Simptome jenante ale sarcinii

Simptome jenante ale sarcinii | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Un articol despre www.desprecopii.com/info.asp?id=1506" target="_blank">6 simptome jenante ale sarcinii.

Mai aveti alte povestiri despre peripetii jenante din timpul sarcinii? Cu mentiunea ca gravidutelor li se iarta aceste peripetii :)

O sarcina linistita si copii sanatosi va ureaza,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aliki4god spune:

buna!
sunt insarcinata in 14 saptamani dar am dureri groaznice la burta in partea de jos. Imi puteti spune care ar putea fi cauza si ce as putea face pentru a remedia aceasta durere? Poate fi din cauza cresterii sau dezvoltarii fatului?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1980 spune:

buna
sunt gravi in 20 sapt
daca ai dureri ca la ciclu ar fi bine sa mergi de urgenta la dr. Si eu am dureri dar ceea ce simt eu este o durere ascutita , din cauza ca sarcina apasa pe vezica. Asa nu este o problema, doar ce ti-am zis la inceput. E bine sa mergi la dr. ca sa nu mai ai nici o grija.
Te pup si sa ma tii la curent.

cristina 20+ de cosmin ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

buna fetelor,

din simptomele obisnuite, pentru mine e foarte jenanta constipatia, pe care o simt in relatie directa cu baloarea.

am ajuns sa ma gandesc de 3 ori inainte sa bag ceva in gura, noroc ca nu am greturi si stari de voma...

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

Salut,sunt in 26 de saptamani si pot sa spun ca n-am avut nici o problema cu sarcina si sper sa nici nu am pana la sfarsit. Singura pb. pe care am avut a fost ca am facut o criza de rinichi dar cu no spa a trecut. Apropo de durerile de burta si eu le-am avut in primele 3 luni de sarcina, erau asa ca durerile menstruale, destul de mari,dar m-au lasat. Dr. mi-a zis ca e din cauza uterului care se mareste. Oricum, cel mai bine e sa intrebi si tu dr. Va fi ok, nu trebuie sa-ti faci griji, cel putin la mine asa a fost.

Pupici si mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ravena spune:

Salut! Chiar ma gandeam zilele acestea ca, fiind insarcinata acum in sptamana 10, experimentez lucruri noi pentru mine, desi am mai adus pe lume 2 copii.
- senzatia permanenta de rau - un gust metalic in gura, dupa orice mananc imi ramane o senzatie de gust rau care imi creaza un mare disconfort... incercat cu ceai, lamaie, acrituri... merge 5 minute, si inapoi la distractie........ ce as mai putea face???? Basca ca dimineata prestez ceva sport deasupra WC-ului - doar ca sa sperii colocatarii ca la ora aceea nu pot voma nimic... Si sa nu mai spun ca vorbesc la telefon cu clientii si trebuie sa intrerup ca ...imi vine greata... si nu datorita tematicii
- pofte.. merg pe strada, miros cartof copti... ajung acasa teleghidata spal cartof, bagat cuptor, mancat, beeah ce rau mi-e
- lipsa totala de energie - eu ma invinovatesc ca sufar de lene... dar totusi ce pot face, parca sunt secata, am ajuns sa ma gandesc doar ce fac in ora imediat urmatoare, nu ma pot gandi pe termen lung.....
- si da, ceva durere cand presez zona uterului (care e si cicatriceal), alt motiv de anxietate
.... in concluzie daca in cazul fetitelor mele am avut cele mai frumoase sarcini, in care m-am simtit SUPER (chiar daca atunci dimineata vomitam pe bune, dar restul zilei nu aveam nimic), acum e ceva total diferit si cam ...ciudat. Daca pe langa impartasirea experientelor avem mamici care au gasit si solutii, as dori sa beneficiez de pe urma experientei voastre!! Se va termina dupa 3 luni?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

in ordine, acum, la 15 sapt si 4 zile:
1. gustul metalic pe care il am indiferent ce mananc, chiar si daca beau lapte
2. oboseala cronica
3. starea de ”ameteala” de care nu mai scap
din fericire am scapat de greturi, varsaturi, nu prea pot spune ca am pofte...nu mi s-a intamplat INCA sa vin teleghidata acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine_szb spune:

Salut, eu sunt in sapt. 16 dar ma confrunt inca cu dureri de stomac din cauza acidului, oricum sper sa=mi mai treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

ravena: Si eu am aceleasi simptome ca si tine, ceea ce ma scoate din minti pur si simplu. Alte mamici m-au incurajat ca vor trece dupa luna a treia asa ca... sa speram.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadelia spune:

buna
32 sapt
de cand am aflat ca s insarcinata in fiecare dimineata mananc un castron de Viva - cereale cu cacao si lapte ......altceva daca incerc sa mananc vomit ....am fost de cateva ori sa fac analize si nu am mancat dimineata....si surpriza ....mi a fost rau ........
sau am plecat in graba la munca si nu am reusit sa mananc ....mi a fost atat de rau in aceea zi ....nu am putut sa mananc nimic toata ziua...
...................
Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonica_G spune:

Buna,
Eu ma apropii de momentul nasterii si pot sa spun ca am trecut printr-o multitudine de senzatii, incepand de la greturile si durerile de burta din primele luni si pana la drumurile dese la toaleta in timpul noptii din trimestrul 3. Ciudata mi se pare mie caldura pe care o simt in continuu, desi eram o persoana extrem de friguroasa inainte de sarcina, astfel incat am racit de 3 ori pana acum din cauza hainelor neadecvate pe care le-am purtat cand afara era frig si eu aveam senzatia de foarte cald. Dar totul s-a sfarsit cu bine si m-am vindecat repede, fara complicatii. Jenant este si faptul ca acum, cand bebe e maricel in burtica, imi trosnesc soldurile cand ma ridic din pat . Daca e sa ma gandesc la ceva amuzant, imi aduc aminte de primele luni in care mi-era in continuu foame si pofteam ingrozitor la orice miros de mancare, asa incat, de multe ori, cand intram in magazine nu eram in stare sa cer ce voiam pentru ca mi se umplea gura de saliva .

Mami de Vladutz
37+

Mergi la inceput