Simptome jenante ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ally000 spune:

Buna,
Sunt si eu o viitoare mamica( sper, testele imi arata ca as fi insarcinata), problema mea este ca sufar de o constipatie cronica pe care in ultimii 5 ani am "ajutata'o" cu ceai antiadipos.Nu stiu dc mai am voie sa folosesc in timpul sarcinii asa ceva si daca nu , ce as putea sa fac, cu ce as putea substituii asta ...ptr a nu ajunge o data pe saptamana la clisma sad.Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuzzaice spune:

Multumesc pentru raspuns Tessh.
Si tie sarcina usoara

[link=http://pregnancy.baby-gaga.com/][image noborder]http://tickers.baby-gaga.com/p/boa044bb_.png[/image][/link]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

salut, sunt noua si e prima data cand scriu. sunt insarcinata in 8 saptamani si aseara si azi dimineata, de ambele dati dupa contact sexual am avut niste scurgeri maronii. dar doar atunci si nici un fel de alta scurgere ulterior. A mai patit cineva asa? Sarcina e confirmata la eco transvaginala si medicul a zis ca totul e ok.

Ma puteti ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelya_ spune:

Iti recomand sa-ti suni medicul.
Medicul meu mi-a zis ca la cea mai mica scurgere sa-l sun
Mie de exemplu , mi-a zis medicul sa am mare grija cu contactele sexuale deoarece am un chist pe ovar care se poate sparge.
Ai mare grija
Camelia 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lastarica spune:

te rog sa te prezinti la doctor de urgenta ca scurgerile nu sunt normale
am avut si eu probleme si mi-a recomandat utrogestan pana in luna a 5 a. multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

update: am vorbit cu medicul si mi-a zis sa nu imi fac griji ca daca nu au continuat e ok. doar ca mi-a interzis momentan sexul... :((((((
maine ma duc la dr ca sa ma si vada, poate imi ridica interdictiile astea.

Bine ca nu am patit nimic mai grav, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haille26 spune:

Pt. Ally000: si eu sunt insarcinata in 9 saptamani, ma confrunt cu constipatie de vreo 2 ani si acum, in timpul sarcinii, s-a accentuat, mai ales ca trebuie sa iau fier. Fierul asta ma constipa ingrozitor. E groaznic, ma simt cam rau din cauza asta, dar incerc sa maninc fructe (sucul de mere proaspat stoarse da rezultate bune), iaurturi si multa apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabadici spune:

pt danalya9- Din pacate si eu am acceasi problema ca si a ta. Eu ma dau cu o crema de la Mustela speciala pt vergeturi dar in zadar , am incercat si cu ulei de masline si la fel.Contiunui sa ma dau cu crema aia ca vad ca le mai stopeaza.Mi-a zis o prietena dermatolog ca dupa ce nasc o sa se retraga si pana atunci sa dorm cu picioarele p o perna mai inalta
Sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Buna.Si eu am de cateva zile probleme cu constipatia desi mannc multe fructe si beau apa .Mi-e teama sa fortez .Voi cum ati rezolvat?

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_rosa spune:

Salutare tuturor, sunt si eu o viitoare, deocamdata ma chinui cu starile de greata si voma matinala (care nu mai e asa de severa), insa am o intrebare la voi : in primul trimestru v-ati facut testul ptr toxoplasmoza? mi-e cam teama ca am o catelusa si sa nu ma fi afectat in vreun fel...

Catalina 8+

Mergi la inceput