Sa-mpodobim bradul..

Sa-mpodobim bradul.. | Autor: 26octombrie

Link direct la acest mesaj

..si pentru ca acest forum "contine de toate", dau si io cu undita sa vad, o mai fi cineva asa deranjat?...

n-am avut niciodata nerabdari iesite din comun legate de brad si sarbatorile de iarna (exceptand exuberanta data de multele zile libere de la munca!). ei bine, anul asta tropai! o avea ceva importanta si prezenta mandrei mele (doi ani juma) si teancurile de frumuseti de craciun ce vibreaza prin dulapuri?! cine stie.. oricum, ideea-intrebare era: cat de aiurea vi se pare sa facem brad de la inceputul lunii decembrie (sf.nicolae sa zicem)?!
in ultimii ani am tot auzit de oameni smuciti, colege care-si faceau bradul la 1 decembrie si altii, si altii. da io ma dadeam normala.

acum sa nu creada nimeni ca io nu-mi fac bradu', daca mi-o tuna si mi-o tuna. da mi-ar placea sa stiu ca mai sunt ca mine...
ce parere aveti? bunica zice ca ii stric kupilului spiritul sarbatorilor. asa o fi?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

de ce nu?

si eu l-as face, dar vreau bradut natural si nu rezista de acum. nu mai spun cat sunt de scumpi la inceputul sezonului.

distractie frumoasa la impodobit!

sa nu-i uitam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

daca tu esti anormala, io cum oi mai fi?????

pana sa o am pe alexia (are cam aceeasi varsta cu mandra ta), ma apuca maaaxiiiim 15 decembrie cu bradul nefacut.
acum 2 ani...cand am avut-o pe iubita mea alaturi de craciun pt prima data...l-am facut pe 7 decembrie, ca am zis sa fie "de ziua ei" (na pretext!!!, facea 3 luni)...anul trecut l-am facut de mos nicolae (e si ziua sotului de nastere)....anul asta...am facut unul miiiiic, pe care l-am pus pe birou, acum vreo saptamana...
ce sa faaaaac? nu am rabdare!
si am cumparat si cateva decoratiuni pe care le-am plasat strategic prin casa....

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

of ...tu cu bradu si mie-mi canta colindele in cap de pe la jumatatea lui noiembrie!
pana la urma, de ce nu l-ai face? prelungesti o perioada asa frumoasa!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

noi facem bradul pe 6 decembrie. Sa miroase a brad si a portocale in casa. Si, aprindem lumanari (deco) - e asa de frumos!



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Da' voi cand va terminati smotru general de puteti face asa devreme bradul?

Imi place sa fac bradul cand termin de pus casa la punct si sunt gata si cu gatitul pt Craciun...deci cel mai devreme cu o zi inainte de Ajun. Atunci simt eu cu adevarat mirajul Craciunului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

eu fac parte dintre "anormali", de foarte multi ani am facut bradul la inceput de decembrie.
si cumpar mereu din cel natural....

dupa a mea parere, impodobirea bradului, nu are legatura cu spiritualitatea Craciunului!

Kari

Ferice de parintii care pot invata, caci cunostinta aduce intelegere, iar intelegerea aduce dragoste!
Old Union Reminder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Eu fac bradul intotdeauna in 24 decembrie chiar daca atunci sunt foarte multe lucruri de facut, asta pt ca la noi in familie asa se obisnuia si ma miram de cei care faceau bradul inainte cu o saptamana.Oricum pt mine bradul nu mai are niciun farmec dupa ce trece Craciunul. Atat tine mirajul lui, 2-3 zile dupa Craciun. Cat despre colinde pot sa spun ca le ascult de cand incepe postul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

mie mi-a fost dor de tine, Luana
sa mai scrii, ca de nuuuu.......



www.helpsonia.com/archives/148" target="_blank">Click pentru o inimioara fericita! Help SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

hehehe, saru'mana de raspunsuri, m-ati uns pe suflet (parca-s un cozonac dat cu ou). mda, stiam io ca am instincte bune, mai numar cateva zile si scot bradu'(mi-e mila sa pun viu, nu radeti de mine)


Noe!!
mami, ar trebui sa ma stii deja din posturi, cand ma ia limbarita greu e sa ma opresc! si dupa un an de abstinenta iata-ma, cu chef de vorba


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

mirela, daca stau sa ma gandesc si eu, din 2002, cand m-am nimerit in suedia la inceputul lunii decembrie (si-am facut o foame crunta o saptamana ca tot poporul ala e nebun, nu manca decat peste in decembrie!!), asa, am venit imbatata de luminitele lor din geam, nu era geam fara sapte lumanarele; mi-am adus pentru fiecare camera si pe 1 decembrie le bagam in priza. so, nu e chiar asa pe neasteptate schimbarea.
dupa anul nou bradul nu mai are nici un farmec, pe mine chiar ma deprima. vorba capritei, de ce sa nu ne bucuram mai mult?!


Mergi la inceput