America (136)

America (136) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135

Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York
Laura21 - New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Blackpanterro am vazut si rochitza e superbisima, sexi, chic...ce mai faina faina faina...
pumba este cred eu buna rata, dar vezi ce conditii iti impun.
liris imi pare foarte rau de ce ti s-a intamplat, sincer nu stiu concret ce poti face. Poti demonstra ca din moment ce masina ta e PRAF si a ei numai zgariata AI PASTRAT DISTANTA REGULAMENTARA, so... esti ok. Altfel era si a ei jumate praf. Si cele 2 impacturi nu pot fi demonstrate, dar pot fi si din cauza inertiei... nu stiu sigur. Spitalul, doctorii...e snobism tipic american. Ai grija si fa-ti un Eco, daca spui ca masina voastra e praf...
Corina si zici ca asa... boerie curata 3 saptamani. Si pe la noi a plouat non stop 3 zile.


Noi nu avem ce povestii de la scoala, gradinita sau altele asa ca... din ciclul: Viata in familie cu bebe de 9 luni


Aseara m-am culcat pe la 9 ca nu m-am simtit bine. Pe la 1 m-am trezit si am coborat jos... surpiza... vasele spalate, podeaua curata, scaunul copilului lucea, ordine...disciplina. Sotul se uita la mine MANDRU cu mesaj in ochi ceva de genul... acu' ce zici?. Era la un pahar de vin...mie mi-a sarit tot somnul. M-a servit si pe mine cu unul si ne-am uitat la un film (ceva cu terorismul islamic...fain filmul). La 3 s-a terminat dar somnul a figit, m-a abandonat, parasit... asa ca mi-a ramas ...calculatorul. Prietenul la nevoie se cunoaste, nu-i asa? Pe la 5 se intoarce prietenul meu din delegatie si ma culc.
Ma trezesc la 9 in gangurelile lui Adrian. Aoleuuuuuuu am lasat copilul flamand de asera de la 8, el de obicei se scoala la 7 dimineata sa pape. Ii fac repede cerealele si papa...3/4...hmmm. Sun la sotz si incep asa...mai pe langa casa nanasului... Bebe nu mi-a prea mancat cerealele, o fi ceva rau cu el.... Smart girl! La care el...pai cum sa manance ca mi-a baut 300ml de lapte azi dimineata, da' tu dormeai, apoi l-am culcat la loc.
Si la sfarsit adauga :

Heee de n-ar fi tatzii ce s-ar face bietii copii...

No mai...chiar, ce s-ar face copiii fara tatzi.



Si tot aseara Chrissul meu :
Eram noi toti 3 in bucatarie, eu gateam, tac-su pe acolo si vorbeam noi doi nu mai retin subiectul, vorbea asta micu'....hota mergea, ma rog va imaginati peisajul.
De vre-o saptamana vorbeste intr-una toata ziua cateoda scoate niste cuvinte gen babaligana...enteranani, papamapagi. Aaa preferatul lui e MAPA. Buuun ...deci vorbeam noi toti 3 si tacem toti 3 in acelasi timp. Dupa un moment de tacere il aud pe Chrissu' tare si raspicat, incruntat nevoie mare la noi:

NI MAAAAAI

Am crezut ca pic pe jos de ras Tac-su e ardelean asa ca expresia mai sus numita se mai foloseste ocazional la noi in familie.

Si inca una si ma duc, sa fi avut Adrienu' vre-o 6 luni, eram noi in magazin toti 3 si aia anunta ca inchid si invita toata lumea la casa si ca mag. se deschide maine dimineata...etc.
Eu tot stateam si ma uitam la niste chestii de bucatarie. Tacsu spune: Hai mami ca ne pun astia sa spalam pe jos, nu stii ultimul spala pe jos. Si isi indreapta privirea catre bebe zicand: Vezi Adrian mami nu vrea sa plecam si sa vezi cum stam noi si spalam pe jos toata noaptea.
Dupa cateva secunde bebe se uita drept in ochii lui si spune SERIOS:

AI AI !!!

Va dorim o zi placuta, fara evenimente neplacute familiare, rutiere si de care-or fi.



Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Adriuta ptr sot! copilasul e un dulce 'nii maaaaaaai"- dragul de el.

Liris din pacate aia va incerca sa scoata cat mai multi bani, asa se cam practica aici... Sotul meu s a proptit intr una mai demult dar nu a accelerat masina n semafor ci doar i a slabit frana deci iti dai seama ca viteza nu a avut. Si aia a zis ca nu stiu ce i s a intamplat la gat...
Ai mare grija de tine si de bebe, belele vin si trec; bebe tr sa fie bine si tu.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

adriuta- ni maiii!dulce.
si eu raman placut surpinsa cand o aud pe cea mica, vorbind romaneste ,cand ma astept mai putin.

fratele sotului, a vorbit cu aceeasi banca si dupa zi ,rata crescuse cu un jumatate de procent.

eu fac smotru de zor ,nu mai am chef de cumparaturi .a plecat sotul in schimb sa cumpere pt pustoaice cadouri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Va rog sa faceti cunostiinta cu pisicu':
http://tinyurl.com/8l5qem

Cel pe care il tin in brate il iau:-), dar dupa revelion, ca acum e prea mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Dulce foc!:)

Hodoronc-tronc, ca tot se pun pozici si chestii, va pun si io un film cu fi-miu, sub pretext ca mai intreba pe vremuri Sanziana din cand in cand

http://good-times.webshots.com/video/3076130290083643131ROuNuJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

LOL! Ma tot uitam dupa Bogdan, pe la secunda 30 m-am prins ca el cinta la pian.
Bravo, ce priceput e! Ia lectii de pian? Parca facea si inot, nu?

Adriuta te invidiez pentru asa sot. Uite o ca l-ai ales bine. Ce figura-i Chris, de abia de acum incepe, sa vezi ce mai urmeaza!

Josefine, sorry ca nu ma pot entuziasma la pisici. Da-i cute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Da, ia si ceva lectii de pian.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Ruxij, ai baiat talentat! Stie sa faca si reverenta, ce mai, profesionist!

Ramona, unii sunt cat-people, altii cu cateii, sau unii cu nimic. Sotul rade, ca matzul asta creste cat un catel mai mic:-) A zis ca o sa trebuiasca sa ii luam pat separat:-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Oau, Ruxi, sunt geloasa!!! haha!!! Bravo lui!! Canta super!!!! Mi-a placut la nebunie!!!! Voi ati cumparat pian si in casa?? Si ce mare s-a facut...sa nu il recunosc...(am vizionat si alte poze...cam putine...cam putine)

Josefine, ce pisic frumos!!!! Vreau si eu unul!!!! L-ai cumparat? Ce dulce e!! (si asta din prisma unei anti-pisici...eu sunt dog-person)


Adriana, ce sot dragut!!! Mie numai in vise mi se intampla sa gasesc casa luna

Noi am fost azi la o petrecere, si aveam in seara asta petrecerea de la sotz de la munca...Pe care am cancelat-o din cauza oboselii...si sunt atat de fericita, pentru ca sunt asa niste petreceri plicticoaseeeeeeeee...(mi-am primit cadoul de Craciun!!! haha...cat m-am rugat sa nu mergem)



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

E frumusel, dar creste cat un catel:)) Sper sa nu, ca din ce am citit pe internet nu cresc toti asa mari.
Am dat depozitul ca sa nu il "rezerve" altcineva, mai am de asteptat pana il iau acasa, pana dupa revelion.

Mergi la inceput