Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali_deiu spune:

Buna mamicilor.

Eu am in burtica o fetita de 28 sapt. Din sapt 5 pana in sapt 21 am vomitat si sufletul din mine. Acid, arsuri etc. Pe toata perioada sarcinii ma insoteste scumpa mea SINUZITA. Nu stiu cat de normal e sa scuipi toata ziua, m-am saturat. Scuip sange din gat si imi curge sange din nas. De sarbatori aveam varicela si 3 sapt m-a chinuit maseaua de minte Unde mai pun poftele (cirese, visine, lubenita, prune, corcoduse etc). Fructe care nu se gasesc in copaci acum:)) Una peste alta voi naste mai devreme de termen si deja m-a luat putin frica... am 21 de ani si e prima sarcina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbescu spune:

Sunt in 22 de saptamani si sunt la prima sarcina.Din fericire pana acum mi-a fost bine.Singura problema pe care am avut-o a fost somnul in primele saptamani.Pur si simplu nu imi puteam tine ochii deschisi iar despre pofte pe care le-am avut dinainte cu putin timp sa aflu ca sunt insarcinata au fost covrigii si salamul,as fi mancat non-stop in special salam.Acum ne mai doare una alta dar e si burtica mare si sa nu uit ne deranjeaza parfumurile :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaraB spune:

Si eu sunt tot la prima sarcina -32 saptamani.In afara de primele 3 luni care au fost mai grele (usoare sangerari ,greturi ,oboseala)sarcina mea a fost una relativ usoara si placuta.Si eu am trecut prin faza in care pofteam la mezeluri toata ziua -citisem ca nu e indicat sa mananci si deci ....
Acum doar durerea de picior drept ma mai supara ocazional.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

dara eu am 5 saptamani si 5 zile si am avut ceva sangerari usoare , fara dureri ..am facut fertilizare in vitro ..imi doresc acest copil ff mult ..fetelor ati mai avut asemenea sangerari usoare ?ca sunt speriata..azi dimineata mi-a fost ff rau aproape sa vars (asta cred ca e de bine)la 5 saptamani am fost la eco ..era totul bine

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1982 spune:

buna fetelor ,sunt si eu nou venita pe forum si as dori sa ma ajutati si pe mine cu cateva raspunsurii.
Sunt la al treilea fiv si astazi sunt in a saptea zi de la ET,simptome nu prea am ca cele ce care le-am vazut insirate de voi dar sar pute la mine sa fi prea repede pentru ele, unele mici neobisnuinte parca au aparut si la mine cum ar fi , am vanturi mai dese ca de obicei iar suni nu sunt intariti dar parca la atingere sunt mai rotunzi ca de obicei si mai degraba am senzati ca sunt a niste balonais nu moi si lasati ca deobicei,adevarul este ca nu prea pot sa i mi dau seama deoarece ai mei sunt cam mari.O alta simptoma care nu am avut-o la celelalte FIV este ca pana aseara ma intepat burta cand in partea dreapta(mai mult)can in stanga si uneori parca ma tinea ceva sau ma apasa cevava in mijlocul burti cam la trei degete injos de buric. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu raspunsuri si credeti ca este relavant daca as face acuma un test de sarcina?Cele care doriti sa ma ajutati cu informatii o puteti face si pe adresa mea de email Petrisor_Corina@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1982 spune:

te rog monaramona poti sa i-mi spui si mie daca pana la analiza de bthcg ai avut ceva simptome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

eu am facut crioet(cu congelati)..si am facut 3 si simtomele au fost diferite la toate 3 la ultima la care s-a prins am avut dureri de spate si de burta in ziua 5 si 6 si atata..nici inainte si nici dupa nu am avut nimic..dar si la celelalte am avut dureri..deci daca corpul meu s-a comportat diferit de fiecare data cred ca si al tau este diferit..nu te poti lua dupa semne , ai incredere ca va fi bine si roaga-te la DDasta e tot ce poti face

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1982 spune:

multumesc frumos de raspuns,si pe mine ma durut burta ,mai exact parca ma intepa si injunghia nu foarte tare dar ma deranja.
Eu de data asta am avut 6 foliculi dintre care 5 au fost goi si mi a facut transfer doar cu unu ,acesta unu a crescut foarte mare si asa s a hotarat doctorul sa mi l transfere ca eu nu prea am vrut am zis ca repet luna urmatoare tratamentu ,dar acuma astept bthcg si sper sa ma ajute si pe mine bunu Dumnezeu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1982 spune:

astazi in a 12 zi de la ET am facut bthcg si mi a iesit valoarea de 8,79, in conditiile in care ce de la laborator scriu pe rezultat 0-5 negativ , 5<25 neconcludent se recomanda repetarea dupa 2-3 zile si <25 pozitiv, va rog sa imi souneti si voi ce parere aveti si daca mai pot spera sa am un rezultat pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kinderashh spune:

Heiiiii burticilor

Eu vreau sa spun ca nu am avut nici o problema pana acum, nu greturi,nu dureri de burta prea mari...insa ce ma deranjeaza si acum este faptul ca merg prea des...extraordinar de des la toaleta.Si eu stiam ca daca ai stari rele se zice ca faci fetita, eu care nu am avut nici o problema s pare ca tot o tititza o sa am...care la ecografia p care am facut-o la 17 sapt era tare neastamparata de s-a mirat si doctorul de ea

Va doresc sarcina cat mai usoara si mai ales frumoasa alaturi de bebeii vostrii din burtica.



Mergi la inceput