Crema contur ochi

Crema contur ochi | Autor: asiza

Link direct la acest mesaj

Ce fel de crema/e contur ochi ati testat si sunteti multumite, astfel incat ati recomanda si altora utilizarea lor? Si de la ce varsta?

Sar'na de raspunsuri!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Eu zic sa folosesti creme din aceeasi gama ca si pentru ten. Cea pe care o folosesc eu acum si sunt multumita este de la Aslavital. Dar, cum spuneam, folosesc toata gama (crema de zi, de noapte, contur pentru ochi, demachiant si tonic, masca...) Mie mi-a facut bine la ten. Pare mai luminos si mai catifelat. Depinde si de tipul tau de ten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tisina

Eu zic sa folosesti creme din aceeasi gama ca si pentru ten. Cea pe care o folosesc eu acum si sunt multumita este de la Aslavital. Dar, cum spuneam, folosesc toata gama (crema de zi, de noapte, contur pentru ochi, demachiant si tonic, masca...) Mie mi-a facut bine la ten. Pare mai luminos si mai catifelat. Depinde si de tipul tau de ten.

Tisina


Folosesc si eu gama Aslavital in afara de crema contur ochi care imi usuca pielea din jurul ochilor.Pentru ochi imi face bine gelul contur ochi de la Hofigal cu Q10.
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna, OAna!
In materie de crema de ochi, eu folosesc numai de la Dior. Si e bestiala, in sensul ca nu am nici cel mai mic rid,chiar daca am 34 de ani.
Nu mai stiu cat e i Romania, de fapt nu am stiut niciodata, insa aici e ceva de genul £55-60. Insa merita toti banii.

Te pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu am 25 de ani, am o crema pentru contur ochi de la Cosmetic Plant, cu ceai verde si Q10. Ma machiez intens / zilnic si dupa demachiere simt zona ochilor uscata, mai ales iarna.
Pot spune ca ma scapa de senzatia asta, pe moment, insa pe termen lung nu am vazut nici un alt efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Eu ma impac foarte bine cu uleiul de migadale de la plafar.Merita incercat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

LIFTACTIV PRo de la VICHY

Si eu folosesc toata gama de la Vichy, si sunt foarte bune. Si la pret sunt accesibile.



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

eu folosesc crema contur de la nivea si ma impac bine cu ea
am mai incercat l'oreal si vichy si sunt OK si acelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Eu am folosit tot felul de creme de ochi, de la cele ieftine pana la creme foarte scumpe si renumite(mi-e si rusine sa scriu aici cat de scumpe) pt ca sunt obsedata de ridurile si cearcanele de la ochi(arat de parca n-am mai dormit de la gradinita). Va spun sincer ca nu am vazut nici o diferenta de la a crema la alta, singura diferenta am vazut-o atunci cand nu foloseam deloc crema. Deci cred ca singurul secret este ingrijirea CONSTANTA a pielii, curatere in fiecare seara si dimineata, masarea cu grija a pielii atunci cand aplicam crema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bratu Monica

Eu ma impac foarte bine cu uleiul de migadale de la plafar.Merita incercat.

Monikka

vacanta Moeciu 2008



Subscriu, e f bun intr-adevar.
Eu acum folosesc de la L'occitane un tratament ptr ochi, si ptr ten uleiul de migdale.

"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina1974

Buna, OAna!
In materie de crema de ochi, eu folosesc numai de la Dior. Si e bestiala, in sensul ca nu am nici cel mai mic rid,chiar daca am 34 de ani.
Nu mai stiu cat e i Romania, de fapt nu am stiut niciodata, insa aici e ceva de genul £55-60. Insa merita toti banii.

Te pup


Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia


cristina, pls da-mi detalii, care anume, cum se numeste...

Mergi la inceput