BROASCA BOLNAVA

BROASCA BOLNAVA | Autor: devolitza

Link direct la acest mesaj

AM O BROSCUTZA BOLNAVA DE CAND AM PRIMIT-O NU VREA SA MANANCE .cAND O PUN APROAPE DE CALDURA SE INTOARCE CU SPATELE SI SE AGITA .NU STIU CE SA FAC PENTRU CA DEJA MI-AU MURIT 2.UNA E SANATOASA MANANCA INTOATA DAR CEALALTA STA TOATA ZIUA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

te referi la broasca testoasa de aia de florida cu dunga portocalie dupa ureche? daca da, e posibil sa se pregateasca de hibernare, am avut si eu una in ro si in primul an am zis ca moare ca o primisem in septemebrie si prin oct-nov ea saraca dormea si eu ziceam ca are ochii infectati, basca nu manca nimic.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Eu am patit-o demult cu o broasca de Florida, era tot asa, sfarsitul lui noiembrie- inceputul lui decembrie. A evadat din acvariu cand nu eram acasa, am cautat-o peste tot, prin toate colturile, dar n-am gasit-o. Singurul loc unde n-am putut sa caut era dupa un dulap si chiar acolo se bagase sa hiberneze. A iesit singura cum a venit primavara, OK si cu pofta de viata. In timpul asta n-a mancat, doar a dormit, pe uscat, 3 luni - am fost atat de uimita!!!

Mergi la inceput