Ingineri fosti, viitori...(25)

Ingineri fosti, viitori...(25) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti

salvati-i inima lui Robert

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Gooood morning!

Vin si eu cu bunatatile cam pe la pranz, dar tot se cheama ca m-am deeanjat!

Deci, poftiti la , capucino, laptic, ciocolata calda, fresh de ce vreti voi, ceiut si nelipsita !

si va astept la povesti!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Am citit tot, dar am uitat ce am citit. Cred ca am nevoi de o tona de cafea. De doua zile domnisoara mea se trezeste din ora in ora. Dimineata, de oboseala, am scapat sticla cu lapte pe covor. Cred ca mai tarziu ma pun sa dorm macar o ora.
Kati sanatate multa lui Robert. Alex a avut febra 39 la varicela. Dr de familie insista ca e de la amigdale si i-a prescris augumentin. Noroc ca eu nu prea agreez antibioticele.
Anca incerc sa stau mai mult cu pustimea asa ca nu ar trebui sa imi ascunda dosarele. Nu de alta, dar sunt nervoasa cand mi se umbla in lucrusi si mai ridic tonul la ei.
Eu toate analizele le tin in dosar. Am cate unul pt fiecare membru al familiei, dar pt mine 4 (adica cate unul pt fiecare sarcina, unul pt tiroida si unul pt restul). cand avem o problemuta ne prezentam si cu dosarelul.
Claudia sa inteleg ca nu ii place puiului tau la engleza? Alex abia asteapta sa mearga. e drept ca doamna se joaca tare frumos cu ei (mai merge fetita unor prieteni). Alex mai mult de 30 de min nu se poate concentra asa ca doamna transforma totul in joaca.
Otilia incearca sa te odihnesti cat poti. burtica.
Cristina sper sa fie buna ideea si sa iasa totul asa cum iti doresti. hai, fruntea sus ca o sa fie bine .
Elena noi deocamdata am renuntat sa ne mai facem casa (au scazut preturile la apartamernte si nu ne-am mai incadra cu banii) dar sper eu sa ne facem o mica cabanuta din lemn unde sa pot sa stau vara cu copiii. Macar am sadit un pom pe pamant. Am plantat un par si ieri am mai luat doi meri si doi ciresi.


salvati-i inima lui Robert

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Claudia sambata e Sf. Mihai si Gavril.
Eu am foarte multi sarbatoriti.
Anca tu cand il serbezi pe iepumare?

salvati-i inima lui Robert

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

vin si eu din urma, ca vad ce active sunteti voi aici...
mii de multumiri nma pt gestul frumos de a lansa link pt Robert, deja il ajuti foarte mult prin agest gest, ca uneori nici banii nu mai sunt asa importanti, cand atata lume este langa el si-l sustine.
Ieri cica a virat si Fundatia banii, insa nu au inca confirmarea de virare parintii, speram sa fie totul ok.

Pisoias numai cuvinte de multumire si pt tine, pt randurile frumoase care mi le-ai adresat.
Pupici la toate fetele: claudia, katink, si la toata lumea.

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

pup si eu muschetarii si pe mami a lor, si pe toate inginerele cu puii din dotare!
noi tot cu febra, alte manifestari nu se vad inca. oricum nu ii voi da antibiotic cel putin trei zile, sa vedem daca ies sau nu bube, dupa aia mai vedem. deocamdata antitermice si atit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Miki incerc sa fac si eu ce pot.
Azi de ex am pregatit o geanta cu lucruri pentru o familie foarte saraca din Delta Dunarii. Am o prietena care merge in weekend acolo.

Kati sper sa scapati repede de febra.

salvati-i inima lui Robert

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut!
Avem si noi un caz de varicela la gradi, am vazut azi afis pe usa! eu sper ca ai mei sa faca cat sunt in gradi, daca nu am sa ma gandesc daca ii vaccinez sau nu!
Nico mersi ca mi-ai zis, ca si mami e Gabi si matusa-mea e Miha...noi nu suntem cu sfintii dar totusi ne felicitam si la sarbatorile ortodoxe! Lui Marc ii place tare mult la engleza,(dar fac numai 45 minute, eu as fi vrut macar o ora sa faca), de fapt e singurul loc unde merge cu placere, intr-o zi intorcandu-ne de la engleza pe drum imi zice: "mama eu va multumesc tare mult ca m-ati dat la engeleza ca tare mult imi place acolo, daca ai fi tu mica si tie ti-ar placea sa vii cu mine"! asa mi-a fost de drag de el, i-am povestit seara si lui tata-su! La fotbal de ex. imi zice ca nu vrea sa se duca, insa cand e acolo, ii place de n-ar mai pleca! Insa ma tin de el cu fotbalul!
Miha sper din suflet ca operatia lui Robert sa fie un succes! Doamne ajuta!

Eu culc copii imediat, le-am facut baie, sunt tare obositi, Luca nu a dormit azi asa ca sper sa nu se mai trezeasca de 4 ori la noapte! Asa s-a obisnuit si imi da desteptarea de 3-4 ori, asa ca Nico, Elena, nu sunteti singure...
Kati sper sa scapati repede de febra!

pupici la toata lumea si pe curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Fetelor, buna seara. Dupa cum vedeti am schimbat rutina: nu mai apuc sa scriu dimineata asa ca scriu tarziu in noapte. Acum am zis ca gata pt azi, mai trebuie omul sa si stea.
Am o veste buna: S-a incheiat primul proces al nasilor acum au cale libera sa deschida dosarul de adoptie. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si sa se termine cat mai repede!
Am fost si la spital si i-am vazut pe mami si pe bebe. Bebe e bine, n-are treaba...cred ca visa ca sugea tzitzi cand am fost! Avea o mutra! Tare dragalas este. Mami in schimb....de aratat arata surprinzator de bine dar nu se poate misca decat cu eforturi uriase si cred ca asta o deprima foarte rau. A zis asa cu jumatate de gura ca e tare dragut bebe dar ca ea nu poate sa stea cu el...nu poate nici in brate sa il tina. Din ce in ce ii e mai clar si ei si noua, tuturor, ca recuperarea va fi extrem de dificila si de durata. Abia luni pleaca acasa dar nu cred ca se va descurca fara ajutoare.
Nico, iarta-ma ca am fost asa monosilabica azi, saptamana asta e de FOC.Vine munca din toate partile si eu sunt numai una. Pe Iepumare il sarbatorim weekendul viitor cand o sa ne chemam prietenii la tara. Dar i-am comandat un cadou surpriza pentru luni cand e ziua lui...sper sa reusesc sa il tin ascuns undeva bine, ca niciodata nu sta cuminte daca stie ca primeste un cadou..si mie imi place sa i-l dau in ziua exacta...nu mai devreme sau mai tarziu.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Anca, zi-ne si noua ce cadou ai pregatit sotului.
Si eu ar trebui sa ii mai cumpar cate ceva sotului, sa vada ca ma mai gandesc si la el cateodata.

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata buna, dragele mele!

Prima data va servesc micul dejun, apoi o sa incerc sa mai intru cu un mesaj, ca am un clenci la inimioara care nu-mi da pace de ceva vreme si tare-as avea nevoie de niste sfaturi si idei, ca-s un pic blocata!

Deci, poftiti la , laptic, capucino, ciocolata calda, ceiut, fresh de orice vreti si-o delicioasa , sa ne mearga toate din plin, asa cum ne dorim!

si revin ... sper!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput