Cel mai bun homeopat din Timisoara

Cel mai bun homeopat din Timisoara | Autor: Dorsilia

Link direct la acest mesaj

buna!

am o lunga lista de medici homeopati de aici insa il vreau pe cel mai bun...cum metoda de a o lua din usa-n usa, din cabinet in cabinet, din medic in medic, nu mi se pare una binevenita acum pt copil, incerc sa apelez la voi si la experientele voastre ca sa-mi faceti recomandarile necesare.
Ma intereseaza
-parerea celor care au apelat la dr Gheorghe Jurj, ce impresii v-a lasat consultul, tratamentul, evolutia starii de sanatate a copilului.
-parerile voastre personale despre cine este homeopatul No. 1
merci
lia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Pentru noi doamna dr . Andrejkovits Marieta (se citeste andreicovici). Noi am ajuns la ea din intamplare , pe urma am auzit numai de bine desprea ea .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

salut lia,
scurt si la obiect:
parere Jurj - raspuns la tratament bun insa ca mari minusuri:
- asteptat la usa cabinetului oreeeee intregi (ziua e complet compromisa!) fie intarzie mult la inceperea consulturilor (si 2 ore) fie sunt pacienti in numar enorm pentru o zi de lucru.
- din cauza numarului foarte mare de pacienti consulta in paralel in doua cabinete facand cumva ture intre cabinete (stiu ca pare increbibil dar asa facea); am decis sa plecam de la el cand a uitat efectiv de noi intr-un cabinet.
- poate afli o pararea mai recenta, poate si-a mai revizuit modul de lucru intre timp desi ma indoiesc, altfel foarte bun medic insa astea sunt minusurile!

dr. Babut - cabinet la Masloc - medic foarte bun, asigura in costul consultatiei si medicatia. se merge cu programare de care se tine cont!

homeopat Lugojan Ofelia - medic foarte bun!! are un dar special pe care nu l-am intalnit la alti medici, are o liniste si o pace cu dansa mereu! si dansa are multi pacienti insa cine intra in cabinet nu se simte zorit sa-si spuna repede durerile si s-o stearga! este foarte atenta cu pacientii!!

am urmat tratamente homeopate mai bine de 2 ani la fiecare din medicii mai sus amintiti. dupa mine ordinea ar fi 1.Lugojan, 2.Babut, 3.Jurj.

sanatate multa


+6


www.adriatica.net/wallpapers/index.htm" target="_blank"> my love, Adriatica


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

MULTUMESC mult Maria si Ana, ma bucur sa aud ca exista tratamente alternative si medici buni....am reusit sa ma programez la dr Jurj deocamdata luna viitoare. Dr Lugojan e full anul asta. La cabinetul Lugho activeaza d-na dr Monica Vaida la care am avea loc imediat.
Despre dr Babut am auzit iarasi numai de bine, unii spuneau ca face chiar minuni in unele cazuri....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

mult succes Lia si te rog sa revii cu impresii, chiar ma intereseaza

sanatate multa!

+6


www.adriatica.net/wallpapers/index.htm" target="_blank"> my love, Adriatica


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iu_lia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana_m

Pentru noi doamna dr . Andrejkovits Marieta (se citeste andreicovici). Noi am ajuns la ea din intamplare , pe urma am auzit numai de bine desprea ea .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m




Imi poti spune unde o pot gasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am inchis acest topic din greseala. Continuati va rog.



Greseala mea - scuze.... am lucrat simultan pe mai multe threaduri si am facut o confuzie. Mesajul se refera la alt subiect.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Am fost si eu cu copilul la dr. Jurj. E adevarat ca astepti f mult, ca face consultatii in doua cabinete, DAR e o persoana f calma, se poarta excelent cu copiii (Denis al meu, 3 ani, plange la dr. in disperare, ajunge sa vada un stetoscop sau o spatula de privit in gat, in schimb cu dr. Jurj a facut cunostinta, s-au acomodat si s-a lasat consultat fara nici o frica). Deci pana aici aproape toate bune. Acum intervine faptul ca eu nu prea am incredere in homeopatie, ne-am dus la insistentele sotului. Dar am ascultat indicatiile, l-am scos pe Denis de pe Singulair (vroiam sa fac asta ma de mult timp, pt ca il agita f tare si nici vreun efect medical nu parea sa aiba), ne-a dat niste bilute pt 10 zile si intr-adevar cand ne-am dus iar la consultatie nu mai avea rosu in gat, nu mai avea bubite pe corp, era mai bine. Nu sunt sigura insa ca e efectul homeopatelor sau ca nu-i facea bine Singulairul sau ca s-a facut bine pe cont-propriu... La a doua consultatie dr a spus ca incercam un tratament timp de o luna sa vedem daca scapam fara operatie de polipi. Denis s-a imbolnavit insa (5 zile de febra 39-40) si n-am mai avut nervi sa-i dau si homeopatele de 3 ori pe zi, cu 20 min. inainte si 20 min. dupa sa nu puna nimic in gura, nici macar apa, asta in conditii de antibiotic, antitermice, antitusive si mai stiu eu ce...
In concluzie... nu stiu nici eu ce sa cred...

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nu este in timisoara, insa ti-l recomand din suflet pe Dr. Cadar (in Pitesti si are consultatii si in Bucuresti), care pe mine si pe multi altii ne ajuta absolut gratuit, pe e-mail. raspunde putin mai greu (cam 5-7 zile), daca nu e ceva foarte grav sau urgent, daca este, atunci specifici asta in titlul mesajului si-ti raspunde rapid. pe mine m-a scos din probleme destul de uratele de multe ori. este un om extraordinar! il recomand oricui, ori de cate ori am ocazia. da-mi un PM daca vrei adresa lui de mail, ma gandesc ca nu strica sa il consulti si pe el cand ai nevoie

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla4carla spune:

Nu stiu daca aeste cel mai bun dr homeopat din Tm ,insa, anul acesta am fost si eu la dansul cu copilul meu de 1 an si8 luni intrucat de la 9 luni ne confruntam cu giardia si cu scaune diareice aproape zilnice, eram disperata. In urma controlului am plecat oarecum dezamagita, nu a fost consultul homeopatic de care auzisem eu, adica a durat fff putin ,nici 10 min ., timp in care mai mult i-a facut poze la fata si buze, ceea ce nu mai auzisem pana acum. Nu eram hotarata sa ii fac tratamentul, eram si dezamagita dar aveam si incredere in dansul ,vreau sa va spun ca copilul meu s-a vindecat...cand au venit rezultate de la analize nu mi-a venit sa cred. Acum o sa mergem iarasi la dansul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

acum si dr. Malai apeleaza fff mult la remediile homeopate si pe baza de plante de la plantextract, pana acum de cate ori am fost la dansa, o data cu viroza, ambii copii, apoi cu laringita fetita, infectie urinara fetita, eruptie dentara dificila fetita, de fiecare data ne-a scos la liman cu granule homeopate, Doamne ajuta!

Mergi la inceput