Candidoza Stomacala

Candidoza Stomacala | Autor: pisoi0412

Link direct la acest mesaj

Se condrunta sau s-a confruntat cineva cu candidoza stomacala? Daca da, ce simptome aveti/aveati? Stiti daca exista un tratament eficient impotriva acestei afectiuni? Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aecnaran spune:

simptomele sunt destul de nasoale, in general esti beat fara sa bei alcool, obosit si cu mintea in ceata. asta e baza, restul simptomelor variaza de la persoana la persoana.

de omorit nu este asa usor, caci candida cind moare devine si mai toxica, se duce cu singele in tot corpul si te darima si mai tare.

cel mai usor este sa incepi cu argila, incet incet o luna de zile, dupa care ceaiul de pelin ajuta si ala, si abia dupa aia ultima lovitura care o dai e paw d'arco. plus tot timpul usturoi.

o spalatura de intestin - colonic - ajuta enorm

dupa care sa iei bacterii probiotice si pe gura si pe c... sa populezi cit poti de mult cu ele ca sa tina candida la locul ei.

poti sa mai bei si chefir, care este o cultura de candida, dar o candida mai blinda si chiar folositoare.

una psete alta iti ia cel putin o jumate de an, daca nu chiar mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

partea cu bacteriile probiotice sunt de acord. pt restul sfaturilor .... no coment
in primul rand trebuie aflat de ce ai candidoza stomacala. si inca ceva.... de unde stii ca ai? ai facut endoscopie cu biopsie ( asta ar fi singura metoda de diagnostic)?
candida exista in mod normal in tot sistemul digestiv si nu numai. pt a deveni agresiva, deci sa necesite tratament, de obicei se intampla dupa o cura indelungata de antibiotice sau la persoanele cu un sistem imun foarte grav afectat.
exista tratament medicamentos antifungic, dar este de lunga durata, unele tulpini sunt rezistent. iar medicamentele care se pot utiliza poti sa le numeri pe degete, asa ca trebuie alese cu mare grija ca nu cumva sa devina rezistenta la ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aecnaran spune:

de ce ma rog no coment ...... ?

ia zi tu aici in ce nu crezi din ce am zis eu si am sa iti explic sa intelegi

pune-ma la incercare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

sincer chiar nu am chef de discutii si sa iasa cine stie ce polemica, de asta am si spus ca nu comentez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aecnaran spune:

pai asta nu e polemica, e discutie pe teme de sanatate

din asta numai stiinta medicala are de pierdut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Si ce baza stiintifica au sfaturile pe care le dai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

solutia e acidophilus plus

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aecnaran spune:

acidophilus este numai o particica din rezolvarea problemei.

in matzisoarele noastre avem in mod normal intre 2 si 3 kg de micro organisme, si intre 500 si 1000 de micro organisme diferite.

deci acidophilus si bifido cele mai po****re nume dintre bacteriile cu pricina, sunt numai doua din sutele care formeaza " organul uitat " care il avem in intestinele noastre, si care se vede din ce in ce mai mult ca are o importanta extrem de mare pt sanatatea noastra, aceasta micro flora decompuna mincarea, ne ajuta sa o asimilam, produce o gramada de chestii folositoare dar si o gramada de toxine si otravuri.

Mergi la inceput