioada caldurilor,se razbuna pe mine.Mi-a facut pp in geanta,in cizme...se uita la mine,o face cind il vad eu!

Imi cer scuze daca mesajul meu a sunat mai acid.E motanul tau,eu nu am facut decit sa iti spun ce te asteapta.Daca nu locuiesti la casa e posibil sa se strecoare pe usa,sa sara pe fereasta.Sa devina violent chiar cu membrii familiei.





Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

anyella, nu ma supar, stai linistita.
Eu am avut pisica pina acum si ii dadeam ovarid 20 si nu facea urit, insa acum am inteles ca cu motanii nu e chiar asa simplu cum e cu pisicutele.
Am auzit ca si daca sint castrati tot intra in calduri si tot fac urit, insa repet: doar am auzit, ca eu abia acum am motanel si nu am simtit pe pielea mea nimic de genul povestite de tine. (nu te supara dar m-a umflat risul la faza cu pp )
Insa acum, cind deja cred ca a intrat in calduri nu e cam tirziu pentru castrat, sau nu are nici o legatura una cu alta?







***********************************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Aoleu, Misha, nu stiam ca ii asa tinerel si zglobiu!
Nu-l adu ca ma inchide Politia Veterinara :-))

Eu zic sa il castrezi ca motanii fac foarte urat in calduri! Aveam unul in bloc in perioada cand invatam pentru capacitate si imi venea sa mor de nervi . Noapte de noapte imi canta... .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Misha,ma bucur ca nu te-ai suparat.Ma bucur ca te-am facut sa zimbesti.E reala faza: avea vreo doi ani,el inchis in casa,ne saturasem sa alergam dupa el si zi si noapte,am venit acasa,mi-am lasat geanta pe covor,in hol...el urla la luna(stii caracteristicile),cind m-am descaltat si m-am aplecat sa o i-au eu sa il alint si el a stropit-o rau! Era deschisa,cautasem dupa chei.
Cizmelor ce ii drept le-a luat luciul pe exterior .

Motanul Lubi, un soi de mitza fara coada (nu retin rasa),oricum un blanos superb tigrat al unei prietene i-a atacat fetitza in somn de gelozie.A chemat un vet si l-a "rezolvat" pe masa din bucatarie intr-o juma de ora.A doua zi era ca nou.Si era batriior.Vreo 4 ani atunci.De ce trece timpul de aceea devin mai agresivi.

Eu cred ca se pot castra in orice perioada,eu pe pisica am sterilizat-o cu puiuti in burta (sa imi ierte D-zeu pacatul).Oricum miine ajung la vet cu Tashi,puiul meu de bichon,si iti raspund cu siguranta.Te sarut.



Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Chiar nu stiam ca pot fi atit de periculosi. O vecina de pe scara are birmanez (are 9 ani), nu e castrat si ii da zaharel. Miauna ca nebunu' in perioada aia, dar nu am auzit sa faca asa urit vreodata.
E clar: Deianira, imi pare rau, da' te las fara mostenitori...felini

Anyella






***********************************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Mishule, si eu am patit-o cu pipi facut te miri pe unde. Al meu marca balconul, dar mai tragea si prin alte parti si dai si explica-le musafirilor de ce au pipi de pisica in pantofi . Uite, pune labutza si citeste ce scrie www.animalutze.com/articole/castrarea--sterilizarea-0.php" target="_blank">aici, www.animalutze.com/articole/varsta-optima-pentru-castrareasteriliza.php" target="_blank">aici si www.animalutze.com/articole/sterilizare-pisici.php" target="_blank">aici si poate te hotarasti mai usor intr-o directie sau alta. Al meu nu a fost castrat, iar cauza mortii nu a fost nimic legat de castrare. Nu stiu cum face unul necastrat, asta insa a fost destul de linistit in comparatie cu altul in perioadele de maxima "felinitate" , dar nu ai de unde sa stii cum va fi al tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

MB saru'mina de link-uri. Am citit tot,insa acolo parerile sint impartite: unii zic dupa ce se maturizeaza, altii pe la 4-5 luni, altii pe la 7-10 luni.

Anyella ai ajuns azi la vet?





****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput