Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

Cum curat urmele de pix?

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

ramiha
ramiha
membru incepator

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

271 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 13/11/2008 :  17:22:29 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ramiha Adauga semn de carte la mesaj Trimite ramiha un Mesaj Privat  Reply with Quote

Cum curat urmele de pix?

Fetita mea trece prin perioada in care, cum prinde ceva de scris, mazgaleste frenetic tot ce-i iese in cale. Dintre toate obiectele mazgalite, cel mai mult as vrea sa recuperez canapeaua si husa de la scaunelul de masa.

Deci am nevoie de un sfat pentru curatarea pastei de pix de pe materialele textile si de pe musama. (am incercat cu apa, spirt si acetona, dar degeaba. Acetona chiar a decolorat materialul, dar pixul nu l-a scos).

Va multumesc mult de tot!

Raluca, mama Nectariei, 30.03.2007
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
madaluta
madaluta
membru senior

Donator Bazar, Caseta cu bijuterii
 Romania, constantaCONSTANTA
3315 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 13/11/2008 :  20:25:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite madaluta un Mesaj Privat  Reply with Quote
cu spirt...
noi suntem exact in aceeasi etapa

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
april
april
floare de cires

Donator desprecopii.com
 Montserrat, undeva, candva
4339 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2008 :  08:16:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite april un Mesaj Privat  Reply with Quote
cu fixativ de par (spray)

Dada
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
kriss79
kriss79
membru de baza

Donator desprecopii.com
 Romania, iasiIASI
4580 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2008 :  09:16:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikriss79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite kriss79 un Mesaj Privat  Reply with Quote
am si eu aceeasi problema..niste urme de pix pe un cojocel roz de piele intoarsa..oare merge cu spirt sau fixativ?

paginuta mea

Cristina si Alessia Stefana

Aniversare 1 anisor
Dupa varsta de 1 an

EllaX
EllaX
membru junior

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Andrei
 Romania, cluj-napocaCLUJ
1274 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 14/11/2008 :  12:35:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEllaX Adauga semn de carte la raspuns Trimite EllaX un Mesaj Privat  Reply with Quote
In Cora si Carrefour exista niste produse de curatare de la Dr. Beckmann (la raionul de menaj). Eu am o solutie pentru tot felul de pete si in general merge - mai bine decat Vanish sau altele des intalnite. Am vazut ca exista o solutie de curatat petele de pix. Cred ca ne va folosi!

Ce am eu se aplica pe pata cu un fel de perie aflata la capatul tubului in care e solutia, se lasa vreo 30 minute si se spala (frecand), inainte de spalarea obisnuita (manuala sau cu masina). Important este sa freci pata cu solutia pe ea (si cu un pic de apa), altfel nu toate petele ies complet.

EllaX cu Ana (30 iunie 2006)
mcm
mcm
membru matur

Romania, BUCURESTI
1677 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 16/11/2008 :  18:50:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mcm Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcm un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu trebuie sa scot mazgalelile cu pixul de pe un bebelus de jucarie care este imprumutat deci nu-i al nostru. As fi incercat cu spirt dar mi-e frica sa nu se lateasca si mai tare.
april
april
floare de cires

Donator desprecopii.com
 Montserrat, undeva, candva
4339 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 16/11/2008 :  19:28:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite april un Mesaj Privat  Reply with Quote
fetelor, v-am spus...fixativul de par scoate pixul. Asa am curatat eu canapelele de mazgalituri.
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com