Cum se stocheaza canalele la tv?

Cum se stocheaza canalele la tv? | Autor: RUXMAX

Link direct la acest mesaj

Am un TV vechiut (Orion) de 4-5 ani, TV prin cablu cu toate programele posibile (RDS-RCS) dar n-am habar cum "prind" posturile (am deja vreo 30 de canale stocate - de cineva, mai demult-dar as vrea sa bag si HBO etc).
Am sucit telecomanda (instructiunile le-am pierdut!)dar n-am reusit sa fac nimic. Cum se procedeaza?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Intri in meniul de la telecomanda, apesi ´´cauta programe,´´Astepti,ca el cauta,ai sa vezi ca imaginea oscileaza..Cand gaseste programul pe care-l vrei apesi ´´salveaza´´
Iit apare exact si canalul pe care salvezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

of, dar meniul de la tv meu nu are asa ceva... Metoda asta am folosit-o la tv f vechi care aveau un buton special chiar pe aparat.
Si functiona...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Citat:
citat din mesajul lui RUXMAX

of, dar meniul de la tv meu nu are asa ceva... Metoda asta am folosit-o la tv f vechi care aveau un buton special chiar pe aparat.
Si functiona...

pozele mele
poze

poze noi



Ruxmax cu bebe Tudor - 08.12.06



orion de care este?

ce virtuosi si integri ne dam din spatele monitorului.
in viata e ca la bal mascat :cand toata lumea isi scoate masca s-a dus veselia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui RUXMAX

of, dar meniul de la tv meu nu are asa ceva... Metoda asta am folosit-o la tv f vechi care aveau un buton special chiar pe aparat.
Si functiona...

pozele mele
poze

poze noi



Ruxmax cu bebe Tudor - 08.12.06




Scuze,cred ca nu m-am exprimat corect.
PE telecomanda trebuie sa fie butonelul MENIU,nu pe telvizor.
Uita-te cu atentie,apasa acolo si folosind sagetile(de pe telecomanda) alegi ce vrei din meniu..e ca la mobil.

Nu am inteles, CE nu are MENIUL de la TV`?Optiunea cauta si salveaza?
Deci meniu exista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

io zic sa-ti iti tv !

www.hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/" target="_blank">Acceleratorul de particule (LHC) a distrus deja lumea?
Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

ajutati-l pe Bogdanel!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

SIGUR, AM INTRAT IN MENIUL DE PE TELECOMANDA, AM DAT click pe OPTIUNEA INSTALLATION, MI S-A DESCHIS O PAGINA CU MAI MULTE "HIEROGLIFE" SI...CAM ATIT...

Mergi la inceput