Cedez excursie Roma pt 2 persoane

Cedez excursie Roma pt 2 persoane | Autor: witchy_witch

Link direct la acest mesaj

Rog moderatorii sa nu imi stearga topicul, pentru ca nu are scop comercial, ci doresc doar sa cedez o rezervare pentru a=mi recupera banii cheltuiti....

Din motive personale suntem nevoiti sa renuntam la o excursie la Roma de 5 zile, pe care am rezervat-o la niste preturi extrem de bune si la hotel si la avion. Este pentru 2 persoane, avionul a costat 640 RON in total (ambele bilete, cu tot cu TVA, au extra spatiu pentru picioare). Hotelul poate fi anulat, dar l-am prins de asemenea la o super-reducere, este la numai 280 Euro pentru 5 zile (4 nopti) cu mic dejun inclus (nu exista nicio alta taxa in afara de cei 280 Euro).

Hotelul este central, chiar langa Termini, in centrul istoric al Romei, chiar langa cele mai vestite puncte de atractiei ale Romei (Colosseum, Fontana di Trevi, etc). Are 3 stele, si este extrem de laudat de cei care au stat aici, puteti vedea detalii despre hotel aici:

http://www.booking.com/hotel/it/serena-roma.html?sid=223b0bf5c001afc705526e33021442c6
TOTAL CAZARE, 2 PERSOANE = 280 EURO


Detaliile zborului sunt:
Bucharest 10 Nov ora 06:10 */*/* Rome - Ciampino 10 Nov ora 07:15
Rome - Ciampino 14 Nov ora 20:50 */*/* Bucharest 14 Nov ora 23:50
[b]TOTAL AVION, 2 PERSOANE = 640 RON[b]

Pentru cei interesati sa preia aceasta excursie, CU sau FARA cazare (care poate fi anulata, asa cum spuneam) va rog sa ma contacteze pe privat. Multumesc mult, sper sa fie cineva interesat si sa ne recuperam banii.

P.S. Cred ca mai exista o mica taxa pentru schimbarea de nume pentru biletele de avion, dar eventual o vom suporta noi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Nu vreau sa te deazamagesc dar aici in Canada biletele de avion nu sunt transferabile si ma indoiesc sa fie transferabile in Romania.
In cel mai bun caz depinde de linia aeriana platesti un penalty si poti schimba data biletele sunt valide un an din ziua cand au fost facute, dar numele nu este posibil sa fie schimbat decat daca este Business class .
Ai verificat asta cu agentul tau de turism?poti primi credit sau poti schimba numele ? Pot sa stiu ce linie aeriana este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Daca e cu o cursa low cost sunt transferabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Inseamna ca voi sunteti mai norocosi> la noi cei cu low cost nu ne mai dau nici macar credit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

noi am renuntat in vara la o excursie in Grecia, dar ne-am adresat agentiei care ne-a dat biletele. ei ne-au luat biletele inapoi, si peste cateva zile ne-au returnat si banii. cred ca agentia are aceasta datorie... mai ales daca mai este timp pana la plecare. lor le este mult mai usor sa gaseasca pe cineva.
si eu stiu ca biletul de avion este netransferabil, chiar si la low cost. dar poate ca intre timp s-au mai schimbat lucrurile.

sper sa gasesti pe cineva.





Kari

Si iata secretul meu, unul foarte simplu:numai cu inima poti vedea ce este drept, pentruca esentialul este ascuns privirii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witchy_witch spune:

Biletele acestea sunt TRANSFERABILE< sunt luate prin wizzair si scrie si pe site la ei, am si sunat. Se pot transfera oricand, nu mai tarziu de 3 ore inaintea zborului. Se modifica ori numele ori data zborului, se plateste o taxa (pana in 15 Euro).

Nu avem agentie, am cumparat singuri biletele de avion si am facut rezervarea la hotel pe booking..com asa incat nu are nimeni nicio datorie fata de noi. Am gasit insa aceasta excursie de 5 zile la Roma la aprox. 450 Euro in total cu cazare la un hotel super bine pozitionat, asa incat ar fi si pacat de aceasta rezervare.



Mergi la inceput