Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Bioparox

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

dani33
dani33
membru incepator

Romania

179 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 03/12/2008 :  14:43:44 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite dani33 un Mesaj Privat

Bioparox

Pitica mea are nasul curgator de cateva zile si nu reusesc sa il opresc cu nimic. Nu are febra dar e tare infundata. Si cineva mi-a recomndat Bioparox. Ati folosit acest spray la copii? Este bun?
Multumesc
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

membru veteran roxanaz
Rainbow in the dark

Romania, constantaCONSTANTA
18695 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 03/12/2008 :  14:53:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat
bioparox-ul nu se administreaza la copii sub 30 de luni pentru ca exista risc de laringospasm. daca fetita ta este mai mare de 2,5 ani atunci i-l poti administra.

Roxana
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
dani33
dani33
membru incepator

Romania,
179 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 03/12/2008 :  15:05:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dani33 un Mesaj Privat
Roxana, multumesc de interventie. Am citit prospectul. Dar sti cum, sunt o multime de spray-uri si picaturi care sunt apa de ploaie. Ma interesa daca l-a folosit cineva si daca a avut rezultate.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

strunfita
mama de 2 minuni mici

Romania, Timisoara
1284 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 03/12/2008 :  16:14:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite strunfita un Mesaj Privat
Dani33, Bioparox este un spray pentru nas care contine antibiotic (nu mai stiu exact ce, dar scrie pe prospect).
Eu am incercat sa-i dau copilului la un moment dat si plangea tare in momentul in care ii dadeam. Am incercat si eu apoi si este ingrozitor, n-am mai vazut asa spray groaznic, te ustura si te inteapa nasul cateva minute dupa ce iti dai cu el. Si am renuntat bineinteles sa-i dau copilului.
In caz ca are nevoie de picaturi cu antibiotic (secretii galbene-verzui), as zice mai degraba Ophtamesone N.
Daca nu are nevoie de picaturi cu antibiotic, incearca eventual Vibrocil, care contine si un antihistaminic (antialergic) si mai stopeaza un pic nasul curgator tare.
Oricum un medic ar putea sa te lamureasca cel mai bine.

14+ si Bogdan (04.02.2005)
Poze1
Poze2

membru veteran luny
Naughty!:)

Romania, Bucuresti
11823 Mesaje
43 Prieten(i)
Trimis la: - 03/12/2008 :  17:58:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite luny un Mesaj Privat
nu este doar ptr nas, ci si ptr gat! eu chiar acum il folosesc...este nasol rau la gust, nu l-as da copilului, cu atat mai mult daca nu este la varsta permisa in prospect..dar este ff bun, la mine a functionat, si in sarcina l-am folosit, recomandat de medic.

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Adriana mica
membru matur

Romania, Bucuresti
1715 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 03/12/2008 :  18:07:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Adriana mica Adauga semn de carte la raspuns Trimite Adriana mica un Mesaj Privat
Pediatrul ne-a recomandat pentru Dudu incepand cu 1 an si jumatate, pentru rosu in gat, Bioparox sau Tantum Verde. Nu stiu sa contina antibiotic, si oricum au actiune locala. Un fas dimineata si unul seara face minuni, mai ales in cazul celui dintai.

Pentru nas, curatat nasul cu Sterimar si batista bebelusului, apoi Ophtameson N sau Vibrocil.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
Povestea merge mai departe...

claujro
membru de baza

Romania, bucurestiBUCURESTI
7827 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 03/12/2008 :  18:07:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiclaujro Adauga semn de carte la raspuns Trimite claujro un Mesaj Privat
Eu il folosesc si pediatra ni l-a recomandat pt copii (3 si 5 ani)...eu il dau in gat...Nu e deloc nasol, e mentolat...mie imi place si copiii ma lasa sa le dau un puf pe amigdale.

de comentat
ipearina
ipearina
membru junior

Romania,
503 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 03/12/2008 :  19:21:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ipearina un Mesaj Privat
Eu pot doar sa-ti spun ca piticului meu i s-a prescris bioparox spray cand a avut laringita cu o usoara tuse. Dupa doua zile de bioparox, tusea i s-a agravat foarte mult, tusea si stranuta continuu. Am fost la alt doctor care a zis sa-i intrerup bioparox si sa-i dau tantum verde spray. Pt nas - vibrocil sau ciplox.
dani33
dani33
membru incepator

Romania,
179 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/12/2008 :  09:51:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dani33 un Mesaj Privat
Multumesc pentru raspunsuri . I-am dat fetei de 2 ori cu el dar nu cred ca o mai prind pentru ca o ustura nasul (are 4 ani jumatate).
Voi incerca altceva, nu vreau sa o chinui.
Si medicul de familie mi-a spus ca e destul de greu de suportat.
Totusi dupa astea 2 aplicari pare ca e mai bine.

g_ioana
mami de dulcineie

Donator desprecopii.com
 Romania, iasiIASI
3161 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 04/12/2008 :  13:54:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luig_ioana Adauga semn de carte la raspuns Trimite g_ioana un Mesaj Privat
Colargol 1%,asa mi-a zis orl-ista ca-i cel mai bun pentru pus in nas si ser fiziologic.

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,
gorodeii noi

Lalu
Lalu
nou venit

Romania, Bucuresti
12 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 02/01/2009 :  23:47:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Si mie mi-a recomandat pediatra Bioparox pentru fetita si pana la urma l-am folosit eu.De atunci l-am folosit de fiecare data cand m-a durut in gat - are actiune imediata (cel putin pentru mine).La copil nu l-am incercat, dar nu cred ca as reusi - gustul e intr-adevar neplacut.
Am insa o intrebare: se poate folosi si in timpul alaptarii?
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com