Bile de spalat ecologice,le folositi?

Bile de spalat ecologice,le folositi? | Autor: anidaz

Link direct la acest mesaj

Foloseste cineva bilele ecologice de spalat?Ma tenteaza mult sa le comand ,dar as fi curioasa daca exista ceva pareri pe aceasta tema.

Despre ele este vorba:

http://www.faradetergent.ro/




Nepoteii mei nazdravani


Ale,un sufletel norocos!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Daca e asa cum spun as face chiar o economie destul de mare,in plus cica sterilizeaza,inmoaie ,deci poate as folosi balsam doar pentru parfum,insa poate as renunta si la el.In plus am proteja si mediul ,pe langa beneficiile proprii.


Nepoteii mei nazdravani


Ale,un sufletel norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Interesante bile.Si mai ales e f bine ca sunt ecologice.
Din pacate pe site nu am gasit nicaieri pretul.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Da sunt consumabile? Din ce zice pe site se pare ca nu... Ca daca sunt consumabile sunt scumpe...daca nu, sunt super convenabile. Oricum, e prima data cand aud de asa ceva

edit: se pot folosi la 1000 de spalari, am citit acum

Arbeite klug, nicht hart!

http://tt.lilypie.com/o3y9p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

gabidaniela, dar stii cat costa?

cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Aici este si pretul http://www.faradetergent.ro/faradetergent_db/index.php?pagerun=5

Durata medie de folosire este de trei ani,eu as avea nevoie de doua bile ,fiindca una se foloseste pentru 3kg de rufe,iar eu spal 6kg la o tura ,deci am nevoie de doua.Ar fi 260 de ron/3 ani,mie mi se pare convenabil,tinand cont ca as cheltui mult mai mult in 3 ani pe detergent.


Nepoteii mei nazdravani


Ale,un sufletel norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Anidaz, daca iti iei sa ne zici si noua cum sunt. Pe mine m-ar tenta dar asa fara nicio "marturie" nu prea imi vine sa comand.

Arbeite klug, nicht hart!

http://tt.lilypie.com/o3y9p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Uitati ce scriu www.culinar.ro/forum/continut-pagina/20408/detergent-ptr-masina-spalat/pagina/20/" target="_blank">aici fetele care le folosesc.Tot in acest site am aflat si eu de ele.


Nepoteii mei nazdravani


Ale,un sufletel norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Foarte interesante bilele astea. Am citit si eu informatiile de pe site cu mare atentie si chiar le-am pus si niste intrebari la rubrica de contact. Inteleg ca o bila se poate folosi pt 4kg de rufe uscate, deci eu mi-as lua o bila deocamdata, pana vad cum spala. As pune incarcatura mai mica...
Durata lor de utilizare e mai mare de 3 ani, 3 ani in cazul in care speli zilnic. Am inteles ca tin pt 1000 spalari... Oricum si 3 ani e suficient dupa parerea mea...
Eu am mai dat si search pe google. Am gasit review-uri bune, problema este ca nu scrie nicaieri pe site-ul romanesc de cine sunt produse bilele astea. Cele la care erau scrise review-urile erau alta forma, alta marca. Deci ok, alea sunt bune, dar astea?

o sa ma mai documentez inainte sa ma decid daca cumpar de aici sau incerc sa rog o prietena sa imi aduca din UK...

Edit: i-am intrebat cine este producatorul. Nu mi-au dat nume, mi-au zis ca e producator francez.


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmennnn spune:

Buna fetelor
Eu am fost sceptica cu aceste bile,dar acum le recomand cu toata caldura.Mi-am luat de la Capra nera.Pretul este 17,5 euro.Mi se pare super ok.Exista 2 tipuri mov si portocaliu.Durata de viata 3 ani cu o spalare zilnica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Se pot pune bilelel astea si in masinile cu incarcare frontala? Mi-e ca se va sparge geamul usii in timpul procesului de spalare.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput