Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(6)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

mai fetelor, desi eu am abia 8 saopt,....va jur ca mi se vede burtica, e rotunjita chiar bine...si e plina sa zic asa ca si cum as avea o minge de tenis in ea.....la palpare se simte uterul marit...

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna seara!!!

Ne primiti si pe noi???

DN....18.10.1984
UM....23.O8.2008(avand ciclu neregulat,asa a zis medicul,dupa eco intravaginala)
DPN...30.05.2009

Va doresc la toate o sarcina usoara si multa sanatate!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Eu azi am fost la eco,i-am ascultat bataile inimii si le-am vazut si pe monitor,m-am linistit ca sunt regulate!!!Bebelacul are 28 de mm,iar diametrul biparietal este de 1,1cm..altceva nu mi-a putut masura pt ca este prea mic!!!
Lichidul amniotic este normal..este asezat transversal..si totul este in regula!!!Pe 19 noiembrie avem iarasi eco!!!

Sa auzim numai de bine!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Salutare.
Bun fenit noilor burtici si sa ne bucuram impreuna de frumoasa odisee.

Vad ca s-a vb despre miscatul bebeului. Luni seara puteam sa jur ca l-am simtit dar pe urma m-am gandit ca e cam repede la 11 saptamani si o zi. Ma gandesc ca poate au fost totusi gaze ca pe Alex numai la apox 17 saptamani l-am simtit. Oricum daca mai simt odata inseamna ca e bebe daca nu...gaze. Va tin la curent.

Saptaman vitoare la sfarsit ne mutam in Kansas City. Mie asa groza ca tr sa o iau de la capat cu asigurarea spital, doctor. Eu sunt foarte mutumita de doctorul meu de aici si cred ca de acea mi-a asa groaza de schimbare. Sa speram ca va fi bine. Oricum la urmatorul ecograf o sa vin incoace desi sunt 8 ore cu masina.

Va pup si sa stiti ca va citesc chiar daca nu scriu asa des.

Oana 10+ si Alex(05.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Bune fetelor,

Oana du vad ca vorbesti despre un dublu test, despre ce e vorba? aici se face doar triplu test.

La mine bb a miscat la prima sarcina pe la 4 luni, am simtit si eu acum ceva dar sigur erau gaze, am zile tare penibile cateodata.


Pupici



NOI 9+ si Marc (28.08.2004)
bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinalaura spune:

Buna fetelor si la albinutze.

Azi am luat 5 fiole de sange pt analize (mie imi este frica de ac) si mi-a venit forte greu, iar maine dimineata vedem bebita sau bebelul.

Cu privire la miscarea lui am zis ca mi se pare mie, chiar doream sa vb cu voi despre acest subiect dar nu am avut timp sa mai intru; saptamana trecutaam simtit si eu ceva si de atunci in fiecare seara simt cate un fluturas in burtica in repreze de cate 3,4 ori a cate 15,30 sec .

Nu am intraznit sa spun pentru ca mama mea a spus ca e prea devreme si ca sunt muschii de la burtica nu bebe, ca pana la 4 luni jum bebe nu misca, iar cand misca simti sanatos. A spus ca am eu niste fluturasi in cap si crede ca se transmit la burtica .

Si mai e ceva, mai fetelor am o durere de sani de vreo 2 zile, de sfarcuri mai bine zis, de imi vine sa , voi aveti asa? Va si sa stiti ca desi nu scriu de fiecare data intru in fiecare zi pe site.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Capitol nou(dupa ce va fi moderat)
P.S. Fetele noi sunteti pe lista!

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna dimineata fetelor!
blue, dublul test se face pana in saptamana a 13-a, combinandu-se masuratorile de la ecografia de 12 saptamani cu rezultatele acestui test de sange. El priveste valorile a doi hormoni (PAPP-A #351;i bHCG), secretati de bebel si de placenta.
La triplu test, se masoara valorile acestor doi hormoni, plus inca unul, care imi scapa in acest moment.
Sper ca ti-am putut fi de folos, oarecum.
Pupam burticile!

Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
12+

http://www.youtube.com/watch?v=1MQMxP-Fu_0

Mergi la inceput