Ce culoare vor avea ochii bebelusului?

Ce culoare vor avea ochii bebelusului? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Ce culoare vor avea ochii bebelusului? Culoarea ochilor bebelusului este un subiect fascinant care i-a preocupat pe viitorii parinti dar si pe cercetatori timp de secole – pana cand stiinta ne-a oferit un mod mai bun de a intelege culoarea ochilor si modul in care se transmite... cititi www.desprecopii.com/info.asp?id=1507" target="_blank">despre ce culoare vor avea ochii bebelusului aici.

o sarcina usoara si copii sanatosi,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

...am citit articolul de pe site si chiar m-am amuzat putin...sa va spun despre mine ca am ochii cand verzi cand albastri...se schimba..sotul ii are caprui...sunt chiar curioasa ce culoare vor avea ochisorii lui bebe

6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Interesant articolul.
gabi, eu am tot asa - ochii albastri-verzi, sotul ii are caprui si copilul a iesit cu ochii albastri-albastri, asa au fost de la inceput, nu si-au schimbat deloc culoarea pe parcurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si pe mine m-a interesat subiectul la vremea aia
Giulia se nascuse cu ei de un albastru inchis-negru, apoi i-au devenit de o nuanta deschisa de albastru, acum ii are verzi I-a mostenit de la tata`so.



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Interesant articolul.
gabi, eu am tot asa - ochii albastri-verzi, sotul ii are caprui si copilul a iesit cu ochii albastri-albastri, asa au fost de la inceput, nu si-au schimbat deloc culoarea pe parcurs.



si eu m-as bucura sa aibe ochisorii albastrii...ar fi frumos...sper sa fie asa...voi vb eu cu el in burtica

6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabryella81

...am citit articolul de pe site si chiar m-am amuzat putin...sa va spun despre mine ca am ochii cand verzi cand albastri...se schimba..sotul ii are caprui...sunt chiar curioasa ce culoare vor avea ochisorii lui bebe
6


Exact asa si eu: verzi - gri-albastri (depinde de soare), sotul caprui, copilul are ochii negri! (exact ca fratele meu)

Mariana, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonaiani

Citat:
citat din mesajul lui gabryella81

...am citit articolul de pe site si chiar m-am amuzat putin...sa va spun despre mine ca am ochii cand verzi cand albastri...se schimba..sotul ii are caprui...sunt chiar curioasa ce culoare vor avea ochisorii lui bebe
6


Exact asa si eu: verzi - gri-albastri (depinde de soare), sotul caprui, copilul are ochii negri! (exact ca fratele meu)

Mariana, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
Povestea nasterii


Si eu la fel : verzi-albastri , sotul caprui, copilul caprui(la inceput au fost verzulii)

_

Roxana , mami de bubu Luca Teodor (05.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna mamici ... forumul la o cine doreste cu cea mai mare placere
la noi e asa: eu - ochi caprui+ sotul- ochi albastri =strunf cu ochi albastriasa cum am zis de la inceput ca o sa aiba
la nasii nostrii nu se prea potriveste tabelul: amandoi sunt cu ochii caprui si fetita are ochi albastii


Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

la noi..eu cu achi verzi-albastrii, sotul ochi caprui....prichindelul are: ochi caprui

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 6 +

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Am o carte in care scrie ca, culoarea caprui predomina.Eu ii am caprui, sotul negri.Mama verzi, soacra albastri, tata caprui, socrul caprui.Bb Alessio a iesit cu ochii negri.Am sperat totusi sa se faca o minune si sa ia ochii mamei.Din 4 frati cat am fost nici unul nu a luat culoarea verde!






ALESSIO comoara mea, 07.06.2008

S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

La noi e asa: eu - verde inchis, sotul albastri- verzi in functie de lumina, iar fetitza albastru curat; la nastere i-a avut albastru inchis.




Mergi la inceput