bebe ragusit

bebe ragusit | Autor: gangurici_licurici

Link direct la acest mesaj

Salut

Am impresia, de vreo saptamana ca bebelusa mea de 2 luni este ragusita. In rest, nici un simptom, nu o doare nimic (ca nu plange), de mancat mananca la fel ca si inainte, rosu in gat nu are (am fost acum 2 zile la vaccin si dr. s-a uitat si in gat). Nu inteleg ce poate sa fie. Imi amintesc ca acelasi lucru l-am patit si cu Matei, dar el ar putin mai mare- adica avea vreo 7-8 luni. L-am dus si atunci la dr. (la dr. de familie+pediatru+ORL-ist- cel din urma m-a intrebat de unde stiu ca e copilul ragusit, ca nu vorbeste!!!!) si tot asa nu au gasit nimic. Pana la urma i-a trecut cu un remediu homeopat.
A mai patit cineva asa ceva? Nu inteleg de la ce ar putea sa fie- rece in mod evident nu mananca (mananca doar lapte la san), si noi nu am fost bolnavi in ultima vreme ca sa fi luat ceva de la noi. Si in plus lipsa de alte simptome ma intriga...

Numai bine

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

Si al meu bebe raguseste repede ...tot cateva luni avea cand a ragusit prima data...nu i-am dat nimic caci nu avea alte simptome...parca de cateva ori a coincis cu niste mucisori,dar avand in vedere cum am zis- ca alte simptome nu avea am lasat sa treaca de la sine...
eu zic ca imi seamana mie caci si eu ragusesc f repede,fara sa ma doara gatul sau sa am altceva...trece in cateva zile ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

am tras o cu ficamea de cand era mica .....stafilococ auriu asta era motivul pt care ragusea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Salut
Sa stii ca i-am facut la un moment dat exsudat, si i-a iesit stafilococ in nas. Dar e posibil intre timp sa-i fi coborat in gat, si din cauza asta sa fie ragusita... Asta e destul de rau ca inseamna antibiotic.

Merci mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

da dar tot timpul ii aparea dupa o perioada de antibiotice...intreaba dr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Citat:
citat din mesajul lui gangurici_licurici

Salut

Am impresia, de vreo saptamana ca bebelusa mea de 2 luni este ragusita. In rest, nici un simptom, nu o doare nimic (ca nu plange), de mancat mananca la fel ca si inainte, rosu in gat nu are (am fost acum 2 zile la vaccin si dr. s-a uitat si in gat). Nu inteleg ce poate sa fie. Imi amintesc ca acelasi lucru l-am patit si cu Matei, dar el ar putin mai mare- adica avea vreo 7-8 luni. L-am dus si atunci la dr. (la dr. de familie+pediatru+ORL-ist- cel din urma m-a intrebat de unde stiu ca e copilul ragusit, ca nu vorbeste!!!!) si tot asa nu au gasit nimic. Pana la urma i-a trecut cu un remediu homeopat.
A mai patit cineva asa ceva? Nu inteleg de la ce ar putea sa fie- rece in mod evident nu mananca (mananca doar lapte la san), si noi nu am fost bolnavi in ultima vreme ca sa fi luat ceva de la noi. Si in plus lipsa de alte simptome ma intriga...

Numai bine

Ganguriciul


Ce intrebare idioata! Pai nu o vorbi, el, copilasul de 8-9 luni, dar asta nu inseamna ca nici nu scoate nici un sunet! Si o mamica isi da seama fara greutate daca vocea copilului s-a schimbat. Doamne, ce doctori!
Eu i-as mai face un exudat, ca sa stau linistita. Macar sa nu fie nimic.
Multa sanatate si sa iti creasca mari!

Mergi la inceput