Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Crema contur ochi

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

asiza
asiza
membru senior

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com

Romania
cluj-napoca
(CLUJ)

3274 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 02/11/2008 :  15:20:51 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite asiza un Mesaj Privat

Crema contur ochi

Ce fel de crema/e contur ochi ati testat si sunteti multumite, astfel incat ati recomanda si altora utilizarea lor? Si de la ce varsta?

Sar'na de raspunsuri!

Oana cu Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Tisina
Tisina
membru junior

Romania, BUCURESTI
1305 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 02/11/2008 :  15:44:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tisina un Mesaj Privat
Eu zic sa folosesti creme din aceeasi gama ca si pentru ten. Cea pe care o folosesc eu acum si sunt multumita este de la Aslavital. Dar, cum spuneam, folosesc toata gama (crema de zi, de noapte, contur pentru ochi, demachiant si tonic, masca...) Mie mi-a facut bine la ten. Pare mai luminos si mai catifelat. Depinde si de tipul tau de ten.

Tisina
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
gabi30
gabi30
membru incepator

Romania, cluj napoca
245 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 02/11/2008 :  16:55:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabi30 un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Tisina

Eu zic sa folosesti creme din aceeasi gama ca si pentru ten. Cea pe care o folosesc eu acum si sunt multumita este de la Aslavital. Dar, cum spuneam, folosesc toata gama (crema de zi, de noapte, contur pentru ochi, demachiant si tonic, masca...) Mie mi-a facut bine la ten. Pare mai luminos si mai catifelat. Depinde si de tipul tau de ten.

Tisina

Folosesc si eu gama Aslavital in afara de crema contur ochi care imi usuca pielea din jurul ochilor.Pentru ochi imi face bine gelul contur ochi de la Hofigal cu Q10.
Gabi
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
cristina1974
cristina1974
membru junior

United Kingdom, London
1014 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 02/11/2008 :  17:15:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicristina1974 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristina1974 un Mesaj Privat
Buna, OAna!
In materie de crema de ochi, eu folosesc numai de la Dior. Si e bestiala, in sensul ca nu am nici cel mai mic rid,chiar daca am 34 de ani.
Nu mai stiu cat e i Romania, de fapt nu am stiut niciodata, insa aici e ceva de genul 55-60. Insa merita toti banii.

Te pup

Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia

rall
membru stang

Donator pentru SaraDonator pentru dianaDonator Parohia GlodeanuDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Mexico,
2600 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 02/11/2008 :  21:03:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rall un Mesaj Privat
Eu am 25 de ani, am o crema pentru contur ochi de la Cosmetic Plant, cu ceai verde si Q10. Ma machiez intens / zilnic si dupa demachiere simt zona ochilor uscata, mai ales iarna.
Pot spune ca ma scapa de senzatia asta, pe moment, insa pe termen lung nu am vazut nici un alt efect.

Bratu Monica
membru matur

Romania,
1755 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 02/11/2008 :  21:16:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Bratu Monica  Trimite mesaj yahoo luiBratu Monica Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bratu Monica un Mesaj Privat
Eu ma impac foarte bine cu uleiul de migadale de la plafar.Merita incercat.

Monikka

vacanta Moeciu 2008
Ashera
Ashera
The One

Romania, Timisoara
1241 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 05/11/2008 :  16:19:14 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Ashera  Trimite mesaj yahoo luiAshera Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ashera un Mesaj Privat
LIFTACTIV PRo de la VICHY

Si eu folosesc toata gama de la Vichy, si sunt foarte bune. Si la pret sunt accesibile.

Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u
danis
danis
membru junior

Donator proiect ursici
 Romania
1098 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 05/11/2008 :  21:58:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danis un Mesaj Privat
eu folosesc crema contur de la nivea si ma impac bine cu ea
am mai incercat l'oreal si vichy si sunt OK si acelea

aniela23
membru junior

United Kingdom,
640 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 08/11/2008 :  15:10:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aniela23 un Mesaj Privat
Eu am folosit tot felul de creme de ochi, de la cele ieftine pana la creme foarte scumpe si renumite(mi-e si rusine sa scriu aici cat de scumpe) pt ca sunt obsedata de ridurile si cearcanele de la ochi(arat de parca n-am mai dormit de la gradinita). Va spun sincer ca nu am vazut nici o diferenta de la a crema la alta, singura diferenta am vazut-o atunci cand nu foloseam deloc crema. Deci cred ca singurul secret este ingrijirea CONSTANTA a pielii, curatere in fiecare seara si dimineata, masarea cu grija a pielii atunci cand aplicam crema.

nikole
member of Human Kingdom

Brazil, SP
3007 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 09/11/2008 :  06:10:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinikole Adauga semn de carte la raspuns Trimite nikole un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Bratu Monica

Eu ma impac foarte bine cu uleiul de migadale de la plafar.Merita incercat.

Monikka

vacanta Moeciu 2008

Subscriu, e f bun intr-adevar.
Eu acum folosesc de la L'occitane un tratament ptr ochi, si ptr ten uleiul de migdale.

"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec
roxana1974
roxana1974
Twisted Witch

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, Cluj
6838 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 09/11/2008 :  15:23:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroxana1974 Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxana1974 un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui cristina1974

Buna, OAna!
In materie de crema de ochi, eu folosesc numai de la Dior. Si e bestiala, in sensul ca nu am nici cel mai mic rid,chiar daca am 34 de ani.
Nu mai stiu cat e i Romania, de fapt nu am stiut niciodata, insa aici e ceva de genul 55-60. Insa merita toti banii.

Te pup

Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia

cristina, pls da-mi detalii, care anume, cum se numeste...

It's the first day of the rest of my life!
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com