cadou pentru fetita la 6 ani

cadou pentru fetita la 6 ani | Autor: buciurlerica

Link direct la acest mesaj

Fetita mea va implini in decemebrie 6 ani.Este sensibila, feminina, nu are nimic baietos in ea.Daca o intreb isi doreste papusa si in special papusa H2O- Rikki, Cleo etc.- care nu stiu unde le pot gasi. Pe de alta parte casa este plina de papusi si parca i-as mai lua si altceva. Rog mult sa spuneti si mie, parinti de fetite, ce le mai cumparati?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirelacam spune:

i-ai jocuri care sa-i stimuleze imaginatia, simturile,care sa o tina ocupata , dar in acelasi timp sa fie educative


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am vazut eu papusile H2O, nu sunt prea frumoase, la 27 de lei, insa se cumpara, imi pare rau ca nu am poza, eu ti-as trimite-o pe Ricky. Practic e o papusa, care de la jumate are o coada cauciukata, insa pe cutie sunt trecute poze ale celor 3 sirene.
Pt prietenele fie`mi, care au 6 respectiv 7 ani, am cumparat seturi de confectionat margele, seturi de briz-brizuri de par si alte printesizme, puzzleuri cu printese , alte accesorii de birotica rame de foto cu printese si suport de pix cu printese pixuri cu pompoane



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mai, e o adevarata "isterie" in randul fetitelor cu aceste H2O...
Si fata mea este cam in aceeasi situatie.
Idei:

- un carucior mai "fandosit" pentru domnisoare cu maner reglabil, care sa aiba eventual si marsupiu sau alte accesorii
- set de infrumusetare pt domnisoare eventual si cu "budoar"
- am vazut niste carti superbe de povesti, groase, cu un fel de fereastra pe prima coperta... (nu stiu exact din ce colectie, dar cred ca-s editate la Teora)
- puzzle mai grele cu diferite perosnaje care-i sunt dragi

ma mai gandesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Ca sa citez din povestea unei pretenute...o idee ar fi cartea "Cum sa devi o printesa adevarata!".

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput