Ajutoarele lui Mos Craciun

Ajutoarele lui Mos Craciun | Autor: papanash

Link direct la acest mesaj

Peste putin timp vin sarbatorile de iarna, prilej de bucurie pentru toata lumea, mai ales pentru copii. Din nou vom avea mesele pline de bunatati, brazii impodobiti si sufletul plin de emotie.
M-am gandit ca am putea face o bucurie copiilor mai putin favorizati,copiilor orfani. Ce-ar fi daca din lazile cu jucarii ale copiilor nostri dam si celor care nu prea au ? Si facem saci cu jucarii pe care le ducem la casele cu copii ? Copii care de-abia asteapta sa vina si la ei Mosul. Ideea nu e originala, am vazut un clip cu o mica printesa ( aici , pe forum) care impreuna cu tatal ei au donat jucarii , mai sunt si campanii tv asemanatoare. Dar comunitatea noastra-i mare si cu putina organizare si bunavointa putem face multe suflete fericite.
Ce spuneti ?


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )



actualizez mesajul. am identificat urmatoarele destinatii :
BUCURESTI

1.Centrul pt. copii cu afectiuni- sector 4- jucarii ( terapie ocupationala ), fructe. Serbarea va avea loc in data de 19 decembrie aici sunt 23 copilasi, aflam varsta in zilele urmatoare

2.Spitalul Budimex-sectia de oncologie-cazuri sociale ( familii sarace si copii abandonati)- jucarii,imbracaminte,fructe

3. Scoala speciala nr. 5 Ajutorul Mosului Eliza5 -prin fundatia ei,doneaza cadouri pentru 180 copilasi
si Scoala speciala nr.8, eventual, daca avem cu ce -carticele,jocuri educative, imbracaminte,dulciuri , etc


TIMISOARA
1. Complexul de Servicii Specializate Timisoara de pe strada Odobescu, nr. 56/A.
2. Jucariile donate de copii vor fi licitate intr-o actiune a primariei , banii obtinuti astfel sunt donati Spitalului de copii TM


Locatia 1 pentru depuneri jucarii :
sediul Allianz din str. Sfanta Vineri nr. 29, sector 3. este in sediul Bectro Center, la parter.Este in spatele Tribunalului Bucuresti. Lasati pachetul cu jucarii pentru Simona ( eu sunt ) si de acolo le preiau eu . Am vb cu directorul de agentie sa anunte toti angajatii despre asta. programul este zilnic (luni-vineri) 8-20, sambata de la 9 la 14

Locatia 2 pentru depuneri jucarii sau alte donatii: program de luni pana vineri de la 08-16
Grup Scolar ''Timpuri Noi'', calea Dudesti, sector 3, exact la intrarea in pararea Mall Vitan,le lasati la poarta, la portar sau la cine este acolo,pt dl Marin Tudor
(Cecilia)sa se puna un biletel pe pachet .

pentru donatii in bani, datele sunt:

titular cont: Pirvu Simona Gabriela
COD IBAN RO67BRDE445SV00121034450
SWIFT BRDEROBU
BRD SUCURSALA DOROBANTI


Rog anuntati sumele depuse si numele, pentru confirmare. Am activat serviciul on-line banking si depunerile se vad in maxim 3 ore.
Pentru orice cumparam aducem chitante/facturi si le atasam aici.


POZE - Darurile lui MOS CRACIUN

Donatii bani :

Bikmaria - 50 RON
MADYN - 100 RON

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

eu sunt in zona, papanashule



www.helpsonia.com/archives/148" target="_blank">Click pentru o inimioara fericita! Help SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Multumesc Noe !
Ma gandeam ca ne pot ajuta cu informatii si mamicile care au adoptat.Informatii despre casele cu copii, locatii, telefoane,persoane de contact, etc. Adica am putea face chestia asta chiar la serbarea lor de Craciun.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Si eu astept startul,Papanash! pentru initiativa ta!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Mihnea in actiune
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Vrem sa ne inrolam si noi in armata de spiridusi ai Mosului si sa-l ajutam sa aduca bucurie !
pt papanash

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Super! Cand incepem?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Chiar daca suntem mai mici si mai bondici vrem si noi sa donam cateva jucarioare si chiar sa cumparam noi ca sa incalzim sufletul amarat al unui copil nevoias. asa ca asteptam cu mare drag startul acestei campanii si mai multe detalii ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

si noi prezent!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Prezent si noi.

Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105
http://community.webshots.com/user/adlemi_airal
http://craiustefan.3x.ro/

http://www.dropshots.com/adlemi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Nici eu n-as lipsi daca-mi permiteti..


Dantje & Martijn & Hannah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

...din tot sufletul, si noi!

Mergi la inceput