Gravidute & Mamici de IASI (73)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice_is spune:

Salutare. Multumim de cafea.
Acum am ajuns si noi de la dr. Suntem sanatoase, avem 8.300kg, deja suntem la categoria grea. Vom reincerca sa introducem oul sa vedem daca-l toleram. Eritem fesier avem din nou si ne-a dat sa facem analize din scaun.
Multa sanatate la bebelusii bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Dany, da , cred ca eu eram ca m-au sunat acasa cum sa o sun pe d siminiceanu , sa-mi recomande si alt medic daca vreau in orl, pt ca ma vazuse cam reticenta in ceea ce priveste otita lui casian, ce-i drept.Vineri cand am fost la ea mi-a zis ca nu are nimic doar ca urechea stg nu poate sa o vada prea bine , si de asta m-a trimis la orl, cand ma duc la dr. cristian marti, imi apune ca are otita lA urechea dreapta, si normal ca mi-am ridicat niste semne de intrebare, de asta ma sunase, dar nu ma mai duc la nici un orl-ist, ca am incredere in doc. cristian .

Sa stiti ca si Casian musca din prea multa dragoste sau de nervi sau de durere uneori ca se chinuie sa mai iasa dinti.

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

byu, m-am gandit eu ca folosesti batista bb..... multa sanatate lui Casian. Sa stii ca dr. Cristian e un profesionist foarte bun. Si eu am fost cu Stefy la dansa si am fost foarte multumita.

Emma, e o perioada. In jurul varstei de un an si Stefy ma musca. Avea o placere deosebita sa ma muste, in special de nas, asa... din dragoste. Si nu o data mi-au dat lacrimile de durere, dar cu timpul si cu explicatii ca ma doare, ca nu e frumos, s-a dezvatat.... La noi ROR-ul nu a avut reactii.... nici la 14 zile cum mi-a zis dr. Speram sa fie bine si la voi.

Anilansa, sa dea DD sa nu aiba reactii la vaccin.

Kriss, cum e Alessia?

Miha, Oana, voi ce mai faceti? De Ralu mai stie cineva ceva?

alice, ma bucur ca sunteti bine. Multa sanatate, sa scapati si de eritem.

Gata, inchei ca ma duc sa o aduc pe Stefy de la cresa.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salutare
La Multi Anisori Tudorel, pitic de lilvs!!
Alessia e bine. Nu o voi mai teroriza cu spitalele si consultatiile samd..Nu are nimic la cap sau la inima, asa ca nu ma continui ca nu are sens..neurologul la care am fost cred ca o luase cam razna de la pacienti..la usa lui erau copii cu probleme serioase neurologice..iar noi sincer, nu vedeam ce cautam acolo, in fine..
Ne-a recomandat sa mai mergem si sapt urmat la el si peste 2 luni sa mai facem ekg si eeg..nu mai facem nik! daca era o lovitura puternica, spasme, lesinuri fara sens..samd..normal ca faceam de toate, dar asa..
Am cantarit-o si eu azi ca am facut febra la brate ieri cat am tinut-o la spital..are 9,600!!



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Kriss si zici ca ai facut febra la brate din cauza Alessiei?dar eu....Bia are cred ca aproape 11 kg,nu am mai cintarit-o cam de o luna,dar iti spun sincer ca eu sunt intr-o continua febra la brate...dar ce sa fac daca copilul asimileaza bine,caci eu nu o indop cu mincare dar...

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

http://b1.lilypie.com/Xdg1p3.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Lacramioara, abia astept sa invete sa cante si Andreea...acum doar bate din palme si canta" na-na-na" cand ii cant eu vreun cantecel...

Moldoveanca , ici , sanatate multa lui Domi.

Danyelle, sper ca e mai bine Amalia.Sanatate multa.

Kriss, bine ca au iesit ok investigatiile si Alessia nu are nimic.

Alina , ai grija de voi mami , nu te obosi prea tare. Sper ca David e mai bine.

Byu, cum o tine Casi din una in alta... sanatate multa.

Alina, Emma, cum sunt copiii dupa vaccin?

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata
iar dau eu e tare si fierbinte

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

mamici noi am trecut bine noaptea, fara febra si cu pofta de mancare si fara somn aseara Darius trebuia sa doarma la 10 dar de unde a papat la 10.30 si a stat cu noi pina la 12. cu chiu cu vai a adormit atunci ... dar a avut un chef nebun de gangureala ...
de la vaccinul asta de 4 luni nu a mai avut somnolenta pofunda , cum la avut la vaccinul de 2 luni ... si a avut si pofta de mancare ... a mancat exact cat minca si inainte de vaccin ... adica in timpul zilei papa 130-180 ml de laptic cu 50ml de ceai si 70ml de suc de morcovel si seara 210 ml. eu una sunt multuminta.

Moldoveanca , sanatate multa lui Domi.
Kriss, bine ca au iesit ok investigatiile si Alessia e bine.
Alina , ai grija de voi, nu te obosi prea tare. Sper ca David e mai bine.
Byu, sanatate multa lui Casi.


Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

fete dragi vad ca la voi sunt inca gravi, am intrat pe fuga sa va spun ca am nascut la 33 de sapt, 2 fete minunate, sanatoase si haioase
Avem aproape 2 luni, e tare greu dar e frumos
A fost o sarcina grea, cu multe luni de stat in spital, motiv pt care nu v-am mai scris, dar acum suntem acasa si e minunat

Va pup pe toate si poate venim si cu niste poziti


30+
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Geanina&year=2008&month=11&day=21&babycount=2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Gata, am modificat si semnatura, ca am uitat cum se face
Va pup

Mamica fericita

Mergi la inceput