dr. TUTUNARU cap. (27)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

salut fetele!

Multumesc prntu informatiile legate de anestezie, intre timp am cumparat trusa de la BRAUN.

Tanima, Tutu ti-a zis ca e plecat intre 5-8 februarie sau e doar un zvon? eu am dpn-ul pe 9 si tare imi e frica....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Ubirica, in timp ce eram in cabinet vb cu ramona si asa mi-a dat de inteles, M-a chemat iar la control pe 9 desi putea sa ma cheme pe 6 ca era la 2 sapt, dar din discutia lor am inteles ca intre 5 si 8 nu e disponibil. Tu mai ai atat de putin... Faci cezariana sau natural? Ce trusa ai cumparat, cum ai cerut la farmacie? De unde ai luat? Tutu cand te-a mai chemat? Hai ca te zapacesc. Dupa ce nasti sa intri fuguta sa imi mai dai si mie vesti proaspete. Taman am citit la subiectul cu nasterea la Elisa de niste reguli idioate ca se naste cu med de garda, sper ca este doar o proasta infor4mare si nu este nimic adevarat. Ar fi culmea sa nasc cu te miri ce dobitoc.
Alexandra, poate te mai interesezi si tu cand mergi la monitorizare de ce e prin spital. Sper sa nu fie chiar asa vremuri cacacioase.

Mamica lui Rares (15 oct 2006) am 2 ani poze ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

am luat perifix de la braun-116 ron de la farmacia donna.
se pare ca de ce imi era mai frica nu am scapat: sa fie plecat, sa nu nasc cu el.
la ultimul control, a ramas stabilit pentru nastere naturala.
vineri, pe 30 ma duc la control, o sa aflu atunci mai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

monica - ai doua fete superbe! sa va traiasca ati facut treaba buna

tanima, ubirica - nashtere ushoara...mai avetzi atat de putzin
eu una va ashtept cu detalii caci se apropie si la mine

ubirica - faptul ca nu este disponibil pt consultatii in perioada 5-8 nu inseamna neaparat ca e plecat. iti tin pumnii sa fie langa tine in clipa cea mare

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Eu aveam programare pe 6 si m-a sunat Ramona sa imi zica ca intrucat Tutu e plecat la acea data, sa vin pe 9.

Nastere usoara tanima si ubirica!

Ingerasul meu
Povestea mea

Bubulina + Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa101 spune:

Buna, fetelor, am venit de la monitorizare, a iesit ok si de aceasta data, dar tensiunea mare 15/8, iar dupa 10 minute 14/8, am vorbit cu doctorul Tutunaru la telefon si a zis ca 8 nu il ingrijoreaza, dar sa nu depaseasca. M-am gandit ca o fi fost din vina oboselii, vremii, sesiunii de aceea mi sa mai luat inca o data peste 10 minute tensiunea scazand la 14/8.
Sper sa nu mai urce pt. ca acasa mi-am luat tensiunea cu tensiometrul electronic de mana si era 13/7, sper sa nu mai creasca si sa fie bine bebelina. Doamne Ajuta.
32 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Ubirica, ce ai facut la control? Ce ti-a zis? Cand nasti?
Eu aseara am pierdut dopul. Cred ca voi naste curand, poate chiar inaintea ta. Desi speram ca pitica mea sa mai stea la caldurica, parca abia astept sa o vad. Totusi sunt disperata ca in Pitesti nu exista la nici o farmacie trusa epidurala. Nu mai vreau anestezie totala si mi-e teama ca nu am timp sa-mi cumpar din Bucuresti. Acum stau in stand-by, am contractii dar nu sunt regulate. Aseara am luat un no-spa forte si m-au mai lasat. In rest burta mai mult tare decat relaxata. Sper eu totusi sa trec si de week-end-ul asta.
Spitalul cum o mai fii, ce stiti fetelor, am sanse sa nasc acolo, sau iar e full?


Mamica lui Rares (15 oct 2006) am 2 ani poze ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

salut
tanima, bafta multa !!!! L-ai sunat pe tutu?
In Bucuresti se gasesc truse Perifix de la Braun, nu o sa ai probleme.
Noi am fost la control, colul e inchis si lung 'cat o zi de post', mi-a spus ca nu nasc saptamana viitoare. Bebita mea nu a mai luat in greutate si a ramas in urma, motiv pentru care a zis ca o sa faca in asa fel sa ma tina cat mai mult dupa termen. Sunt super stresata din cauza faptului ca a ramas in urma cu greutatea si nu reusesc sa dorm deloc. Stau in pat toata ziua si iau no spa 3 zi asta ca sa previn inceperea contractiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Ubirica, se pare ca voi naste inaintea ta paqna la urma. Eu nu cred ca voi mai reyista mult, desi iau si eu no+spa, contractiile sunt din ce in ce mai dese dar neregulate, fata mea e super super agitata. Pe Tutu inca nu l-am sunat, am zis ca o sa il sun cand voi avea semne clare de nastere ca altfel ma trimite la spital si sa fac un drum la bucuresti si sa ma intorc daca nu vor sa ma interneze ar fi prea mult ptr nervii mei, asa ca voi pleca de acasa doar cand voi fi convinsa ca nasc. Momentan ma bazez pe faptul ca am mai trecut o data prin asta si ca imi voi da seama cand e momentul. Sper sa nu imi dau seama prea tarziu, doamne ajuta.
Imi pare rau ptr puiuta ta ca e mititica, dar uneori se mai inseala si ecograful. La mine acum 1 sapt mi-a zis ca are 3,270. Eu cred ca e mai micutza insa, ca asa a fost si la baiat inainte cu 1 sapt si ceva imi spusese ca are 3,3 si a avut 3,160. e oricum bine ca are peste 3, asta e important, eu speram sa o pot tine mai mult, peste 38 de sapt, dar daca ea vrea sa iasa la 38 fix ca fratiorul ei asta este, important este sa fie bine. Mi-ar fi placut sa se nasca pe 9.02.2009, era o data frumoasa, dar nu mai are nici o sansa, pe 2 nu as vrea ca e finica mea nascuta pe 2 februarie si nu as vrea ca fetele sa aibe aceeasi zi de nastere.Acum cum va vrea DD, nu eu hotarasc.

Mamica lui Rares (15 oct 2006) am 2 ani poze ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Stiti daca pe data de 5 e la cabinet tutunaru? Adica joi sa nu fac un drum degeaba.

Mergi la inceput