Cel mai usor regim de slabire *2*

Cel mai usor regim de slabire *2* | Autor: MadameBovary

Link direct la acest mesaj


Clubul JOS COLACEII


Ideea de baza a regimului:
- pana in ora pranzului se consuma orice - dar nu in cantitati industriale; aveti liber la orice!
- dupa ora pranzului , fructe, legume - alimente usoare
- dupa ora 18:00, maxim 19:00 - nimic




*** Masuratoarea din 19.12.2008 ***


ASPIRANTA / VARSTA / INALTIME / CENTIMETRI / KG ACTUALE / KG la INCEPUT / KG DORITE


Addicted ** 27 // 1.60 // 102-90-99 // 65.4 // 70 // 50 **
MadameBovary ** 22 // 1.70 // 86-68-100 // 61.5 // 65.5 // 58/60 **
MsLara ** 31 // 1.52 // [blank] // 46 // 49 // 45 **
Musette79 ** 29 // 1.73 // 99-80-106 // 72 // 77 // 62 **


*** Masuratoarea din 26.12.2008 ***

Addicted ** 27 // 1.60 // 104-92-99 // 66.1 // 70 // 50 **
Adrianaloy ** 34 // 1.70 // 94-80-111 // 72 // 72 // 64 **
Cleo78 ** 31 // 1.62 // [blank] // 57 // 57 // 52
MadameBovary ** 22 // 1.70 // 86-69-100 // 62 // 65.5 // 58/60 **
MsLara ** 31 // 1.52 // [blank] // 46.5 // 49 // 45
Musette79 ** 29 // 1.73 // 99-80-106 // 71 // 77 / 62 **
Vali_pa ** 28 // 1.56 // [blank] // 53 // 53 // 48 **


*** Masuratoarea din 02.01.2009 ***

Addicted ** 27 // 1.60 // 104-92-99 // 65.9 // 70 // 50 **
Adrianaloy ** 34 // 1.70 // 94-80-111 // 72 // 72 // 64 **
Cleo78 ** 31 // 1.62 // 96-82-95 // 56.5 // 57 // 52
MadameBovary ** 22 // 1.70 // 86-69-100 // 62 // 65.5 // 58/60 **
MsLara ** 31 // 1.52 // 84-64-88 // 46.5 // 49 // 45
Musette79 ** 29 // 1.73 // 98-81-104 // 70.9 // 77 / 62 **
Vali_pa ] ** 28 // 1.56 // [blank] // 52.7 // 53 // 48 **
XIO ** 24 // 1.69 // 90-67-96 // 56 // 56 // 53 **


*** Masuratoarea din 09.01.2009 ***

Addicted ** 27 // 1.60 // 104-92-99 // 66.8 // 70 // 50 **
Adrianaloy ** 34 // 1.70 // 94-79-110 // 70.2 // 72 // 64 **
Cleo78 ** 31 // 1.62 // [blank] **
Ipearina ** 37 // 1.70 // 88-81-97 // 59 // 59 // 52 **
MadameBovary ** 22 // 1.70 // 87-68-99 // 61.8 // 65.5 // 58/60 **
MsLara ** 31 // 1.52 // 84-64-88 // 46 // 49 // 45 **
Musette79 ** 29 // 1.73 // 95-81-103 // 69.9 // 77 // 62 **
Vali_pa [/purple] ** 28 // 1.56 // [blank] // 52.3 // 53 // 48 **
Xio ** 24 // 1.69 // [blank] // 55.5 // 56 // 53 **


Membru drag si de onoare: Elenuta23 si deja mamica de DRAGOS de 1 an si 8 luni. SANATATE LA BEBE SI NASTERE USOARA SI LA TERMEN!



*** Urmatoarea masuratoare : 16.01.2009 ***




o = un kilogram pierdut
un = un kilogram pus la loc




Asa am inceput: *partea 1*





JOS COLACEII!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Iata ca am ajuns si la capitolul doi.

Sa avem spor si sa se duca kilogramele cat am clipi!!



Lista va asteapta, cine doreste sa se inscrie trebuie doar sa dea datele care sunt trecute acolo si veti fi adaugati caaaat mai curand!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Addicted, nu ma supar daca globul tau arata doar 61 de Craciun, poate e mai prafuit . Ar fi bine si asa, nu sunt cu capul in nori. Nu conteaza cum e atata timp cat inca mai SCADE, nu? Cat despre pariul vostru... eu zic ca poti sa scoti si tu niste bani buni daca iti pui un pic mintea la contributie . La mine a avut succes... azi am ramas cam cu buza umflata, voiam sa aplic acelasi tratament, dar n-a mers. Insa trag sperantele pentru maine!
Ma bucur ca a mai scazaut si s-a deblocat de la 65.9, ca intrasem toate la banuieli ca i-a facut cineva niste farmecel ca prea se stabilizase acolo

Hai ca va pup si ma duc sa imi mai vad de ale mele. Sper ca va place noul capitol si noua lista... ma enerveaza ca nu am reusit sa centrez totul si sa fie ca niste rubrici, da' mi se pare ok si asa, il poti citi usor dupa ce inveti care-i ordinea . Va astept la noul capitol!!



I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Tiii ce tabelas frumos avem! Madame, ai facut o treaba foarte buna. Mie imi place, e aerisit si arata bine. Muah! Mai, nu stiam ca ai numai 22 de ani. Mie imi pari mult mai matura in gandire. Cand ne pui si noua niste pozici? Sa ne zici cum stai cu "experimentul", la mine n-a functionat aseara ca am adormit ca o eroina la datorie.
Abia ce am intrat in casa, vin de la petrecerea de Craciun si vroiam sa va anunt ca am fost cuminte si n-am mancat nimic! Deja lumea era ingrijorata, ca ma stiu de pofticioasa si ma tot intrebau de ce nu mananc. Plus ca, dupa ce am facut niste poze si am vazut iarasi cata balena sunt, m-am enervat.
Eu am o intrebare: voi vreti sa ne cantarim vineri. Asta inseamna ca Madame updateaza tabelul..cand? Pt. ca voi sunteti cu 8 ore inaintea mea. Deci eu cand sa ma cantaresc si sa postez rezultatul?
Ma duc la somnic, tai tai si weekend placut sa aveti!

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,4 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Uuu, tot eu suunt! Madame sa nu ma injuri, dar deja iti dau de lucru. Ma uitam la dimensiunile tuturor si am facut comparatie si chiar nu mi-a mirosit a bine.. asa ca m-am masurat acum din nou. Rectifica, te rog, pt mine: 99 fund, 90 talie si 102 sani. Nu ma intrebati ce a fost in mintea mea cand m-am masurat data trecuta.. stiu doar ca eram in baie si prietenul tot tragea de clanta sa intre. Acum ma duc sa ma culc linistita

Greutate initiala - 70 kg; greutate actuala - 65,4 kg; target - 50 kg, daca se poate, nu ma supar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Addicted, ma bucur ca iti place tabelul . L-am updatat cu informatia ta, it's all good . In privinta masuratorii, nu-i problema daca esti mai in urma cu fusu'. Oricum sambata aveam de gand sa schimb datele... nu stiu insa daca sa las si datele vechi si sa le adaug pe cele noi sau sa fie mereu doar o singura lista... ca mi-e ca altfel o sa facem ditamai carnatul pe prima pagina! Dar asa s-ar vedea progresele mai bine... nu stiu inca, nu m-am hotarat. Voi ce spuneti??

Daaaa, am doar 22 de ani, dar viata asta m-a transformat . Nu degeaba am facut un test online care mi-a zis ca de fapt, mental, varsta mea e 33 de ani! "Experimentul" meu s-a dus ieri pe apa sambetei si m-am mai molipsit si cu o stare proasta dupa o discutie destul de lunga. Mi-s un picut cam depresiva momentan! Insa in ceea ce tine de cantar...dimineata aveam 61.1!! Am robotit eu prin casa facand curat si cred ca de acolo s-au dus caloriile la greu, ca aseara am comis-o si am mancat o mana de spaghete pe la ora 8 . Da' vad ca e bine so far!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

MadameBovary multumim de tabel!

Felicitari pentru kg pierdute! Of, saptamana aceasta a fost foarte plina, la serviciu multa treaba, in fiecare dupa-amiaza cumparaturi sau alte obligatii...abia acum ma ocup putin de casa...Vroiam sa fac bradul maine dar nu stiu daca reusesc "sa ajung" si la el!

Weekend placut!

Emma invinge cancerul
KISSY sunt langa tine
Lali www.TickerFactory.com/weight-loss/wgHai3T/] br / " target="_blank">In fiecare zi mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

ma intorc ! la cum NU mananc eu acilea... azi intr-o doara m-am urcat pe un cantar la spital si -3,5 kg !!! imbracata chiar... deci, ma reintorc in grup ! o sa vad maine ce si cum, sa va dau datele, sa ma bagati si pe mine in tabel, sa fiu si eu in rand cu lumea, dom`ne...

Addicted, bravo !!!

MB, care, ce, cum, unde experiment? despre ce e vb? sa stie si eu

sunt in mare verva, dupa ce am mai zacut azi vreo 3 ore la spital... n-aveam pe ce sa dau 1000 $, ma intelegeti voi... ma duc sa-i iau temp Soniei si sa raportez la cardiolog, ma asteapta cu datele...



oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Lara, pai uite asa uiti sa mananci si dai jos . Asa e cand depui mult efort si ai activitate... si eu am patit la fel saptamana asta. Am tot fost pe drumuri, am avut treaba, am facut curat, sex, de toate . Activitate, nu gluma! Si s-au vazut si rezultatele! Ieri, daca am stat si am vegetat acasa de dimineata pana seara, cred si eu ca am pus la loc 300 de grame . Si eu care speram la o scadere sub 61 pana la Craciun... dar nu e timpul pierdut, mai sunt 4 zile, se pot intampla multe in 4 zile... multe si BUNE sper!

Kay, bine ai revenit printre noi! Cum e la Boston, cum va descurcati? Daca mai ai timp, mai scrie-ne si noua. Si sigur, te asteptam cu datele si o sa te trec si pe tine in tabel, sa fii in randul damelor fine . Cat priveste "experimentul" meu... era unul de cand lumea si pamanatul, cu sexul care ajuta la slabit . Bine, ar fi bine sa se intample mai des, nu m-as supara deloc, da' las' ca e bine si asa... mai bine asa decat deloc!

Noi avem niste chestii, niste treburi, nebunii de mancare la pranz cu piept de pui si ficatei de pui si alte alea . A facut mama la gratar de dimineata si mirosea asa de bine in toata casa, de-abia astept sa ma infrupt!
Muse, Addicted, pe unde umblati de pe la noi nu dati?
Hai ca azi iar amortesc in casa, parca vad... macar aici sa fie activitate, sa mai schimbam si noi o impresie, doua.



mare

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Salutare!

N-am disparut nicaieri, chiar v-am scris pe la pranz dar s-o busit netu si uite ca nu apare ce v-am scris.

Ma laudam ca am fost azi noapte in mall, cica noaptea alba a cumparaturilor, si sotzu pe la 12 noaptea a luat o pizza si un falafel, vazand ca ma tot invart si eu pe la mancare... M-am tot foit dar n-am mancat DELOC, am baut numai suc . Am cerut cu o voce sfioasa o cutie de pus la pachet si gata. Tare cuminte am fost, si eu ma mir! Asta pt ca tot stagnez de 2 zile, iar am 72,5...imediat ma captusesc cu un porc .

Madame, ft fain tabelasul, aerisit si cochet! Ma uitam la masurile tale... ...cifrele alea le aveam pe la 59-60 kg, vremuri apuse! Nu ma las, trebuie sa scad intai sub 70 si apoi sa ajung incet incet la 62-60 si sa ma mentin acolo! Deja turbez cand merg in magazine si vad tot haine pt slabaturi, mi-i groaza sa probez si s-o aud pe vanzatoare "vi-i buna? va aduc o marime mai mare?"....

kay, bine ai revenit, te asteptam cu drag, sa ne facem "dame fine" cum mai zicea cineva .

Hai fetelor ca mai e putin pana la Craciun, bagati curatenie, sex, cumparaturi, nopti albe, orice numa sa slabim!!! Ca din ianuarie vine Madame cu biciul pe noi

Ticker: 77 - 72,5 - 62

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Updatez tickerul: 77 - 71,7 - 62

Mergi la inceput