FIV la Sibiu (3)

FIV la Sibiu (3) | Autor: bytzi

Link direct la acest mesaj

Va doresc tuturor sa va indepliniti visul cel mai de pret, acela de a deveni mamici!!!



ofer lalele celor care ne viziteaza



cap.1 cap.2





Clinica de fertilizare Polisano-Sibiu

date de contact:

-telefon 0269-224482
-fax-0269224482
- www.clinicapolisano.ro
- E- mail: fertilitate@polisano.ro

adresa:
str Constitutiei,bl24
550253 Sibiu
Romania

echipa de medici:

-Chicea Radu
-Ispasoiu Florin
-Mutuliga Greti

preturi proceduri:

-FIV z1-3 -6.798 ron
-FIV z4-5 -7.662 ron
-ICSI z1-3 -8.078 ron
-ICSI z4-5 -8.942 ron
-IA 1.060 ron
-IA donator 1.920 ron
preturile nu includ medicatia si analizele necesare

alte informatii:

FIV:
-Embriotransferul se face in 2, 3, 5 zile de la punctie in functie de numarul si calitatea embrionilor
- Pentru inhibare se folosesc contraceptive orale sau Diphereline
- Stimularea se face fie cu HMG, fie cu FSH recombinant +/-
orgalutron-antagonist in functie de tipul de prolactina (1mg subcutanat)
- Schemele de tratament se stabilesc in functie de tipul de patologie
- AH nu creste rata de fertilitate si succes, se face daca este nevoie
- Transferul se poate face in faza de blastocist

IA:
-In cazul IA se merge cu citeva zile inainte de ciclu sa se faca schema de tratament ( posibil si eco) si apoi ecografie in zilele 8,10 si 12 dupa caz cand se da si pregnylul.Inseminarea se face la 24 h de la pregnyl.


-si pt cei interesati ai caror soti sufera de infertilitate masculina, lucreaza cu banca de sperma Cryos din Danemarca ,mai multe aici:
- www.cryos.dk
- http://dk.cryosinternational.com/donor-semen/reservation/english-version.aspx

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

buna fetelor,am deschis un nou capitol in speranta ca vom afla mai multe pareri si reusite la clinica polisano Sibiu

mult succes tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

Bytzi, multumim pt capitol si cred ca ar trebui facuta si o lista cu gravidute la Sibiu, si una cu aspirante. Trebuie tinut viu si acest subiect, in speranta ca vor intra cat mai multe fete care sa ne povesteasca despre aceasta clinica si doctorii de acolo.
Multumesc pentru lalele, ffff frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela.d

diana 77,bytzi si eu as vrea sa imi fac programare pt FIV la Sibiu cu dr Ispasoiu pt ianuarie, am fost in septembrie la prima discutie cu ei, era si prof Stromer si dr Ispasoiu s-a uitat peste analize si mi-a zis sa sun cand vreau sa incep tratamentul, vreau sa stiu cat v-a costat tratamentul pt inhibare si stimulare?Cum vi s-a parut dr Ispasoiu? Eu cand mi-am facut programare pt prima discutie cu ei am zis la dr.Chicea, dar cand am ajuns acolo era Ispasoiu si Stromer, mi s-au parut super Ok
Problema la noi e spermograma slaba, am inteles Diana ca nici la voi nu era f Ok spermograma, te felicit pt realizare, sa dea dumnezeu sa ni se implineasca si nou dorinta


ela d eu inca nu am inceput FIV ,mai incerc o inseminare,as fi vrut si eu sa aflu mai multe de la fetele care au facut FIV la SIBIU ,despre reusite si nu numai....trat de stimulare +inhibare stiu ca ajunge cam 1000euro depinde de caz,cu ce si cat timp se face stimularea,te mai asteptam pe aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

fetelor eu as vrea sa fac o lista cu aspirante ,gravidutze si mamici prin inseminare sa FIV la Sibiu ,va astept cu drag sa ne impartasiti povestea voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

bytzi, poti sa ma treci si pe mine la aspirante. Dupa 10 IA si 1FIV nereusite la Giulesti, urmeaza IA la Sibiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

bytzi poti sa ma treci si pe mine pe listuta de gravi prin inseminare la Sibiu cu dr Chicea.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosca spune:

Sunt noua pe acest forum ,dar am 2I la activ ,una cu dr. Ispasoiu si una cu dr.Chicea NEREUSITE.Acum ma pregatesc pentru FIV undeva prin Ianuarie,desi sunt putin dezamagita dupa cele doua esecuri.Am inteles ca o sa fac stimulare cu Menopur desi pentru IA am folosit Gonal.A mai facut cineva stimulare cu Menopur?,care o fi diferenta dintre cele doua?Urati-mi succes ,datorita varstei,am 37 ani mi se pare ca este ultimul tren pentru mine,desi nu a fost niciodata o cauza bine definita pentru noi care a dus la aceasta problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

rosca,diferenta ar fi ca gonalul contine doar FSH si menopurul contine FSH+LH....cu cine vei face FIV-ul?iti urez mult succes ca aceasta incercare sa fie una reusita...vrei sa te trec pe listuta la aspirante?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosca spune:

Scuze pentru raspunsul cu intarziere; o sa fac fertilizare cu doctorul Chicea undeva prin Ianuarie desi acum am regrete ca nu am continuat demersurile la Szeged(o cunostinta de-a mea este insarcinata dupa trei esecuri,in urma FIV la Szeged)si DA trece-ma la aspirante .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

rosca,nu trebuie sa-ti para rau trebuie sa pleci increzatoae la drum,fiecare aveam sansa si norocul nostru nu trebuie sa ne uitam ca altii au reusit,FIV-ul e o loterie....poate norocul tau este aici,dr Chicea am auzit ca e un dr f bun...gandeste pozitiv si sigur vei reusi,iti doresc mult succes

si eu voi merge in ianuarie pt ultima IA la dr Ispasoiu,daca nu voi reusi tot aici voi face FIV ...

te mai asteptam cu noutati..

Mergi la inceput