Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap40

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Felicitari Romanitza!

Ioana, sa te ajute Dumnezeu ca acesta sa fie FIV-ul care sa-ti aduca bebele mult dorit in brate!

Mada, multumim pentru noul capitol!

Lucialu, eu am inceput sa ma tratez cu Flavin7 cate 15ml in fiecare dimineata, pe nemancate, inainte cu min 30 min de micul dejun. Este delicios! Cura trebuie urmata cura min 4 luni. Am inceput de sambata, asa ca e prea devreme sa spun ceva despre efecte. Eu l-am luat din Bucuresti, plafar Piata Timpuri Noi.
Am inceput sa-mi tratez din nou si ficatul si bila cu Lagosa (silimarina), ca tot aveam in casa dat de medici, dar nu luasem.Acestea alaturi de alte suplimente (B Complex, bio-se-zn,evening primrose oil - primele 14 zile, apoi trec la omega3) si pe fondul postului Craciunului, pe care am reusit sa-l tin pana acum.

Sa aveti soare in suflet si in priviri!
pentru toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Mada23, Magdita, Lucialu, Ana-Alexia va multumesc din suflet pentru urarile calduroase!
Ralu_t bineinteles ca ne bucuram de prezenta ta la intalnire, va fi pe 3 dec. dupa ora 18:00, cand doreste fiecare sa vina.

Azi unchiul meu, cel de care v-am spus ca e bolnav de cancer, la 52 ani, s-a stins din viata si regretul meu e ca nu pot ajunge la inmormantarea lui. In primul rand pentru ca acum incep analizele si ecografiile si in al doilea rand pentru ca mama mea, nu vrea sa vad atata tristete cat va fi acolo, tocmai acum in prag de FIV. Nu vreau sa par egoista, insa maine trebuie sa merg sa-mi fac Estradiolul la urgenta, iar vineri am prima eco si nu voi putea pleca din Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ioana,iti tin pumnii si sunt alaturi de tine cu tot sufletul!O sa fie bine!Mosul o sa-ti aduca cadoul mult dorit!
Ralu,pup mamica si baiatul falcos si nemancacios!
Romanitza...foarte tare!Ai grija de tine,bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ioana... sincere condoleante ....nu pari egoista iubita, tu trebuie sa mergi inainte, poti merge la o biserica sa aprinzi o lumanare si sa te rogi un pic pentru el, te vei simti mai bine, e ca si cand ai fost acolo , Bunul Dumnezeu primeste mesajele noastre de oriunde
Ana-alexia...multumim de vesti, tre sa fac si io cercetari la plafarurile de aici.


in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> sa facem o minune de Craciun, haide-ti sa o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coletutza spune:

Buna,
a reusit careva sa ia diphereline compensat?mie medica mea de familie imi spune ca ar trebui sa iau scrisoare medicala de la dr T, si cu ea sa merg la Casa de Asigurari.Stiti detalii?

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana sincere condoleante!Sa-l odihneasca Dumnezeu!Din pacate cand ne planificam lucruri imp de facut se ivesc si chestii mai naspa...nu stiu cum sa spun sa nu suna rau,dar eu zic ca nu esti egoista si acum trebuie sa te protejezi...suferi de prea mult timp pe chestia cu BB ca sa periclitezi in vreun fel(chiar si mai ales emotiv)demersurile voastre,care implica multe treburi grele.Aprinde o lumanare cum spune Madutul nostru sufletist si eventual poti sa dai ceva de pomana,acum ori la 6 saptamani...ideea e sa te concentrezi mai ales pe ce faci acum.
Si Ioana sa nu te prind ca mergi de nspe mii de ori sa dai sange sau sa faci eco!Caaaaalm cat poti de mult si sper ca mananci.Cum stai cu anemia?Ai imbunatatit-o?Iti tin pumnii si ne tin pumnii la toate sa mai schimbam peisajul si sa vedem cum e un etaj mai jos-la Odisee!
Ana-Alexia merci iubita!La mine cutia de silimarina exact asa se numeste,e de 150 mg ,are 100 de comprimate si costa fo 20 de lei.Sper sa gasesc Flavin la farmacii naturiste...sunt un pic dezumflata ca am vazut pe net ca la farmacia la care merg de obicei nu apare pe lista...parca vad ca tot de pe net il iau pana la urmaBine macar ca e bun la gustLasa ca imi iau e si dam norocSa ne spui daca mai ai dureri te roooog.
Madut,Aerlilian si toate iubitele va pup si va daruiesc cate o floricica.Mada cum se face mamaliga?Eu fac si imi iese,dar nu cum facea maica mea,ca o taia cu ata...
Fire astept cu nerabdare faina minune.E mistoc regimul,de fapt felul de viata...s eu stiam ca nu tre asociate anumite chestii cu altele,dar cum sa nu asociezi un gratarel cu catosi pai?!!!In genere nu folosesc faina am inlocuit-o cu amidon si ala putin si mananc paine hipoglicemica,asa se cheama si aia putiiina...
Ati observat ce consecventa sunt?Aseara am crezut ca mor de burta....Mergeam cocosata si imi tasneau lacrimi la fiecare criza.Azi mergem sa cumparam patura electrica pentru ca aia de anul trecut s-a stricat si se pare ca nu mai merge vrajeala si avem caldura in casa
Sper sa reusesc sa ma pauzesc...ca sunt tzaca-paca
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coletutza spune:

ups, mai am o intrebare... am vazut ca mai exista posibilitatea de a ramane insarcinata in prima luna de diphereline, iar intrebarea mea e cum stii ca esti gravida in aceasta luna, daca nu mai ai menstruatie,deci nu are ce sa iti intarzie si chiar in a28-a zi trebuie sa faci cea de-a 2a injectie?? nu cauzeaza a2a injectie???nu prea cred in minuni in ce ma priveste....dar, mai stii de unde sare iepurele?ma gandesc sa imi fac un test de sarcina inainte de injectia nr.2...tot optimista par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Coletuta dipherelynul nu face rau unei sarcini.Au contraire...il cuibareste mai bine pe embrionas
De restul iti rasp fetele.

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ioana, condoleante, are dreptate Madutz, mergi la biserica si aprinde o lumanare si roaga-te pentru el. In momentul asta cel mai important e sa te scutesti de orice emotii negative. Suntem alaturi de tine si iti tinem pumnii.
Coletutza, aseara a reusit sa cumpere diphe compensat gabrielarusu, tot o pacienta a dr.T. A mers la farmacia Dona cu o reteta compensata data de Ioana, rezidenta dr.T si l-a cumparat. Informatia asta te scutii de 900 lei, nu ? Esti buna de dat de baut dupa ce le cumperi. Eu le-am luat pe toate la pret intreg , am fost vrednica, m-am grabit. Dar asta sa fie paguba. Bafta si te asteptam cu vesti.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Buna fetele,
Suntei minunate multe am aflat de la voi , eu va citesc zilnic si vad cat de informate sunteti. Despre mine nu am ce sa spun astept sa fac prima injectie de diphereline, am inceput cat de cat sa tin un regim pt endom. a si ce mai important lucur am reusit sa i-au in sfarsit dipherelinul compensat 50% cu reteta data de la T, injectiile au fost luate de la fram. Dona sunt foarte bucuroasa ca am scutit 900 lei asa fetelor ca se poate lua compensat dipherel.
Va

sper viitoare mamica

Mergi la inceput