Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns haille26 spune:

Buna, viitoarelor mamici! Si eu am DPN sf. ianuarie-1 febr. 2010, am 18 saptamani si aseara parca am simtit ca misca in partea stg. Nici nu stiu cum ar trebui sa simt. Oricum, retin data. Sper sa fie o sarcina usoara si fara probleme ca si pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxxa64 spune:

Hello,

Nu am mai intrat de ceva timp pe aici :)... La multi ani pentru ieri pe cine cheama Alexandra :). Ma ajutati si pe mine cu un raspuns pls? Sambata am avut o scurgere maronie... putin nu mult. Duminica numai aveam nimic.... insa de ieri ma dor sanii cam rau. Luna trecuta mi;a venit ciclu pe 6 august... deci pe un 5 ar trebuii sa vina. Credetzi ca poate fii vorba de o sarcina?? sau este doar gandul din creierii mei? Pana acum nu am avut scrugeri maronii inainte de ciclu... Daca aveam imediat imi venea ciclu..(in cateva ore).

multumesc mult pentru raspunsuri,

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui haille26

Buna, viitoarelor mamici! Si eu am DPN sf. ianuarie-1 febr. 2010, am 18 saptamani si aseara parca am simtit ca misca in partea stg. Nici nu stiu cum ar trebui sa simt. Oricum, retin data. Sper sa fie o sarcina usoara si fara probleme ca si pana acum.




Bine ai venit, haille26. Sarcina usoara si un bebe sanatos.

18+ (Amaris)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinabadici

buna fetelor
Am 34de saptamni si pot zice ca am trecut prin tot ce inseamna "simptome jenante ale sarcinii":-
-am vomitat in fiecare zi tot ce mancam timp de 8saptamni, de atunci am ramas cu arsuri gastrice :(
-am suportat o durere groaznica de masea de minte pe la sapt 15(nu s-a bagat nici un medic stomatolog deoarece eram gravida)
-acum am ameteli , simt ca imi fuge pamantul de sub picioare, ma doaare spatele ingrozitor , adorm foarte greu deoarece nu pot sa respir(desi dorm cu 2perne sub cap din cauza arsurilor)
-mi s-au umflat picioarele (glezna) si noaptea ma dor inchieturile la maini si imi amortesc(mai pun cate o fasa elastica dar degeaba)
-aaaa ca sa nu mai zic ca am o sensibilitate la sani , nu pot sa ating cu nimk ca ma ustura si inebunesc daca sotul pune mana
-pe lanaga toate astea bb-ul meu imi mai da si cate un ghiont in ficat de ma pune jos .
Acum intrebarea mea este : Ce mai urmeaza??? Este cineva "mai mare decat mine" si sufera de ceva in plus???
Asi vrea sa stiu la ce sa ma mai astept desi nu prea mai conteaza
Importnat bebe sa fie bine





Citind prin ce ai trecut imi dau seama ca sarcina mea e super usoara! Fericita de mine!!!!

18+ (Amaris)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

gratiana noi ink avem 17 sapt de sarcina. acum e bine. dar pe la 31,32 de sapt sa ne vezi. pe parcurs apar toate neplacerile.
bine venisi halle in club.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio26 spune:

Buna Fetelor!
sunt noua pe aici si sunt la a doua sarcina cu 7 saptamani, problema mea mare este ca senzatiile sunt diferite totale fata de prima sarcina. deja am stat in spital si era sa pierd bebelusul, am stari permanente de lesin din cauza tensiunii foarte mici, si iau si tratament cu utrogestan pentru metinere. s-a mai confruntat cineva dintre voi cu situatia mea?...adica acelasi tratament si tensiune mica? ...ca eu simt ca dau in depresie cand vad ca nu pot face nimic din cauza starilor mele si cel mai tare ma tem pentr bebe sa nu pateasca ceva. aaa si si fetita mea plange tot pe langa mine sa o iau in brate si nu pot sa o alint fiinca eu cad jos din cauza starilor de rau
mi-ar ajuta mult un sfat de la voi
multumesc de pe acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hatsumomo spune:

Citat:
citat din mesajul lui haille26

Buna, viitoarelor mamici! Si eu am DPN sf. ianuarie-1 febr. 2010, am 18 saptamani si aseara parca am simtit ca misca in partea stg. Nici nu stiu cum ar trebui sa simt. Oricum, retin data. Sper sa fie o sarcina usoara si fara probleme ca si pana acum.

bun venit in lumea gravidutelor haille sarcina usoara in continuare iti doresc sa fie exact asa cum vrei tu

39 +
DPN 15.09.2009 AMR 5 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hatsumomo spune:

si refritor la simptome ..stiti vorba aceea ;"nu zice hop pana nu ai sarit gardul" pana la sfarsitul sarcinii pot aparea tot felul de neplaceri
scapi de una dai de alta ca in final sa le uiti pe toate
succes tuturor gravidutelor sper sa treceti cu brio peste aceste mari incercari

39 +
DPN 15.09.2009 AMR 5 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Doamne, ce ati mai suferit unele dintre voi...Important e rezultatul.

La mine a fost intr-adevar usor, n-am avut mai nimic....abia acum,la sfarsit cateva arsuri(cam neplacute) si oboseala...Obosesc imediat. Dar cum peste cateva zile vine bebitza....gata!

Andrushca 37+
Sophie, our sweet baby, we luv' u!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna gravidutelor!
nu am mai scris nimic de ceva timp.
am si eu o nelamurire, nu mai tin minte de la prima sarcina. mi-au aparut deja arsurile pe gat. seara ma linistesc tare greu. nu e prea devreme sa imi apara arsurile? am 4 luni jumate.

Mergi la inceput