Toxoplasmoxa

Toxoplasmoxa | Autor: camseby

Link direct la acest mesaj

Salut! Sunt bucuroasa ca v-am gasit, am nevoie de ajutor, m-am informat foarte bine datorita voua despre aceasta toxoplasmoza, mi-am facut analizele sa ma pregatesc pentru un bebe si am descoperit ca am virusul, am facut tratament cu rovamicina 2 luni sperand ca totul o sa fie bine dar analizele mele nu s-au schimbat, problema mea este ca am valoarea la IgG foarte mare adica 5060. Am IgM-ul negativ ceea ce este bine ca am anticorpi...bla...bla...nu am nici un fel de manifestari nimic,dar daca vreau sa fac un bebe nu este in regula cu aceasta valoare mare, doctorii nu au stiut sa-mi explice de ce este asa si dupa tratament, m-au indrumat catre un centru universitar la Iasi sau Bucuresti, nu sunt insarcinata si mi s-a spus sa mai astept. Va rog din suflet sa ma sfatuiti ce sa fac.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

mergi la bucuresti la sp victor babes sau la institutul matei bals.
medici de acolo sunt cei mai in masura sa te ajute.
succes cu bebe :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns minossota spune:

Daca iti este mai aproape Tg. Mures. Mergi la
Dr. Butiurca Domnica
Medic Primar Boli Infectioase,
Supraspecializare Parazitologie Clinica
Doctor in Stiinte.
Nr. telefon 0265-250.536
Adresa Clinicii este Clinica de Boli Infectioase Nr.II ,Tg. Mures, Str. Gheorghe Doja Nr.127.
Chiar acum are internata in spital o fata cu toxoplasmoza...care a pierdut ceva sarcini din cauza asta.
Este un medic de exceptie! Sun-o dimineata la telefon si spune-i despre tine si daca poti merge pentru niste teste.



Mamica de 2 baieti
Mihnea (20.01.2003)&Victor(10.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camseby spune:

mersi din suflet Minossota esti o dulce.

Mergi la inceput