Regasiri (28)

Regasiri (28) | Autor: angi_m

Link direct la acest mesaj


(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27)




"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Kokorina, te-asteptai, te-asteptai, si nu mai putui. Facui capitolul. Nu te supara pe mine


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La ceas de noapte apar si eu ca pupaza...la servici e mult de lucru, sefii stau cu okii pe mine ca pe butelie in ultimul timp, ba mai mult, mi-au facut un cont in business Skype si mi-au aruncat in oki o casca si-o lista cu 900 de contacte ce trebe sunate, asta e, macar daca englejii ceia ar vorbii o engleza cat de cat corecta sa se inteleaga om cu persoana, dar na ...

Cu alte cuvinte is rupta in 2! Dani se trezeste ba la 6 dimineata ba la 7! mergem in sufragerie(ca-i musai) si el calareste tv-ul, masinutele si carticica cu Mickey si eu mai motai cu juma de oki pe canapea...pan la 7.30 cand urla sus si tare echeeeeeee(leche= lapte), apoi face caca, apoi vrea suc apoi tot asa...deci pe la 7.30 spun adio si canapelei...aaaah, mai nou cere de 2-3 ori pe zi suc de portocale(in cutie d'aia de carton cu paiu) din care jumate varsa prin toata sufrageria..deci juma de cutie de 200ml inmultita cu 2 ori pe zi..cam tot atat trebe spalat pe jos...nu mai am timp de nimic..vreau femeie la curatenie!!! se ofera cineva la juma' de pret? ca de mult tot m-am gandit eu la varianta asta dar ma tot zgarcesc...apai pe ziua lu' Dani musai sa curat jaluzele, geamuri tot tot, ca doara vine tot claiu'

Dani e rebel! aaah, si plange cand il las la gradi...adica n-a plans in septembrie dupa o luna de vacanta si plange acum c-a lipsit o saptamana? daca si maine mai maraie am de gand sa vb serios cu directoarea, am impresia ca au schimbat iar don'soara..si nu-mi place, deloc!! ceva-i ciudat la el...trastornarile astea nocturne, plansul dintr-odata la cresa...i-o fii dor de gainile lu' buna-sa?


Kokorina, daca doar tusesc sandokani nu te impacienta, febra sa nu faca, cu muci sa nu se innece, pofta de papa sa nu scada...

dolores ...daca-ti spun ca se poate si mai rau ma crezi? adica fara nimeni sa te ajute, si cu casa, si cu servici, si copil si ..alte belele...tu nu trage capacul la butoi, ca ori intram cu tine, ori dupa tine...fii barbata!

dodo tu ce mai zici?

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Am uitat sa spui ca miercurea la cresa e zii de fructe, adica toti copii la gustarica de la 11 tre sa pape fructe. intreg, bucatele-n cutiuta cu capac, fiecare cum doreste, cum ii obisnuit, dar tre sa fie fructe...si cica obiceiul asta se face si la scoala, odata pe saptamana in loc de sandwich copii duc fructe in ziua respectiva...

ahhh, si fac gimnastica, nu stiu cum ca am lipsit la sedinta cu parintii, dar mi s-au cerut ciorapei extra pt gimnastica...in fiecare miercuri toti copii merg la cresa in trening! ha..vreau s-o vad si eu pe aia educatoare care face ceva cu 10 ca al meu...

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Mayayone-superba ANA !

kOKORINA-si la noi a fost la fel,zicea caca inainte,si acum nu mai spune si in plus,plange si alearga sa nu o schimb,degeaba ii spun eu ca sta cu el la cur ,ei ii e cald!!

sora ta insarcinata ???????vaaaaaaai,felicitari !! stiu ca va doreati . bravo ! sa fie intr-un ceas bun,sa aiba sarcina-nastere usoara si bebe sanatos !

cum mai sunt copiii?


CARLA-doar fiindu-i aproape poti ajuta un om sa treaca prin momentele de pierdere a unei persoane dragi..

DOLORES-multa putere iti doresc !!

DBUNNY-s-a linistit Dani la cresa? mai plange? ai aflat ce are?



nu mai stiu daca v-am mai spus de amestecul in limbi ,Sofía zice :
pige Ani corre (plange Andrés,fugi )

sau Andrés sta in fund si ii da cu putere cu palmele in tastatura de la calculatorul ei de jucarie,si ea ca sa scape de el ii zice "Ani ,cazi !" .adica ia hai nu mai sta tu in cur ca imi distrugi jucaria !

Azi a trebuit sa ies cu ea,a ramas nasha cu Andrés in casa si Sofía zicea "pa pa paco(parc) Ani " si i-a spus nasha ca Andrés nu merge,ca doar Sofía.el era in maxi cosi,jos .ea se duce ,apuca de cosulet si incepe sa traga cu greu si tragea si tragea si il tara asa pe jos ,pana la usa ,ganditi-va ca el are vreo 9 kile plus cat o mai avea cosul ..si striga "Ani paaa Ani paaa " sa il luam si pe el cu noi.





Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

gagix(vorba MIRONEI)....ma bucur sa vad cap nou,n-am citit din urma...am intrat sa va spun ca sant DISPERATA....pana sambata santem singurei....bai ce ma oftica andi asta cu firma lui cu tot...stati ca il intreb unde pleaca ,eu nu stiu unde inca...faptul ca lipseste cate o zi/noapte atunci cand pleaca la salzburg mai e cum mai e,dar cand pleaca cate 2 nopti si 3 zile,imi vine sa stau in unghii pe pereti....taman acu toata familia lui ii bolnava...iaca fleosc,o sa ma descurc eu.va am pe voi si mi-e de ajuns....tare va iubesc!pe toate,fara exceptie!pe cuvantul meu ...ia uitati ce va da kokorina la toate pe ziua de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Kokorina-tocmai ma plangeam sotului sa mai ia si el o zi libera sa respir si eu dar m-am gandit la tine cu doi si mi-au revenit fortele
daca ai nevoie de ceva noi suntem aici
eu ce sa mai zic de pampersi scapasem de tot de ei si am revenit iar face doar kaka la wc dar o sa scapam noi de el
felicitari matusicosarcina usoara ii doresc si bb sanatos

Mayaione-o scumpa Ana
Aelita-cred ca iti vine sa o mananci pe Sofia draga de ea
Roxana-ce mai faceti?

zilele astea am treaba,facem fatada de la bloc,am de sters geamurilela balcon il pun pe sot o sa fie schela pusa






Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Iar am ramas in urma cu cititul, am citit doar postarile din cap. asta, fug sa citesc ultimele pagini din celalalt.

Sa-ti traiasca nepotelul sau nepotica, Kokorina. Singura cu 2? Vai de fundul tau Eu mai am momente uneori cand imi vine s-o iau la goana, mai urlu la ei, uneori ii mai si ating( nu dati cu rosii, stiu, nu-i bine....dar mai ma lasa nervii, uneori, rar...dar se intampla).

Fug sa citesc.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

ROXANA

Citat:
Sa-ti traiasca nepotelul sau nepotica, Kokorina.

poate sant chiar doi,cine stie....poate doua nepotele,doi nepotei baietei sau un nepotel si nepotica.....ce mai conteaza,sanatosi sa fie...mersi mult!
da!!!!singura cu doi,cred ca pe duminica trebuie sa ma vopsesc pt ca mi se vor vedea firele albe scoase de copchii.

BAMBO....mersi mult!si na,acuma eu nu vreau sa o fac pe mama eroina dar ....cu un copil e floare la ureche.asa ca...spor la treaba si vezi nu defila prea fliu-fliu prin casa cande schela pusa


AELITA....mersi pt urare!daaa,si-a dorit tare mult bebe si uite ca s-a implinit in sfarsit.sant infoiata ca un cocos de mandra ce-s..si copchii mei vorbesc amestecat...m-a intrebat daca nu mi-e frica sa nu amestece mereu limbile..acu e normal sa vorbeasac si sa fie o intreaga amestecatura in capul lor dar li se vor aseza cunostintele in sertarasele care trebuie,nu-mi fac griji.
sofia o dulceata...

DBUNNY....da,trebuie de vazut ce-i cu schimbarea la dani,poate e ceva cu tante de acolo,sistemul sau....vezi tu,dar sa afli motivul sa stii pe care parte lucrezi.alaltaieri pascal a facut febra,i-am dat un supozitor si de atunci nu a mai facut,in schimb tusesc,cel mai tare sophia,cam sec si uite ca siropul care l-a luat sotul de la farmacie,nu-i mai rupe o data tusea asta,macar sa tuseasca cu secretii.am alt sirop si o incerc azi cu ce stiu eu...pofta de mancare nu prea are pascal,sophia mai linge blidele...le mai dau si niste vitamina c,poate le mai trece act de cat..
iti doresc si tie spor la treaba,ca vad ca v-a apucat pe toate harnicia.tu n-ai schele la casa?

ANGI.....cum sa ma supar pe tine??mersi de cap nou!

daa,deci ma asteapta razboiul stelelor.azi voi iesi cu copchii afara,numai noi 3....nu ca nu am mai iesit in formula asta,dar iesim fara nici un mijloc de transport....asa ca ma voi incalta cu cele mai usoare incalatri,imbracata subtire sa nu transpir de la alergat dupa copchii,rucsac in spate plin de "spaga"(suc de mere,"ciubucuri".....),sa-i momesc cand vreau sa o iau intr-o directie si ei o iau in alta,sau cand vreau sa dau adunarea intr-un punct...santem noi doar 3 dar si cand ne raspandim...asa scot din rucsacul cu maimute un "ciubuc" si asa adun si eu copchii de prin tufisuri,mormane de frunze uscate ..tineti-mi pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Azi n-a mai plans Dani, a intrat linistit...l-a dus tac'su...asta e...mai urmarim indeaproape situatiunea...

Kokorina, nu m-a apucat curatenia, pur si simplu-i musaaaaai! S-a oferit cumnata sa vina sa ma ajute, eventual sambata...si ce fac cu Dani? daca-i cald il las in curte, dar daca nu? m-ar fi mai util daca l-ar lua la ea acasa si eu as smotruii linistita, dar ea n-are masina...si sa ma trambalez eu...dute, du-l adu-l...nu iese bine socoteala la timp...

Al meu sot a inceput munca(de rahat, dar asta e) si are tura de la 11 la 5, aia insamna ca ora mea de pranz de la 2 la 3 s-a dus pe apa sambetei...adica merg la cresa dupa dani(15km), apoi mergem la soacra la masa(15 km) il las acolo pana la 5 sa-l ia tac'su, si eu vin iar la servici(inca 20km).
Kokorina neste miere in laptic cald? eu tot v-am spus reteta mea cu usturoiul fiert in lapte dar nimeni nu ma baga-n sama...o sa ajungeti voi la spusele mele...adica d'ale babelor...la noi functioneaza!

Aelita ce dulce Sofia! cum sa plece ea in 'paco' fara frate'su?

Dayanara? absenta nemotivata...dodo la fel?
Miro n-a venit cu poze de la chef...au chefuit 3 zile si 5 nopti si noua nu ne-a aruncat nici macar o maslina...

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

Citat:
Kokorina neste miere in laptic cald? eu tot v-am spus reteta mea cu usturoiul fiert in lapte dar nimeni nu ma baga-n sama...o sa ajungeti voi la spusele mele...adica d'ale babelor...la noi functioneaza!


jur ca nu stiu reteta cu usturoiul,la miere cald in lapte azi m-am gandit si deseara le bag,dar da-mi reteta cu usturoiul fiert in lapte....nu am citit-o pe nicaieri niciodata reteta asta...adica baba de mine nu tre s-o afle de la baba de tine???hai da-mi-o,.te rog!!

trimite-l si pe paco cu dani la cumnata,in vizita la rude...adica sa-l trambaleze el pe dani si tu sa-ti faci treaba.zic si eu...eu stiu cum e sa ai treaba si sa nu ai ce afce,unde te duce cu copchii....

Mergi la inceput