America (132)

America (132) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131

Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles
crisspoliss - Bay Area

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

neata!
cenia- trebuia sa filmezi pt "candid camera " sigur castigai
ramona- felicitari pt baiatul studios!bravo lui!
ciuf- cum s-au adaptat pestisori la noua adresa?

eu am facut ieri toata ziua sarmale cu vita,sotul le-a luat la serviciu sa se laude cu ce face sotia lui.sa faca bine sa le mance aia, m-am chinuit o groaza cu ele.

sanzi- parca vad cum David, e noul Nastase la tenis,are talent nu gluma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


voi luati flax seeds? pt copii ,e recomandat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
Fetele, multumim mult de urari. Marti seara a venit o prietena la noi sa il sarbatorim pe Luk Muk cel Mic (nu mai aveam de gand sa mai fac nimic pe 11) cu un tort, a suflat sarbatoritul in lumanari si cantaram Happy B si LMA. A fost si el bagat in seama. Ma luase la rost in ziua aia ca de ce nu am adus cupcakes la gradinita ca a fost ziua lui. Am incercat sa ii explic ca eu am invitat copiii de la gradi sa vina la ziua lui si care au venit au mancat acolo tort, care nu, asta e. Nu am avut timp sa ma mai ocup si de asta ca am avut programare la coafor . Btw, nu prea sunt multumita. Ce naiba de tunsoare imi facu tipa, ca ma tunse cu cararea pe-o parte si drept rezultat imi iesise pe-o parte mai bogat parul, si pe cealalta linsa de vaca . Asa ca am mai rugat-o sa ma mai cioparteasca oleaca. Am ajuns acasa multumita de tunsoare, ca doar m-a bibilit cu toate draciile, perii, placi s.a.m.d. Dupa ce m-am vopsit eu singurica credeti-ma ca m-a apucat plansul. fara exagerare. Nu avea nici un Dzeu parul meu. M-am dus la wal-mart sa imi iau o placa din aia de intinde parul si parca acum se asaza mai bine.
Ce naiba, mai, e chiar asa de greu sa dai de o coafeza priceputa? Sunt in stare sa dau si o suta de dolari, ca eu ma tund rar, dar sa ma faca ca lumea, ca de exemplu cum i-am aratat in poza. ca ma dusei cu modelul dupa mine. Cica e model european .
Cenia, sa stapaniti sanatosi Audi. Eu visez la o Acura RL (modelul din anii trecuti). Am zis ca nu vreau altceva. Imi place genul de masina lunga, joasa, sa aiba scaune din piele si incalzite si sa fie aurie. Ma rog sa ma tina cea care o am acum (sa nu cobesc), sa fiu capabila sa stiu sa fac bani si sa mi-o permit pe cea care mi-o doresc.
Despre puiul tau ... haioasa faza. Imi pare rau ca i-ai dat palmita. El a vrut sa vada daca vine kk . Simtea el ceva pe acolo.
Sanzi, felicitari pentru avansarea lui David. O iesi o vedeta din el. Ce fain e ca, copilul e constant la un sport.
Ramona, speram sa il tina mult pe Alex dorinta de a face lectii extra. Anuta ce face?
Pumba, traiesc, mai, pestii. Inca . dar eu tot ii ametesc de cap cand le schimb apa. De data asta sotul m-a pricopsit cu pesti mai mari, sa fie mai rezistenti.





Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ciuf- iti inteleg durerea cu tunsu.
am cautat si eu peste tot ,nu gasesc mai una care sa tunda, cum tund romancele noastre.
Am fost in Romania la tuns...parfum. se vede ca au alta scoala, aici parca le e frica ,sa puna mana pe parul tau.

in alta ordine de idei ,nu stiu ce naiba am - am momente cand ma simt ametita, pierd focus.nu stiu cum sa ma exprim.am impresia ca nu beau apa suficienta si din cauza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Suna cineva in Romania de pe computer sau de la celular? Ce variante as avea?
Vreau sa renunt la telefonul fix, nu-l folosim deloc. Sotul meu ii suna pe ai lui, numai cu ei nu vorbim pe internet, ca n-au. Stiu ca la un moment dat se putea suna cu Skype, nu stiu ce mai e acum.
Eu sint harnica. Muncesc la buget si sun peste tot sa fac modificari la conturi unde platim fees aiurea etc.
Nu stiti de cita vreme mi-am pus in gind sa ma ocup de chestiile astea si le tot amin. Acum m-am hotarit ca pina la sfirsitul anului sa pun toate astea la punct. Daca nu cistig bani macar sa-i economisesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciuf
Ce naiba, mai, e chiar asa de greu sa dai de o coafeza priceputa? Sunt in stare sa dau si o suta de dolari, ca eu ma tund rar, dar sa ma faca ca lumea, ca de exemplu cum i-am aratat in poza. ca ma dusei cu modelul dupa mine. Cica e model european .


Da. Eu nu stiu unde fac astea scoala pe aici ca si eu m-am dus de fiecare data cu poza si a iesit altceva. Barem la ultima m-am dus acasa si m-am spalat pe cap imediat ca mi-a naclait parul cu fixativul ei.
Servicii scumpe si proaste, da' daca citesti pe internet clientul e plin de obligatii cand vine vorba de bacsis chiar si la patroana/onul salonului.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


ramona - cu Skype,trebuie sa aiba si ei calculator, deci pica.
eu folosesc o cartela de la nobelcom. com si sunt foarte multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Eu sunt multumita de coafeza mea, da' ma costa de ma usuca, e vreo 60 de dolari tunsul, dar de fiecare data m-a tuns exact cum am vrut, de obicei ma tund dupa cum e ea tunsa, ca isi schimba stilul la 2-3 luni.
Oricum acum am o claie de par ca nu mi-a mai picat deloc de cand sunt insarcinata, cred ca nici mama coafezelor nu ar putea sa mai scoata ceva din podoaba mea capilara. Sta in toate partile, a inceput sa se onduleze!!!! si eu il aveam super drept, ce mai, un dezastru...

Ramona si eu folosesc noble.com sunt ieftini si buni, cu o cartela de 20 de dolari vorbesti cam 3 ore pe cell sau fix. Practic cumperi un pin, suni la un numar si introduci pin-ul apoi numarul pe care doresti sa il apelezi si vorbesti de oriunde vrei (cell, fix, telefon public).

www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sa-mi tineti pumnii ca zilele astea hotarasc astia de la scoala dc sa imi continue sau nu assistantship-ul si pt spring....m-ar scoate dintr-un rahat mare si cu banii si cu insurance-ul, bag matanii la greu in fiecare dimineata sa le lumineze Dumnezeu mintile si sa-si faca pomana cu mine.

www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc. Uitasem de ei, am mai avut cartele.
Miere, bafta. Cum te mai simti? Nu ne mai pui poze cu burtica?
Eu am avut o coafeza foarte buna si era si ieftin. M-am mutat si de atunci n-am mai gasit asa ceva. Rara avis!

Mergi la inceput