ce cadou pentru baietel de 5 ani?

ce cadou pentru baietel de 5 ani? | Autor: Noa

Link direct la acest mesaj

Buna, mamici de baieti!
Fii-mea e invitata la ziua unui coleg de gradinita care implineste 5 ani. Problema e ca habar n-am ce sa-i cumpar! Avand fata, la baieti nu ma prea pricep.
Poate ma ajutati cu o sugestie!


POZE , www.onetruemedia.com/my_shared?z=2ea770fc03cbe39a34ff7d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Ioana, minunea mea...
M-am facut mare!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Asta depinde de copil si cat de bine il cunosti. Pentru al meu ar fi ok un puzzle, ceva de construit, o trusa de desenat, o trusa de plastelina cu modele care sa ii arate ce sa faca, o carte de povesti cu stickere unde el sa completeze personajul.
Daca e mai tehnic, o macara, niste masinute - exista niste roboti care se transforma in masinuta si dupa aia iar in robot.
Daca e un tip meticulos, ceva de migalit....
Un shevalet si niste pensule si culori (depinde de copil si de cat de bine e primita de parintii lui ideea ca...ei bine, se va cam murdari ;)
O carte de origami simplu (dar aici ii pui parintii la treaba)
Un puzzle spatial sau unul magnetic.
Sau, mai simplu si util, ceva de imbracat.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Depinde de preferintele copilului. Si noi mergem maine la ziua unui baietel de 5 ani dar la noi a fost usor de ales cadoul: orice cu Spiderman sau orice cu telecomanda (masinute, motoare,etc). Dar mai avem un prieten al carui baietel viseaza numai lego si puzzle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Un joc educativ si f frumos este "Cine stie, castiga"
Varianta www.librarie.net/jucarii/68389/Cine-stie-castiga-Junior-Joc-educativ-3-8-ani-" target="_blank">junior sau www.librarie.net/jucarii/77224/Cine-STIE-CASTIGA-SENIOR-COMPACT-joc-educativ-6-11-ani-" target="_blank">senior
Sau orice jucarie cu Ben 10 ori cu Sponge Bob

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput