Gravidutze si mamici de Cluj-94

Gravidutze si mamici de Cluj-94 | Autor: MamiciDeCluj

Link direct la acest mesaj




Initial creeata de MamiciDeCluj


Gravidute si mamici din Cluj :
Asa ne-am cunoscut:
92,91,90,89,88,,87,86,85,84,83,82,81,80,,79,,70,,69,,68,67,66,65,64,63
62,61,60,59,58,57,56,55,54,53,52,51,50,49,48,47,46,45,44,43,42,41,40,39,37,36,35,34,33,32,31,30,
29,28,27,26,25,24,23,22,21,20,19,18,17,16,15,14,13,12,11,10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1


OanaAlina si Maria Teodora

CristinaGoji si Daria si Vlad

Melinda (antoni) si Timea-Larisa poze

Alexandra (Alex29) si Tiadris Andreea poze

Ramona (Ramonella) si Beatrice Alessia poze

Co(bex) si Carina Alysa poze

Paula (Victo) si Stefan poze

Flory (pufulet74) si Joshua Raphael poze

Nicoleta (Nrl) si Andrei poze

Monica (arghirmonica) si Daniel si Cristian

Andreea (Eladea2005) si Eric poze

Anca (Soanso) si Sorana Miruna poze

Lavinia si Miruna Antonia poze

Raluca si Ilinca si Mihai www.flickr.com/photos/15161024@N07/" target="_blank">poze

Gabriela77 si Sara www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1" target="_blank">poze

Asiza si Denis Cristian

Cristiana (Carrie) si Theodora Alexia si Carina Sofia poze

Codruta grg si Petra Alexandra

Felicia in asteptare de (februarie 2008)

Natalia si Ana si Stefania www.flickr.com/photos/10220847@N05/" target="_blank">poze

Diana (dpop) si Irina poze

Mioara si Doru-Andrei

Lore (redai) si David Vlad poze

Kitzy si Diana

Adriana (adab) si Sara Denisa

Ildiko (iko) si Szende-Irisz poze

Ani (puisor)si Stefana poze

Simona (Simo29) si David

Ioana (Ioana13) si Patrick poze

Anca (anca.b) si Stefan

Moberi si Alexandra si Matei

Cristina (greta4you) si Mara Bianca

Adriana (mami_alexia) si Alexia poze

Elena(velenamaria) si Eduard Mihai www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6" target="_blank">poze

Andreea(dariandra) si Daria poze

Julia(julia_popadiuc) si Alex-Raoul

Andreea (andree27) si Eric Sebastian(31.05.2008)

Geany (geanina-nica) si Alvaro www.flickr.com/photos/gfan/" target="_blank">poze

Bianca-Loredana(balaceanu_l) si Alexandra Ioana poze

Diana (anamica) si Ana poze

Andre(qmihi) si Ruxi poze

Elena(elenuta23) si Dragos Stefan poze

magdutza24 de VICTOR CEZAR poze

Ioana (Sara2007)si Sara




Ianuarie .....................................................Februarie
Ilinca (fetita de Raluca) - 5.01.2002..............Lore (redai)- 3.02.1985
Codruta-12.01.1975.....................................Ana Maria (fetita de Natalia)-4.02.2005
Stefan (bb de anca.b)-13.01.2008..................Simona-15.02.1976
Monica (arghirmonica)-15.01.1977.................
CristinaGoji-18.01.1980...................
Alexandra (Alex29)-22.01.1978
Stefana (fetita de puisorul)-23.01.2008
Anca (Soanso) - 27.01.1974...................

Martie........................................................Aprilie
................................................................Sara(bb de Ioana)-1.04.2007
Delia (Ripley)-5.03.1975.............................Geany - 08.04.1975
Diana (dpop) - 5.03.1980
Andreea(dariandra)-6.04.1978.......................Asiza - 28.04.1979
Natalia-13.03.1976.....................................Alexia (bb de Mami Alexia)-28.04.2007
Ioana -13.03.1975......................................Melinda (antoni)-29.04.1979
Daniel (baietel de Monica)-14.03.2002
Raluca-14.03.1975
Adriana (adab)-15.03.1978..............
Victor Cezar(bb magdutza24)-31.03.2008
Mai............................................................Iunie
Dragos Stefan(bb de Elenuta23)-9.05.2007.....Patrick-01.06.2007
Carina Sofia(bb de Carrie)-10.05.2007
Matei (bb de Moberi)-13.05.2007
Elena(elenuta23)-23.05.1982
Theodora Alexia(fetita de Carrie)-30.05.2003
Eric Sebastian(bb Andree27)-31.05.2008

Iulie..........................................................August
Doru-Andrei(bb de Mioara)-1.07.2007...........Adriana(Mami Alexia)-6.08.1987
Cristian(bb de Monica)-7.07.2006................Ramona(Ramonella)-12.08.1981
Timea-Larisa(bb de Meli)-8.07.2007.............Petra Alexandra(bb de Codruta)-9.08.2005
Nicoleta(Nrl)-18.07.1979...........................Flory (Pufulet74)-14.08.1974
David Vlad(bb de redai)-18.07.2007
Magdutza-18.07.1983
............Cristiana(Carrie)-22.08.1973
..............................................................Co (bex)-28.08.1977
..............................................................Sara(bb de Gabriela)-29.08.2007
..............................................................Paula (Victo) - 30.08.1978


Septembrie..............................................Octombrie
Ildiko(Iko)-1.09.1977
Miruna Antonia(bb de Lav)-5.09.2007........Tiadris (bb de Alex) - 3.10.2007
Ana(bb de anamica)-13.09.2007..............Daria(bb de dariandra) - 3.10.2007
Bianca(balaceanu_l)-16.09.1986.............Alvaro (bb de Geany)- 3.10.2006
Andreea(andree27)-27.09.1983................OanaAlina- 6.10.1977
Kitzy - 30.09.1979..................................Mihai(bb de Raluca)-8.10.2007
............................................................Iris Maria(bb de Delia)-10.10.2007
............................................................Ruxi(bb de qmihi) -11.10.2007
...........................................................Anca(anca.b)-13.10.1977
............................................................Alexandra Ioana(bb de balaceanu_l) -16.10.2007
...........................................................Vlad(bb de CristinaGoji) -17.10.2006
...........................................................Stefan (bb de Victo) - 30.10.2007
...........................................................Maria Teodora (bb de OanaAlina)-30.10.2007
...........................................................Szende Iris (bb de Iko)-31.10.2007

...........................................................

Noiembrie.......................................................Decembrie
Irina(bb de Dpop)-5.11.2007
Ioana(Sara2007)-8.11.1982
Beatrice Alessia(bb de Ramona)-8.11.2007........Ani(puisor)-02.12.1976

David(bb de Simona)-9.11.2006.......................Andrei(bb de Nico)08.12.2007
Ana Ecaterina(bb de Delia)-10.11.2005.............Eric(bb de Andreea)-9.12.2007
Carina Alysa(bb de Co)-13.11.2007..................Lavinia-10.12.1974
Joshua Raphael(bb de Flory)-14.11.2007.........Andreea(Eladea2005)-12.12.1977
Diana(anamica)-17.11.1979..........................Denis Cristian(bb de Asiza)-19.12.2006
Gabriela-27.11.1977.....................................Sorana Miruna(bb de Anca)-20.12.2005
..................................................................Felicia-20.12.1977
..................................................................Stefania (bb de Natalia)-26.12.2007

...................................................................
...................................................................




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata!

Spor la scris!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Gabitza, 98% e vindecat mishu da' inca mai avem ceva secretii...

Oana draga as strange soacra de gat...da' poate ca din tot raul e si un bine. Din descrierile tale soacra ta nu pare o bunica facuta sa-si creasca nepotii si cu siguranta asta o simte si Maria....

Ramona, cum au iesit analizele lui Bea? ce ti-a zis Zaharia....eu una nu am o parere f. buna despre tanti asta dr. asa ca atentie cu ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata!

hai tu fetelor, nu trebe sa ajungeti din prima la 500,nici nu trebe sa faceti 500 pe zi,cresteti treptat.faceti vreo 100 pe zi, si asta conteaza.si daca nu aveti timp tot dintr-o data, faceti de 3 ori cate 10 minute pe zi. in alta zi altceva, important sa faceti miscare putina in fiecare zi.stiu ca faceti pe lanmga pitici, hihi, dar ma refer la gimnastica. adica daca vreti si care vreti. nu-i obligatoriu. eu intotdeauna am fost obsedata de look sincer, si tare ma bucur ca imi incap in hainele care le aveam inainte de sarcina si ca am revenit la 52 de kile.fiecare cum crede.

Elenutza-nu la fel, pt fiecare grupa, partea de jos, de sus, si si pt astea diferite.dar nu stiu cum sa le explic,hihi.eu le fac incet, vorba aiai, sa"punctezi"in pozitia de contractie o fractiune de secunda ca sa lucreze muschiul.offf, nu stiu daca intelegi, dar cred ca da.

mami-alexia-cred ca si eu as lua-o razna in locul tau, asta e nasol in crese, dracu sa-l ia, scuze, ca mai mult e bolnav copilul.normal ca plange saraca,iti dai seama ca o doare urechiusa.pt ea si pt tine, multa rabdare draga

Nico-eu cred ca e doar o exceptie. cand face asa ia-l langa tine si ma motaiti putin, hihi.

Raluca-te asteptam mai des pe la noi.ce fac nazdravanii?

Gabi-si pt noi e super ok vineri, sambata, duminca mai putin ca atunci facem altceva.de cadouri pt pitici, hm, nu-mi prea vine vreo idee..

noi pe la casuca, maine o duc la soacra-mea ca mergem in Ungaria la ceva chef care se tine cica pe un vapor!yupiiii, abia astept.de saptamana viitoare incep si lucrul pe langa master, odata o zi pe saptamana, miercuri dimineata, dupa care cand se adapteaza tanti cu piti, ma duc de doua sau trei ori, plus 2-3 zile de master, imi ajunge deocamdata.
Daca aveti careva probleme cu dantura, si ma gandesc ca da, ca in timpul sarcinii apar cariile si alte cele, la clinica de Clinicilor eu lucrez cu materialele mele, care sunt toate super ok si nu va costa nimic, daca vreti sa ma anuntati. nu e ca nu a de lucru, dar de ce sa fac pe gratis la necunoscuti si sa nu zic la cei pe care ii cunosc?
am lucrat din anul 4, deci nu-i problema si plus ca este si alt medic acolo, hihi, nu va pap. asta in caz ca va intere.saptamana viitoare ii "chinui"pe familie, hihi, ca de mult asteapta.primul e sotul, yamiii, ce-i fac, hihi. glumesc,na.

sa aveti o zi frumoasa, va pupic, eu pe aici, mai intru sa va citesc si sa va scriu.pusi

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Gabi-adresa de tandarica pe care ai trimis-o eu n-o pot deschide. voi fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare, tu fetelor!
Sa ne treceti si pe noi pe listutza de petrecere. in principiu doar eu si stefan. tati eventual vine dupa noi...
sa va zic cum am facut noi anul trecut la munca: s-au cumparat cadouri la fel pt toti piticii, de o suma stabilita...ceva ursuleti si ceva canute, plus niste dulciuri si fructe, de prin selgros. foarte frumos. ursuletii aveau fulare albastre pentru baieti si roz pt fetite.
ma gindeam sa luam cadouri la fel, pt ca copiii sint mici si sa nu se supere ca nu au primit la fel cu "vecinul" de joaca. acuma, cum ziceti si voi.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

..Alexandra Ioana(bb de balaceanu_l) LA MULTI ANI!!!!



MELI am inteles stiu si eu, am vrut sa imi dai cate un puls , sa ne mai scrii ce faci k sa ma ajuti si pe mine sa ma mobilizez, de azi incep abdomenele, Doamne ajuta sa ajung si eu la 500

eu am putut intra pe adresa dela tandarica si pt programul prelungit e 400 ron plus mancarica la pranz

va doresc o zi superba si ms meli pt k te gandesti la sanatatea noastra si la dantura noastra


Elena si Dragos Stefan

Fericirea este pauza dintre doua necazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Meli, incearca tandarica.ro, eu il pot vedea......daca stiam ca te-ai apucat de treaba ma abonam si eu, tocmai am finalizat un proces de albire-nu prea multumitor ptr. mine!

In privinta cadourilor, daca vrem tombola, nu vad rostul cadourilor identice.Cred ca o jucarie ar fi suficienta/copil dar diversificata. Deasemenea, nu incurajez, cadourile similare in grup pe motivul ca, copii se supara daca vad ca vecinul are altceva.......asta se intampla tot timpul dupa ce ies afara, copii vecinilor, cei de pe strada, din parc au jucarii mai "frumoase"....sunt de parere, si asta aplic la ai mei, ca fiecare trebuie sa aprecieze ceea ce are, sa-i gaseasca fun-ul si binenteles sa-si doreasca in final si jucaria vecinului...si sa nu credeti ca la 1 an nu pricep ca jucaria asta e a lui si alta nu...o vad zilnic in casa cand daca ai rabdare sa explici si sa-i vizualizezi, cel mic pricepe ca creioanele mari sunt ale Ilincai iar cele cerate ale lui, fara crize si alte isterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

gabi, ma bag si eu, clar, la petrecere!

eu sunt de foarte mare acord cu tombola, si mie-mi plac surprizele de mor! daca stabilim o suma pentru cadoul respectiv, probabil ca oricum multe o sa luam jucarii de acelasi fel, ca doar cam toate le cumparam din cora/auchan sau magazine dinastea mai mari.

ma gandeam insa ca poate unele din fete nu au sa dea suma respectiva si poate am putea cumva sa facem sa adunam banii in mod mai anonim, fiecare cat poate/vrea la cineva, si acel cineva care are timp si e foooaaarte draguta sa mearga sa cumpere chestii de valoare apropiata, de cati bani se strang.

ce ziceti?


oana, in alta ordine de idei, bucura-te ca ti-a gasit bona. pe mine m-a lasat soacra de la o zi la alta, fara preaviz, si fara bona. asa am ajuns noi la cresa. bona de pe o zi pe alta, ciuciu gaseste, in oras in care esti strain si n-ai pe nimeni. de aia m-am si enervat cu discutia cu crese/bone, dar nu mai reiterez ca n-are rost.


am vrut sa scriu mai multe dar uite ca tot nu apuc, dar va pup pe toate, va urez pe toate de la multi ani si multe luni si pe toate cu bebeii cu probleme va si va doresc multa sanatate.


mami de irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

fetelor am vb cu tipul cu cartile , mi-=a dat datele despre cartile personalizate si vi le pun si voua sa trimite-ti exact ce doriti , iar in maxim 2 zile is gata cartile

Iata si oferta de carti personalizate:


UN CADOU SPECIAL: Aceasta carte face ca momentele unice de la nasterea copilului careia ii este adresata sa devina o amintire de neuitat de-a lungul anilor ce vor veni.
Date necesare:
1. Nume+prenume+nume alint
2. Ora nasterii
3. Data nasterii
4. Greutate la nastere
5. Lungime la nastere
6. Vizitatori
7. Spitalul unde s-a nascut
8. Nume doctor
9. Numele mamei
10.Numele tatalui
11. Din partea cui este cadoul
12. Dedicatie
13. Data cadoului
14. Orasul

AVENTURA LA CIRC: Copilul dvs. este personajul principal intr-o palpitanta aventura sub cupola circului. Clovnul Bobo ii face o mare surpriza, lasandu-l sa conduca parada finala.
Date necesare:
1. nume, prenume, nume alint
2. prieteni ai copilului
3. oras
4. din parte cui este cadoul
5. dedicatie
6. data cadoului

CITESTE SI ZAMBESTE: O carte interactiva in care copilul dvs. invata, ajutat de un personaj foarte simpatic, clovnul Bobo, sa recunoasca numerele, literele si formele geometrice.
Date necesare:
1. nume, prenume
2. scoala / gradinita
3. invatatoare / educatoare
4. prieteni
5. varsta
6. localitate
7. din partea cui este cadoul
8. dedicatie
9. data cadoului

PRIETENUL MEU, CODRUT: Educarea copiilor in vederea prevenirii sau reducerii situatiilor de risc la care sunt expusi pe strada, acasa sau la scoala atunci cand sunt singuri.
Date necesare:
1. nume, prenume
2. localitate
3. prieteni
4. invatatoare/educatoare
5. director
6. scoala/gradinita
7. din partea cui este cadoul
8. dedicatie
9. data cadoului


acum ramane la latitudinea fiecaruia ce carti veti faece puiutului


Elena si Dragos Stefan

Fericirea este pauza dintre doua necazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Petrecere pitici
Data:propunere28 noiembrie(vineri) sau 8 decembrie(luni).
Locatie: spatiu de joaca Big, Manastur
Participanti: bebei, mamici, tatici(daca doresc)


1.Gabi
2.Alex
3.Meli
4.Elenuta
5.Ioana, mami de Sara
6.Co
7.Victo
8.Raluca
9.Andreea, mami de Eric cel mare
10.Oanaalina?
11.Loredana
12.Magduta
13.Anamica
14.Nico
15.Adriana
16.Diana
17.AncaB


Ioana, scuze, au costat 29.9 ron, cred, sper sa nu gresesc .
Adriana, multa sanatate piticei si tie multa putere!Hai ca vor trece toate si isi va face imunitate Alexia.
Nico, pun pariu ca e exceptia.
Raluca, exact pt acele considerente nu agream nici eu cadouri identice, dar nu puteam sa o zic mai bine. Ma bucur ca Mishu e ok, asta inseamna ca ne vedem curand la promenada.
Meli, eu una am descoperit cu necaz carii si m-am tot fofilat, asa ca daca ma primesti, eu vin! Ai reusit sa deschizi site-ul? Incearca pe google cu fundatia Tandarica.
Elenuta, tarifele la Tandarica se vor modifica din ianuarie, cel valabil pt program prelungit e cel pe care l-am scris anterior.

Ma bucur mult ca ati imbratisat ideea si facem o pterecere pt copilasi. Atunci, am mai stabilit ceva, ca va fi VINERI, si va fi cu tombola (cum a decis majoritatea). Eu propun data de 28 noiembrie(vineri) sau 8 decembrie(luni).Mai ramane sa va decideti daca veniti cu sau fara sot ca sa stiu un numar aproximativ cand fac rezervarea.

Diana, in privinta cadourilor, ai si tu dreptate, dar mi se pare ca e mai complicat asa. Mi se parea mult mai simplu ca fiecare sa ia un cadou ca si cum ar lua pt propriul copil, cat de mare e probabilitatea sa fie identice? Dar asa facem cum decideti. Sa fie bine pt fiecare! Cu cat mai multe idei, cu atat mai bine!







Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput