nu mai am dr cu care sa nasc!!!!

nu mai am dr cu care sa nasc!!!! | Autor: mikim

Link direct la acest mesaj

sunt insarcinata in 36 de sapt.
si dr o sa plece. nu vreau sa comentez prea mult...
nu stiu ce sa ma fac.
la orice dr trebuie sa cotizezi cu mult inainte ca sa o duci bine. sunt tare speriata.
pe langa toate problemele pe asta nu o aveam...

Mihaela, mama Karlei 22.08.2000
28+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mikim eu ma bucur ca sunteti bine si ati ajuns la termen. Chiar ieri am intrebat de tine la unul dintre subiectele pe care le-ai deschis. Eu aici nu am doctorul meu si sper sa fie bine, fii si tu optimista!
Tutunaru este doctorul tau?

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 33+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

mikim, eu te sfatuiesc sa incerci sa mergi la unul din colegii dr respectiv. cred ca ei ar intelege mai bine situatia. iti tin pumnii!

sa nu-i uitam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

Daca nu ai retineri privind spitalul Caritas, eu ti-l recomand din toata inima pe dl Dr. Ionescu Sorin. Il gasesti in spital in fiecare joi de garda, si de luni pana vineri dimineata. Mergi macar la o consultatie si vezi ce impresie iti face. Sunt multi medici buni, carora nu trebuie sa le umpli buzunarele cu bani. Eu pe acesta ti-l recomand, ptr ca il stiu foarte bine. Sau da un serch pe google si vezi si parerea altor paciente ale dansului. Nu dispera. O sa fie bine, ai sa vezi.

+37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikim spune:

da, am reusit. si cred ca mai pot duce vreo 2 sapt. multumesc ca m-ati retinut.

eu cred ca orice medic, oricat de nemaipomenit ar fi, daca nu te duci la el cu multe luni inainte nu face eforturi pentru a fi cat mai bine pentu tine, ca mama, si pentru copil.
de asta imi e groaza. e si o sarcina cu probleme. colul uterin a iesit cumva mai in exterior, vezica, uretrele s-au inflamat etc/ Nu cred ca nu as putea naste normal in conditiile date, insa o sa ma lase sa nasc normal ca nu am dat bani inainte si daca merge si asa, de ce nu????
nu mai vreau sa nasc deloc....
de la prima nastere am ramas cu sechele tot pt ca dr a facut ce-i era mai usor sa faca

Mihaela, mama Karlei 22.08.2000
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ph spune:

Mikim,incearca sa nu disperi!Este intradevar o problema sa ramai fara medic acum la sfarsitul sarcinii,dar sa sti ca sunt si medici care nu tin cont numai sa le umplii buzunarele,ai incredere!
Incearca varianta pe care ti-a propus-o mariana_flo cu dr.Ionescu
Iti tin pumnii!!!si sa ne ti la curent cu ce se intampla!

34+Andrei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ph spune:

si varianta cu colegii medicului care te-a lasat balta este ok!Eu cred ca pentru asta as opta!Se cunosc intre ei,si au grija unii de pacientele celorlalti.

34+Andrei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Mikim, iti pot recomanda de la Giulesti dr. Ion Ionut si Celus Tarpan. La dr. Tarpan ai mai multe sanse, dr. Ion este foarte ocupat. Si recomand Giulestiul in general, pentru ca are medici buni iar personalul de la sala de nasteri e foarte atent.

Roxie, bubulutza Denisa (23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian (11 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxie

Mikim, iti pot recomanda de la Giulesti dr. Ion Ionut si Celus Tarpan. La dr. Tarpan ai mai multe sanse, dr. Ion este foarte ocupat. Si recomand Giulestiul in general, pentru ca are medici buni iar personalul de la sala de nasteri e foarte atent.


Nu ma pot abtine: cred si eu ca sunt atenti, dupa ultima "isprava" cu dezinfectantul...
In rest, il stiu si eu ca spital foarte bun si personal foarte bine pregatit si dedicat (ma refer aici la medici mai mult), era si pentru mine una din variante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikim spune:

Am rezolvat problema...
O sa nasc la Polizu. Asta e.
Multumesc mult pentru sfaturi.

Mihaela, mama Karlei 22.08.2000
28+

Mergi la inceput